Зеленський назвав цілі вечірньої ракетної атаки армії РФ по Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський назвав цілі вечірньої ракетної атаки армії РФ по Україні

Зеленський назвав цілі вечірньої ракетної атаки армії РФ по Україні
Джерело:  online.ua

За інформацією президента Володимира Зеленського, увечері, 5 серпня, злочинна армія РФ під час чергової ракетної атаки по Україні намагалась вразити підприємство "Мотор-Січ" на території Хмельницької області. 

Джерело: звернення президента

Що відомо про спробу ракетної атаки армії РФ по Мотор-Січі  

Сьогодні стався черговий російський ракетний наліт проти нашої держави. "Кинджали", "Калібри". Били по "Мотор Січі" та по нашій Хмельниччині. Частину ракет збито, дякую за це нашим воїнам протиповітряної оборони, - зазначив глава держави.

Зеленський також зауважив, що хоч би скільки було таких російських атак, все одно вони Росії нічого не дадуть.

Все одно ми захистимо свободу для України, для всіх наших людей. І міжнародне право Росії не вдасться підмінити терором, чи кризами, чи будь-яким залякуванням. Буквально кожен тиждень додає світової дійсно сили для захисту нормального життя, - наголосив глава держави.

Що відомо про наслідки останньої ракетної атаки армії РФ по Україні 

За інформацією представників командування Повітряних сил ЗСУ та Оперативно-стратегічного командування ЗСУ на південному напрямку, військові злочинці з армії РФ здійснили пуски ракет з акваторії Чорного моря, а також з Тамбова.

Вперше за довгий час окупанти використали для пусків російських ракет і територію Білорусі.

Вибухи лунали у Хмельницькій, Житомирській та Київській областях.

Зокрема, потужні вибухи пролунали у у Старокостянтинові, де розміщується військовий аеродром.

Також у соцмережах повідомляють про вибухи в Житомирській області.

Запорізька ОВА повідомила, що РФ завдала ракетного удару по околицях Запоріжжя. На місці займання, але обійшлось без постраждалих.

Читайте також: 

Категорія
Світ
Дата публікації

Шпигунський корабель РФ нишпорив у водах Британії

Ministry of Defence
Корабель

Королівський флот Британії відстежує російський корабель-розвідник у Ла-Манші. Для захисту морської інфраструктури країна також надасть літаки новому підрозділу НАТО.

Головні тези:

  • Королівський флот Британії відстежує російський шпигунський корабель у водах Ла-Маншу.
  • Британія та НАТО реагують на можливі загрози та надають літаки для посилення безпеки морської інфраструктури.
  • Британія активувала систему штучного інтелекту Nordic Warden для контролювання російського тіньового флоту.
  • Інцидент із шпигунським кораблем підкреслює необхідність постійного моніторингу та заходів для забезпечення безпеки в морських водах.

Росія направила свій корабель шпигувати у водах Британії

Про це повідомляє Міністерство оборони Британії.

Ми бачимо вас, ми знаємо, що ви робите, і ми не будемо ухилятися від рішучих дій для захисту цієї країни, — наголосили в Міноборони.

За їх словами, Королівський військово-морський флот відстежує російський шпигунський корабель в Ла-Манші через кілька тижнів після того, як його спіймали, коли він блукав над критично важливими об'єктами підводної інфраструктури.

Його спіймали після того, як підводний човен Королівського флоту сплив на поверхню поблизу російського судна "Янтарь", щоб попередити, що таємно стежив за кожним його рухом.

У відповідь на попередження Королівського флоту "Янтар" залишив води Британії в Середземному морі, але цього тижня повернувся, пропливши через Ла-Манш, де його фланкував HMS Somerset.

З огляду на можливі загрози в уряді наголосили, що Британія надасть морські патрульні та розвідувальні літаки для посилення реагування НАТО на пошкодження підводних кораблів у Балтійському морі.

Відомо, що НАТО отримає P-8 Poseidon і Rivet Joint морські патрульні та спостереження для діяльності Baltic Sentry, про яку було оголошено після пошкодження підводного кабелю Estlink2 між Естонією та Фінляндією.

В уряді наголосили, що у відповідь на цей інцидент прем’єр-міністр Британії провів переговори з естонськими та фінськими колегами, оскільки Великобританія активувала Nordic Warden — нову вдосконалену систему штучного інтелекту, яка допомагає контролювати російський тіньовий флот і охороняти підводну інфраструктуру.

Шпигунський корабель РФ виставили з Ірландського моря

Зазначається, що російський шпигунський корабель "Янтарь" був виявлений 14 листопада на схід від Дубліна та на захід від британського узбережжя в Ірландському морі.

У якийсь момент російський корабель опинився на території виключної економічної зони Ірландії, усього за 5-7 км від кабелів, які з’єднують Ірландію та Велику Британію.

При цьому ірландські військові зафіксували, як екіпаж російського судна використовував не менше трьох безпілотників для ведення спостереження.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Розробка ліків за допомогою ШІ — стартап Google протестує новий препарат

ШІ
Джерело:  The Financial Times

Стартап з розробки ліків Isomorphic Labs, що належить материнській компанії Google Alphabet Inc., до кінця 2025 року розпочне випробування препарату, розробленого за допомогою штучного інтелекту.

Головні тези:

  • Стартап Isomorphic Labs, що належить Google Alphabet Inc., протестує новий лікарський препарат, розроблений штучним інтелектом.
  • Штучний інтелект надає потенціал для швидкої розробки ліків, зменшуючи терміни від досліджень до фази тестування на людях.
  • Партнери Isomorphic Labs у галузі фармації прагнуть використовувати штучний інтелект для зниження витрат та підвищення ефективності розробки ліків.

Isomorphic Labs протестує нові ліки, розроблені ШІ

Про це заявив засновник стартапу, лауреат Нобелівської премії з хімії 2024 року Деміс Хассабіс на полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

Ми досліджуємо онкологію, серцево-судинні захворювання, нейродегенерацію, всі основні групи захворювань, і я думаю, що до кінця цього року в нас буде наш перший препарат.

За його словами, на відкриття одного препарату йде в середньому від п'яти до десяти років.

Можливо, ми могли б прискорити цей процес у 10 разів, що стало б неймовірною революцією в галузі охорони здоров'я людини.

Стартап Isomorphic вийшов з дослідницького підрозділу Google щодо питань штучного інтелекту Google DeepMind у 2021 році, але залишається дочірньою компанією, що повністю належить його материнській компанії Alphabet.

Потенціал стартапу привернув увагу великих фармацевтичних компаній-партнерів, які прагнуть знизити витрати і підвищити ефективність дорогого процесу розробки ліків.

Раніше Хассабіс розповідав FT, що його команда працює над шістьма програмами розробки ліків з Eli Lilly та Novartis.

ШІ розробив нові ліки

Штучний інтелект розробив уперше у світі медикамент для лікування обсесивно-компульсивного розладу.

Перший медикамент, який повністю розроблений штучним інтелектом, наближається до фази тестування на людях та вважається великим досягненням у сфері медицини.

Як повідомляє газета, медикамент для лікування обсесивно-компульсивного розладу був розроблений системою штучного інтелекту біотехнічної компанії Exscientia з Оксфорду.

Японська фармацевтична компанія Sumitomo Dainippon Pharma використовувала систему, яка автоматично аналізувала генетичні дані пацієнтів та знаходила молекули, які можуть бути використані у новому медикаменті.

Зазвичай фаза розробки триває до близько 4,5 років, однак штучний інтелект зробив це за менш ніж 12 місяців.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?