Зі сльозами на очах. Російський пілот Кузьмінов розкаявся після спецоперації ГУР "Синиця"
Категорія
Україна
Дата публікації

Зі сльозами на очах. Російський пілот Кузьмінов розкаявся після спецоперації ГУР "Синиця"

Зі сльозами на очах. Російський пілот Кузьмінов розкаявся після спецоперації ГУР "Синиця"
Джерело:  online.ua

Російський пілот Максим Кузьмінов, який у рамках спецоперації ГУР "Синиця" перегнав в Україну вертоліт Мі-8, відверто зізнався, що до переходу на наш бік був змушений виконувати завдання військового керівництва РФ. Чоловік запевняє, що робив це "зі сльозами на очах".

Джерело:  online.ua

Кузьмінов ніколи не хотів воювати проти українців

За словами російського пілота, він ще 24 лютого чітко усвідомив, що вторгнення РФ в Україну є страшним злочином, а також просив у Бога, щоб цей жах якомога швидше закінчився.

Однак усвідомлення того, що відбувається, не врятувало Максима Кузьміна від наказів військового керівництва РФ, які йому всі-таки довелося виконувати.

Українські журналісти поцікавилися, про які конкретно завдання він виконував протягом російсько-української війни.

Зі сльозами на очах, з великим небажанням все-таки доводилося виконувати свої завдання.
Але в мене було лише перевезення військ та вантажу. Лише транспортні завдання. Жодних ударів, абсолютно нічого. Якби навіть довелося — я цього не робив би.

Представників ЗМІ попросили російського пілота уточнити, про які саме операції йдеться та на якій території вони відбувалися.

Максим Кузьмінов (фото — online.ua)

За його словами, переважно це були перевезення до Росії.

Потрібно було з точки А точку В перевезти будь-який вантаж, можливо, навіть людей завчасно.Іноді, звичайно, мені доводилося залітати на територію України, але з такою ж метою, з перевезенням.

Максим Кузьмінов не приховує, що йому доводилося літати навіть в окупований Маріуполь.

Чому насправді Кузьмінов вирішив перейти на бік України

Російський пілот запевняє, що головною мотивацією для нього була повага до українського народу та української культури.

Неочікувано для журналістів він заявив, що дуже часто слухав наших виконавців та захоплювався їхньою творчістю.

Перша і основна (причина переходу на бік України - ред.) – це те, що тут чудова країна, тут дуже хороші люди. Я не хотів бути співучасником російських злочинів, я повністю це розумів.Мені подобається ваша культура, подобаються виконавці – Скофка, Кола, Батьківщина. У них класні пісні. Вони – молодці. Я слухав їхню музику на території Росії.

За словами Максима Кузьмінова, його батьки повністю підтримали ідею перейти на бік України, оскільки також розуміли, що насправді відбувається.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Лукашенко зібрався до Китаю перед "виборами" у Білорусі — чому саме тепер

Центр протидії дезінформації
Лукашенко

Нелегітимний президент Білорусі Олександр Лукашенко планує відвідати Китай уже цього місяця. Він нібито хоче посилити співпрацю між країнами.

Головні тези:

  • Лукашенко збирається відвідати Китай перед «виборами» в Білорусі з метою посилення співпраці між країнами.
  • Лукашенко розраховує на Китай як посередника у розблокуванні транспортних перевезень до Євросоюзу.
  • Білорусь сподівається активізувати спільні проєкти з Китаєм у промисловості, фармацевтиці та машинобудуванні.
  • Наступні «вибори» в Білорусі відбудуться 26 січня.

Лукашенко зібрався до Китаю перед "виборами" у Білорусі

У Центрі протидії дезінформації звернули увагу, що візит Лукашенка до Китаю відбудеться перед "виборами" в Білорусі, які відбудуться 26 січня.

Це буде третя поїздка білоруського диктатора до КНР за останні три роки.

За даними Центру, Лукашенко хоче розвивати відносини Білорусі з Китаєм для підтримки режиму і посилення переговорних позицій із Кремлем. Оскільки Білорусь перебуває в міжнародній ізоляції та зазнає тиску через присутність військ РФ на своїй території, фінансові зобов'язання за кредитами та залежність від енергоресурсів.

Мінськ прагне активізувати спільні білорусько-китайські проєкти, такі як промисловий кластер "Вялікі Камень", співпраця у фармацевтиці, машинобудуванні та військово-промисловому комплексі, — пише ЦПД.

Також Білорусь сподівається на Китай як на посередника в розблокуванні транспортних перевезень до Євросоюзу.

Лукашенко знову йде на “вибори”

Центральна виборча комісія Білорусі зареєструвала Олександра Лукашенка кандидатом у президенти країни.

Зазначається, що з 1 по 25 січня 2025 року у Білорусі триватиме передвиборча агітація. Самі ж вибори призначені на 26 січня.

Лише нещодавно посол Росії у Білорусі Борис Гризлов заявив, що Москва готова "допомогти" Мінську у разі "спроб дестабілізації" під час виборів.

Масові протести в Республіці Білорусь, які розгорнулися у 2020–2021 роках, стали одним із найпотужніших проявів громадянського невдоволення в історії країни. Вони почалися після президентських виборів, що відбулися 9 серпня 2020 року. Офіційні дані оголосили Лукашенка "переможцем" із результатом понад 80% голосів, проте значна частина суспільства і міжнародні організації заявили про фальсифікацію виборів, звинувачуючи владу у масштабних порушеннях.

Протести супроводжувалися жорстокими діями з боку силових структур, які застосовували насильство, проводили масові арешти й тортури затриманих. Це викликало широкий резонанс і осуд міжнародної спільноти.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?