Знищено найціннішу степову ділянку Джарилгацького національного природного парку на Херсонщині. Це 1588 га заповідної зони.
Острів Джарилгач втратив заповідну зону
Внаслідок російської збройної агресії повністю знищено степову ділянку Джарилгацького національного природного парку та ще низки об'єктів заповідного фонду України.
Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Так, окупованими на сьогодні лишаються 514 об’єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 млн га. Війною уражено понад 20% природоохоронних територій України.
За повідомленням Міндовкілля, знищено всю заповідну зону – найціннішу степову ділянку Джарилгацького національного природного парку. Це 1588 га.
Практично знищені два водно-болотних угіддя міжнародного значення: "Архіпелаг Великі та Малі Кучугури" та "Заплава Сім Маяків".
Загалом уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 мільйона гектарів.
У зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю.
Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі.
Національний парк Джарилгач став російським полігоном
За словами керівниці Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони України "Південь" Наталії Гуменюк, російські окупанти штучно з'єднали Джарилгач із материковою частиною країни. Адже для того, щоб використовувати острів як полігон, їм необхідна ця коса.
На острові Джарилгач у Херсонській області було організовано російський пункт перепідготовки військових. На цій території проводяться регулярні тренування. Унаслідок таких дій острів, який славився своєю унікальною природою, зазнав змін і перетворився на полігон.
Згідно з її заявою, більшість некерованих пожеж, включно із сезонними, від яких ніхто не застрахований, російські громадяни залишають без втручання, не роблячи зусиль для їхнього гасіння, і позбавляють місцевих жителів можливості погасити їх.
Як каже Гуменюк, раніше російські загарбники провели штучне з'єднання острова Джарилгач із материковою частиною країни. Вона зазначає, що для використання острова як військового полігону їм необхідний цей перешийок.