Українські військові у Курській області на півдні Росії вже риють окопи на підконтрольних територіях і готуються до тривалого протистояння.
Головні тези:
- ЗСУ готуються до тривалої битви у Курській області, риючи окопи та будуючи оборону на підконтрольних територіях.
- Наразі українські та російські війська посилюють свої позиції, очікуючи на позиційну війну у Курській області.
- Україна продемонструвала сміливість та вміння діяти у складних наступальних операціях, що змінило стратегічний наратив конфлікту.
Що відомо про підготовку ЗСУ оборони на підконтрольних територіях у Курській області
За інформацією журналістів видання, на території Курської області планується залишити щонайменше корпус з частини п’яти бригад чисельністю до 2 тис військових та ще один окремий батальйон у складі 400 осіб.
Підкреслюється, що наразі обидві сторони протистояння намагаються посилити власні позиції.
Українські військові не припиняють наступу, а російські окупанти мають можливості для проведення контратак.
Для будівництва укріплень обидві сторони почали застосовувати промислові екскаватори.
Як розгортається наступ ЗСУ у Курській області
Як зазначається у матеріалі видання The Wall Street Journal, несподіваний прорив і наступ ЗСУ у Курській області виявив вразливість злочинного кремлівського режиму диктатора Володимира Путіна.
Журналісти підкреслюють, що наразі військово-політичне керівництво України зіткнулось із дилемою, чи варто перекидати додаткові сили для посилення наступу у Курській області, оскільки додаткові сили критично необхідні на сході України, де російські окупанти продовжують просування на Донбасі і Харківщині.
За кілька днів українським військовим вдалось просунутись на кілька десятків кілометрів територією Курської області.
У матеріалі видання зазначається, що кінцева мета українського наступу у Курській області залишається до кінця неясною.
Поблизу міста Рильськ українськими військовими було розбито колону армії РФ, яка рухалась до зони бойових дій.
При цьому військово-політичне керівництво країни-агресорки продовжує брехати про нібито відкидання українських військових з прикордонної зони на Курщині.
За оцінкою США, однією з причин України для початку вторгнення було переривання російських ліній постачання на північний фронт у Харкові.
Крім того, ЗСУ захопили десятки полонених, яких можна обміняти.
Україна також продемонструвала сміливість і вміння таємно планувати та проводити складні наступальні операції.
На його думку, військова логіка наступальної операції українських військових у Курській області виглядає дуже сумнівно, оскільки ЗСУ відчувають величезний тиск з боку російських окупантів на критичних ділянках фронту на сході України.
Нагл вважає, що загалом проведення цієї операції є сигналом до США, де у листопаді мають відбутись президентські вибори.
За словами американських посадовців, у Вашингтоні не має занадто великих хвилювань щодо ескалації ситуації через наступ ЗСУ у Курській області.
Однак низка американських посадовців побоюється, що дії українських військових на Курщині можуть спонукати злочинне кремлівське керівництво до більш жорсткої відповіді.
За словами військового аналітика із Відня Франца-Штефана Гаді, подальший розвиток ситуації на Курщині залежатиме від наявної кількості резервів у сторін і оперативності їхнього розгортання.
Аналітик підкреслює, що Україна змушена буде перекинути у Курську область додаткові сили для збереження динаміки.
У той же час російські окупанти можуть вдатись до швидких контратак, користуючись перевагами у живій силі та вогневій потужності.
На думку Гаді, головна проблема цієї операції полягала в тому, що вона не змінює основні лінії фронту на сході України, де окупанти хоч і повільно, але просуваються, оскільки переважають ЗСУ в озброєнні та живій силі.
Офіцери бригад на Сході поставили під сумнів доцільність кидати сили для нападу на Росію, попри сподівання, що це може відвернути російські сили від цього фронту.