Зофія Стриєнська стала героїнею нового Google дудл
Категорія
Культура
Дата публікації

Зофія Стриєнська стала героїнею нового Google дудл

Зофія Стриєнська стала героїнею нового Google дудл
Джерело:  online.ua

13 травня пошуковик Google випустив новий дудл. На ньому зображена Зофія Стриєнська - найвідоміша польська художниця міжвоєнного періоду, яку називають "принцесою польського мистецтва".

Джерело: Google

Зофія Стриєнська (фото - facebook.com/PolishMastersofArt)

Дудл Google в честь Зофії Стриєнської вийшов 13 травня не випадково - в цей день виповнюється 130 років від дня народження художниці. Ілюстрацію для дудла із зображенням Стриєнської виконала художниця з Польщі Діксі Леоте.

Хто така Зофія Стриєнська

  • Зофія Стриєнська народилася 13 травня 1891 року в Кракові.

  • З самого дитинства вона захоплювалася малюванням.

  • 1 жовтня 1911, після закінчення курсу живопису в Школі витончених мистецтв для жінок, вона почала займатися живописом в Мюнхенській академії мистецтв. Правда, для цього їй довелося замаскуватися під чоловіка, оскільки в той час в Академію жінок не приймали. Обман розкрився через рік і Стриєнській довелося покинути Мюнхен і повернутися до Кракова, де вона активно зайнялася живописом і літературною роботою.

Зофія Стриєнська - Пори року

  • Стриєнська займалася темперним малярством, цікавилася літографією, малюнком, плакатами, розробляла іграшки, декоративні тканини, була автором книжкових ілюстрацій. Вона створила свій власний характерний стиль, відповідний ар-деко, який панував тоді в Європі.

  • Самі відомі роботи Зофії Стриєнської: "Великдень", "Слов'янський оберіг", "Сім таїнств". Європейську популярність і 5 нагород Всесвітньої виставки художниці принесла серія картин "Дванадцять місяців".

Зофія Стриєнська - Комайни

  • В особистому житті Софії було не все гладко. Її першим чоловіком став знаменитий польський архітектор Кароль Стриєнський, якого дівчина підкорила своїм талантом. Але він бачив в дружині тільки художницю, а не жінку, тому крутив романи на стороні, з чим не збиралася миритися Софія. Після розлучення з Каролем у Стриєнської було ще троє чоловіків, але головними для неї були троє дітей, яких вона народила в першому шлюбі, і мистецтво.

  • Більшість робіт Стриєнської були знищені під час авіанальотів німців під час Другої світової війни. Після звільнення Польщі від німецької окупації Софія переїхала до Швейцарії. Останні роки життя жила небагато, відмовляючись від допомоги навіть своїх синів.

  • Зофія Стриєнська померла 28 лютого 1976 року в віці 84 років в Женеві. Її поховали на кладовищі в Шен-Бурі.

Читайте також:

Категорія
Шоу-бізнес
Дата публікації

Ексдружина Білла Гейтса вперше назвала причину гучного розлучення

Чому розлучилися Білл та Мелінда Гейтс
Джерело:  online.ua

Шлюб Мелінди та Білла Гейтс був дуже міцним та тривалим, адже закохані будували родину 27 років. Саме тому їхніх розрив став шоком для більшості шанувальників пари. Лише зараз Мелінда наважилася розповісти, що насправді сталося.

Головні тези:

  • Мелінда вважає, що для щасливих стосунків в шлюбі необхідна довіра та чесність.
  • Сам Білл Гейтс визнав, що розлучення з дружиною було помилкою.

Чому розлучилися Білл та Мелінда Гейтс

Мелінда Гейтс стала гостею шоу The Late Show.

Під час бесіди з ведучим Стівеном Колбертом вона вирішила розкрити причини розпаду їхньої родини з відомим бізнесменом.

За словами жінки, вона пішла від Білла Гейтса через втрату довіри у їхній парі.

Я зрозуміла, що для довірливих стосунків, яких я прагнула у шлюбі, обоє партнерів мають бути чесними одне з одним. І якщо ви не можете мати близькості, тоді зникає й довіра. Зрештою мені довелося піти, — відверто зізналася Мелінда.

Що важливо розуміти, про розлучення зіркової пари стало відомо ще 4 роки тому.

Мелінда та Білл встигли народити трьох дітей — 28-річна донька Дженніфер і 22-річна Фібі, а також 25-річний син Рорі.

Не можна також проігнорувати той факт, що сам Білл Гейтс називав помилкою рішення розлучитися з Меліндою і натякнув, що йому не подобалося в колишній коханій.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?