Центр протидії дезінформації (ЦПД) РНБО розкрив маніпулятивні повідомлення деяких засобів масової інформації, які стосуються Саміту НАТО та війни Росії проти України. Йдеться про американське видання The American Conservative та німецько-фінського блогера Кіма Доткома, які буквально повторили наративи російської пропаганди з цього приводу.
Головні тези:
- Західні медіа поширили російські наративи щодо війни РФ проти України.
- The American Conservative та блогер Кім Дотком повторюють російську пропаганду.
- Центр протидії дезінформації вказує на намагання Росії та її партнерів продовжити війну.
- Україна насправді пропонує мирні угоди, тоді як Росія спрямовує зусилля на капітуляцію України.
- ЦПД РНБО розкриває фейкові відео, які знімають і поширюють російські ЗМІ.
У західних медіа трапляються антиукраїнські наративи
Так, видання The American Conservative написало про Саміт НАТО у Вашингтоні та позицію України щодо закінчення війни з Росією.
Вашингтонський саміт НАТО був чудовою нагодою для Альянсу та України попрацювати в тандемі, щоб розробити серйозну дипломатичну пропозицію щодо припинення війни, а не заохочувати подальші страждання, смерті та розруху. Зі свого боку, адміністрація Байдена мала б знайти в собі мужність привести Альянс до цього висновку. На жаль, можна очікувати, що м'ясорубка в Україні продовжиться.
Насправді, кажуть в ЦПД, такі оманливі заяви припускають, що Україна не намагається досягти миру, а її партнери своєю підтримкою підштовхують до продовження війни.
Німецько-фінський блогер Кім Дотком на своїй сторінці в X написав:
Час (Україні — ред.) здатися і укласти мир. Зеленський пішов ва-банк на обіцянки Заходу і програв усе. Остання битва імперії США та її васалів. Все йде шкереберть.
55,000 Ukrainian casualties in June. Time to surrender and make peace. Zelenskyy went all-in on promises from the West and lost everything. The last battle of US empire and its vassals. It all comes crashing down.
— Kim Dotcom (@KimDotcom) July 17, 2024
Пропаганда РФ створює фейкові відео про нібито українських військових
Як зазначив керівник ЦПД, офіцер Сил оборони Андрій Коваленко, студії, що виробляють подібні відео — з Росії й пов’язані з Міністерством оборони та Головним Розвідувальним Управлінням РФ.
Раніше Центр неодноразово фіксував поширення фейкових відеоматеріалів, нібито знятих на лінії фронту за участі буцімто українських військових, які озвучували вигідні російській пропаганді тези.