Зеленський відмовився від плану "Б" щодо Донбасу через Путіна — що сталося
Категорія
Політика
Дата публікації

Зеленський відмовився від плану "Б" щодо Донбасу через Путіна — що сталося

Зеленський відмовився від плану "Б" щодо Донбасу через Путіна — що сталося

Глава держави Володимир Зеленський вирішив наразі відмовитися від плану "Б" щодо Донбасу, оскільки має намір продовжити переговори з російським президентом Володимиром Путіним. Таке рішення було ухвалене після того, як стало зрозуміло, що нібито рік перемовини з очільником Кремля дав свої позитивні результат. Такою новиною з українцями поділився радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк. За словами останнього, ситуація істотно змінилася. Окрім того, член команди Зеленського згадав про зменшення кількості обстрілів, стабілізацію питання про транзит російського газу на вигідних для України умовах та відновлення інфраструктури на Донбасі. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Українські новини".

Як стверджує Михайло Подоляк, Офіс президента більше не обговорює вихід з переговорів, їх принципові зміни чи запуск плану "Б".

"Зараз вже некоректно говорити про плани А, Б і так далі. Ми комбінуємо елементи різних стратегій і продовжуємо переговори у всіх форматах", – наголосив радник Андрія Єрмака.

Політик також звернув увагу на те, що офіційий Київ наразі налаштований продовжувати перемовини в нормандському форматі з РФ, ФРН та Францією.

На переконання команди українського лідера Володимира Зеленського, під час переговорів за участю Путіна нібито можна досягти набагато більшого, ніж в інших форматах. Саме тому Офіс президента наполягає на новій зустрічі лідерів "нормандської четвірки".

Варто нагадати про те, що після саміту нормандської четвірки у Парижі глава держави Володимир Зеленський "привіз" домовленості, які назвав планом "А". Тоді ж український лідер повідомив народу, що є і план "Б" на випадок, якщо попередній не спрацює. Трохи пізніше про нього почали активно згадувати в Офісі Президента та Тристоронній контактній групі. Так, речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович розповідав, що план передбачає введення миротворців, а в РНБО заявили, що цей план наразі допрацьовують.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Кремлі зізналися, чому Володимир Путін постійно відмовляється від переговорів із Зеленським щодо Донбасу.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці озвучили нову теорію виникнення Місяця

Місяць
Джерело:  Interesting Engineering

Астрофізики з Геттінгенського університету та Інституту Макса Планка поставили під сумнів твердження, що Місяць утворився внаслідок катастрофічного зіткнення Землі з протопланетою Тея та запропонували нову гіпотезу. 

Головні тези:

  • Науковці висунули нову теорію походження Місяця, під сумнів ставиться ідея про катастрофічне зіткнення з протопланетою Тея.
  • Дослідження ізотопів кисню показали схожість у вмісті ізотопу кисню-17 між Місяцем і Землею.
  • Виявлено, що Місяць був утворений з земної мантії з мінімальною участю протопланети Тея.
  • Аналіз свідчить, що метеорити типу “енстатитові хондрити” могли доставити на Землю більшість води на ранніх етапах її формування.

Як насправді міг виникнути Місяць

Науковці провели аналіз ізотопів кисню у зразках місячних пород і з’ясували, яким чином насправді міг сфомуватись Місяць та яке відношення це має до появи води на Землі.

На думку астрофізиків, Місяць був утворений з земної мантії за мінімальної участі протопланети Тея.

Для дослідження було проведено ізотопний аналіз кисню в 14 місячних зразках, а також 191 вимірювання земних мінералів. Ізотопи — це різновиди одного і того ж елемента з різною атомною вагою. Дослідники застосували вдосконалену техніку "лазерного фторування". Цей метод передбачає використання лазера для вилучення кисню зі зразків гірських порід. Вимірювання показали надзвичайно високу схожість у вмісті ізотопу кисню-17 (17O) між зразками з Землі та Місяця, — пояснюють автори матеріалу.

Науковці висунули нову гіпотезу утворення Місяця
Місяць

Це відкриття протягом багатьох років спантеличувало науковців і через отримало назву “ізотопної кризи”.

Мова про те, що Земля і Місяць мають дуже схожий ізотопний склад.

Чому Земля та Місяць можуть мати схожий ізотопний склад

Це стало несподіванкою для астрофізиків, адже відповідно до загальноприйнятої теорії формування Місяця, він не може мати однаковий ізотопний склад із Землею через участь протопланети Теї.

Для дослідження було проведено ізотопний аналіз кисню в 14 місячних зразках, а також 191 вимірювання земних мінералів. Ізотопи — це різновиди одного і того ж елемента з різною атомною вагою. Дослідники застосували вдосконалену техніку "лазерного фторування". Цей метод передбачає використання лазера для вилучення кисню зі зразків гірських порід. Вимірювання показали надзвичайно високу схожість у вмісті ізотопу кисню-17 (17O) між зразками з Землі та Місяця, — зазначає керуючий директор Центру геонаук Геттінгенського університету, професор Андреас Пак.

Окрім цього за результатами дослідження було встановлено, що, скоріш за все, метеорити, що отримали назву "енстатитових хондритів", могли доставити на Землю переважну більшість води.

Тому такі дані підтверджують, що вода могла потрапити на Землю на ранніх етапах її формування, а не тільки внаслідок пізніх зіткнень. 

Однак, оскільки нові дані показують, що це не так, багато типів метеоритів можуть бути виключені як причина "пізнього шпону". Наші дані особливо добре пояснюються класом метеоритів під назвою "енстатитові хондрити": вони ізотопно схожі на Землю і містять достатньо води, щоб бути єдино відповідальними за воду на Землі, — підкреслила провідний автор дослідження Мейке Фішер.

Категорія
Україна
Дата публікації

Побиття 12-річної у Білій Церкві. Правоохоронці перекваліфікували справу

поліція
Джерело:  online.ua

Радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар'я Герасимчук офіційно повідомила, що правоохоронці перекваліфікувала дії усіх сімох учасників побиття 12-річної дівчинки у Білій Церкві та проводять досудове розслідування за фактом катування.

Головні тези:

  • Герасимчук наголошує, що фігурантами є усі сім підозрюваних у побитті дівчинки.
  • До справи долучено не одного адвоката, а дитина отримує послуги психолога.
  • Дитяча омбудсменка наголошує, що всі винні будуть покарані.

Герасимчук відреагувала на побиття дитини у Білій Церкві

Дитяча омбудсменка звертає увагу на те, що 20 січня слідчі повідомили 16-річному хлопцеві про підозру за фактами катування та вимагання під час воєнного стану. Це санкція статей Кримінального кодексу України, за якими кваліфіковано дії підозрюваного.

Однак уже 21 січня правоохоронці перекваліфікували справу.

Як зазначає Дар'я Герасимчук, досудове розслідування проводять за фактом катування, а не нанесення легких тілесних ушкоджень.

Окрім того, наголошується, що фігурантами є усі сім підозрюваних у побитті.

Особисто мною контакт з мамою не встановлено. Однак володію точною інформацією, що до справи долучився не один адвокат, а дитина отримує послуги психолога. Винні будуть обов’язково покарані.

Дар'я Герасимчук

Дар'я Герасимчук

Радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації 

Фото: скриншот

Побиття 12-річної у Білій Церкві — що наразі відомо

Як повідомляє поліція Київщини, 11 січня вони отримали повідомлення від матері про те, що підлітки побили її 12-річну доньку.

Після цього правоохоронці встановили сім учасників даної події, віком від 12 до 16 років.

Відомо, що неповнолітні зібралися у місцевому парку, куди запросили 12-річну потерпілу. У подальшому з метою залякування дівчини один з фігурантів, 16-річний хлопець погрожував, вдарив дівчину та розпилив в обличчя газовий балончик.

Ба більше, наголошується, що фігурант здійснював на жертву психологічний тиск та вимагав гроші — йдеться про 15 тисяч гривень.

20 січня слідчими повідомлено про підозру 16-річному юнаку за фактом катування та вимагання коштів під час воєнного стану (ч. 4 ст. 189, ч. 1 ст. 127 ККУ).

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?