Президент України Володимир Зеленський 2 вересня запровадив санкції ще проти 175 російських окупантів та колаборантів, а також компаній, що залучені до обслуговування військових аеродромів РФ.
Головні тези:
- Президент України Володимир Зеленський ввів нові санкції проти 175 російських окупантів та колаборантів, а також компаній, що обслуговують військові аеродроми РФ.
- Серед під санкціями опинились компанії, вантажні термінали та аеропорти, які співпрацюють з російським ВПК та обслуговують підсанкційні авіалінії.
- Західні санкції проти російської вугільної промисловості спричинили серйозні проблеми у галузі та загальну економічну нестабільність в країні.
Україна ввела нові санкції проти Росії
Як повідомляється на сайті Президента України, глава держави підписав два укази (№ 601/2024 та № 602/2024), якими ввів у дію рішення РНБО про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів, передає Укрінформ.
Санкції вводяться проти фізичних та юридичних осіб:
колаборантів,
окупантів та суб’єктів, які їм сприяють на ТОТ (всього 175 суб’єктів);
компаній, що залучені до обслуговування аеродромів спільного базування МО РФ, ФСБ РФ, Нацгвардії РФ, на яких розміщується військова авіація.
компаній, що транспортують військову техніку, боєприпаси, обладнання та запаси до ліній бойового зіткнення, а також імпортують підсанкційні товари, зокрема, зброю, компоненти для ВПК з Ірану, КНДР.
Йдеться про 73 юридичні особи та 74 фізичні особи.
Під санкції потрапляють:
ТОВ «Авіакомпанія «АероСтан» – компанія-резидент Киргизької Республіки, оператор чартерних вантажних авіаційних перевезень, літаки якої регулярно використовуються для перевезень іноземної продукції до РФ в обхід санкційних обмежень, у тому числі для підприємств російського ВПК.
ТОВ «Новапорт Холдінг» – підприємство, що володіє або управляє контрольними пакетами акцій у вантажному терміналі Пулково та у 21 регіональних аеропортах Російської Федерації (під санкціями ЄС);
ТОВ «Транспортно-експедиторська компанія Північ-Південь» – компанія спеціалізується на вантажних перевезеннях авіаційним та морським транспортом та виконувала замовлення в інтересах російського ВПК;
ТОВ «Домодєдово Ерфілд» – здійснює управління міжнародним аеропортом Домодєдово, який задіяно у перевезенні зброї та обслуговує підсанкційні авіакомпанії);
АТ «Аеропорт Кольцово» – здійснює управління міжнародним аеропортом Кольцово, який внесено до переліку аеродромів спільного базування з МО РФ та МНС РФ, обслуговує підсанкційні авіалінії та знаходиться у власності олігарха Віктора Вексельберга.
Росія нарешті відчуває ефект санкцій
Російський бізнес протягом останніх місяців стикнувся з новими серйозними проблемами. Йдеться про масштабне падіння прибутків — аж у чотири рази.
За підсумками червня 2024 року фінансовий результат (прибутки мінус збитки) економіки загалом скоротився в 4 рази на річному вираженні — до 860 млрд руб. Порівняно з червнем минулого року (3,27 трлн руб) компанії втратили більш ніж 2,4 трлн руб прибутків, або майже 27 млрд дол.
Варто також звернути увагу на те, що у травні сальдований прибуток по економіці також значно скоротився — у 3,4 рази, або на 2,13 трлн руб.
У Росстаті продовжують стверджувати, що проблеми почалися через потужні західні санкції проти російської вугільної промисловості. Як відомо, вона втратила свої експортні ринки.