Зеленський наклав вето на законопроєкт щодо звільнення з роботи через колабораціонізм
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський наклав вето на законопроєкт щодо звільнення з роботи через колабораціонізм

Верховна Рада України
Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський ветував ухвалений Радою законопроєкт щодо права звільнювати з роботи у разі підозри у колабораціонізмі. 

Чому Зеленський наклав вето на законопроєкт про звільнення з роботи у разі підозри у колабораціонізмі

Зазначається, що глава держави ветував законопроєкт та додав до нього власні пропозиції.

Наразі законопроєкт із президентськими правками вже відправлений на розгляд профільного парламентського комітету.

Що відомо про законопроєкт щодо звільнення з роботи через колабораціонізм

За словами нардепа, члена парламентського комітету з питань соціальної політики та прав ветеранів Тараса Тарасенка, ухвалений Радою законопроєкт №7731 дає роботодавцям додаткові підстави для звільнення працівників з підприємств критичної інфраструктури у разі підозри у колабораціонізмі.

В умовах війни необхідно створювати нові рамки для того, щоб роботодавці могли забезпечувати безпеку підприємства, особливо це актуально для підприємств критичної інфраструктури. В ухваленому законопроєкті ми прописали такі умови, за яких Кабмін зможе розробити правила звільнення роботодавцем осіб, якщо розслідування виявило факти, що можуть зашкодити підприємству або країні, — зазначив Тарасенко.

Зі свого боку нардеп Олексій Гончаренко зазначив, що через випадки колабораціонізму на підприємствах критичної інфраструктури законопроєктом пропонувалось надати роботодавцям право розривати договір із працівниками у разі наявності відповідного судового рішення щодо здійснення колабораційної діяльності.

При цьому це не стосувалося випадків, коли обвинувачений звільнявся від відбування покарання з випробувальним терміном.

Також законопроєктом пропонувалося запровадити обов'язкове встановлення правил поведінки на підприємствах, в установах, організаціях, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави.

Йшлося про те, що працівники повинні були надавати інформацію про наявні в них зв'язки з фізичними особами, місце постійного проживання яких розташоване на території держави-агресора або тимчасово окупованій території України.

Категорія
Україна
Дата публікації

Росія атакувала Україну 176 ударними дронами

Повітряні Сили ЗСУ
атака дронів

Під час нової масованої атаки Росії на Україну силам ППО вдалося знищити 103 безпілотника. Окрім того, вказано, що ще 67 — локаційно втрачені.

Головні тези:

  • Армія РФ здійснювала повітряний напад одразу з шести напрямків.
  • У зоні атаки опинилися Харківська, Полтавська, Сумська, Чернігівська, Черкаська та інші області.

Атака РФ на Україну 18 лютого — перші подробиці

Росія здійснювала новий повітряний напад дронами різних типів одразу із шести напрямків: Орел, Брянськ, Курськ, Міллєрово, Шаталово, Приморсько-Ахтарськ — Росія., ТОТ Криму. Він розпочався ще у ввечері 17 лютого.

До знищення ворожих цілей були залучені авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

Станом на 09.00 підтверджено збиття 103-х ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів у Харківській, Полтавській, Сумській, Чернігівській, Черкаській, Київській, Кіровоградській, Вінницькій, Житомирській, Дніпропетровській, Херсонській та Миколаївській областях.

Повітряні сили ЗСУ повідомляють, що 67 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені. Негативних наслідків поки не зафіксовано.

Цієї ночі під удар ворога потрапили Кіровоградщина, Харківщина, Київщина та Черкащина.

Фото: facebook.com/kpszsu

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?