Український президент Володимир Зеленський наголосив на необхідності зустрічі у “нормандському форматі” на рівні лідерів, без чого не можна продовжити врегулювання війни на сході.
Джерело: форум Україна 30
За словами державного лідера, головним гальмувальним чинником у проведенні такого саміту стала Росія.
За підсумками зустрічі з федеральної канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель політик зауважив, інші три сторони формату мають порозуміння щодо необхідності проведення такої зустрічі.
“Відпрацьовано кластер - це кроки щодо практичного втілення в життя мінського процесу. Кластер напрацьований німецькою стороною. Погоджений Францією. І ми за. Він переданий РФ. І ми бачимо, що відтерміновується нормадська зустріч через РФ. Це важливо, що ми втрьох це розуміємо”, - наголосив Зеленський.
Він додав, що в бесіді з Меркель, яка тривала чотири години ввечері у понеділок напередодні, 12 липня, було доведено, що українська сторона робить усе можливе для організації “нормандського саміту”.
Переговори нормандської четвірки
Остання зустріч лідерів чотирьох держав відбулася у грудні 2019 року, а за її підсумками було узгоджено певний план, необхідний для виконання. Офіційний Київ з того часу наполягав на проведенні іншої зустрічі та констатував виконання майже всієї програми.
Натомість Москва прямо звинувачувала українську владу в ігноруванні узгодженого плану, однак це також суперечить позиції Франції та Німеччині, де підтвердили виконану в Україні роботу.
Вже кілька місяців Київ та Москва то підтверджують роботу над організацією переговорів представників “нормандської четвірки”, то відкидають такі домовленості. Наприклад, Кремль це підтвердив у червні.
“В ході телефонних розмов Путіна і з Макроном, і з Меркель неодноразово наголошувалося на необхідності активізації роботи і проведення зустрічі на рівні міністрів закордонних справ. І принципово різні сторони з цим згодні. Але поки дата не визначена”, - констатували там.
Читайте також:
Зеленський дорікнув Меркель і Макрону несправедливістю щодо України;
Зеленський озвучив вимогу Берліну під час візиту до Німеччини;
Україна озвучила свою позицію щодо компенсацій за Північний потік-2.