ЄС надасть Україні 30 млн євро грантової допомоги
Категорія
Фінанси
Дата публікації

ЄС надасть Україні 30 млн євро грантової допомоги

ЄС надасть Україні 30 млн євро грантової допомоги

Україна отримає 30 млн євро грантової допомоги від ЄС завдяки продовженню 4 програм прикордонного співробітництва, які нещодавно Мінекономрозвитку підписало з Єврокомісією. Про це повідомляє Мінекономрозвитку на своїй сторінці в  Facebook.

Кошти спрямовані на подальший розвиток і модернізацію міжнародних автомобільних пунктів пропуску Красноїльськ і Дяківці на українсько-румунському кордоні; Рава-Руська, Устилуг-Зосін, Краковець, Шегині та Ягодин на українсько-польському; Ужгород-Вишнє Нємецке на українсько-словацькому; і Лужанка - Берегшурань"- на українсько-угорському.

Також на кордоні з Угорщиною побудують пункт пропуску водного сполучення Вилок для байдарочників.

"Частина гранту сприятиме розвитку сучасної ІТ-інфраструктури відділів прикордонної та митної служби, зниженню уразливості прикордонних територій від ризику повеней, поліпшенню забруднень від хімічних звалищ і скидання стічних вод у регіоні Нижнього Дунаю, проведення експертного оцінювання для інтеграції української і молдавської електричних систем в енергетичну мережу ENTSO-E", - йдеться в повідомленні.

Категорія
Світ
Дата публікації

Росія припустилася фатальної помилки щодо Китаю — ворент-офіцер

Росія недооцінила Китай та його плани
Джерело:  online.ua

 Ворент-офіцер американського спецназу Стів Балестрієрі нагадав про те, що 10 років тому Китай придбав у Росії 24 винищувачі Су-35. Лише згодом Москва усвідомила, що для КНР не проблема скопіювати чийсь винахід та використовувати його у власних цілях. 

Головні тези:

  • Пекін використовував винищувачі Су-35 як проміжній варіант до готовності свого власного літака J-20.
  • Існує припущення, що Китай купив Су-35 для утримання його на ринку від потенційних конкурентів, таких як Індія.

Росія недооцінила Китай та його плани

Що важливо розуміти, ще 35 років тому Пекін почав закуповувати винищувач дальнього радіуса дії Су-27.

Росія була шокована та обурена, коли Китай представив літак власного виробництва J-11, який нагадував Су-27 — літак, на виробництво якого КНР не мала ліцензії.

Російські ЗМІ виступили проти продажу через побоювання, що китайці скопіюють літак і продаватимуть його як свій власний. Саме так і сталося, — наголосив Балестрієрі.

Ворент-офіцер звертає увагу на те, що вперше цей винищувач був залучений до бойових дій ще 10 років тому в Сирії.

Минуло не так багато часу і Росія погодилася продати Китаю 20 Су-25 за 2 млрд доларів.

Фото: wikipedia.org

Експерт озвучив припущення, що Пекін, цілком можливо, використовував цей винищувач як проміжний варіант, поки їхній літак J-20 не буде повністю готовий.

Одна з інтригуючих теорій полягала в тому, що Китай купив Су-35, щоб утримати його на ринку від таких супротивників, як Індія, яка купує російську і європейську зброю і техніку. Я сумніваюся, що це причина, але це сильна думка, — додав Балестрієрі.

Категорія
Технології
Дата публікації

Команда Цукерберга представила нову модель штучного інтелекту

Цукерберг
Джерело:  Reuters

Компанія Meta Platforms, яка належить американському бізнесмену Марку Цукербергу, випустила останню версію своєї великої мовної моделі Llama, яка отримала назву Llama 4 Scout і Llama 4 Maverick.

Головні тези:

  • Llama вміє обробляти різні типи даних, зокрема текст, відео, зображення та аудіо.
  • Llama 4 Maverick і Llama 4 Scout мають відкрите програмне забезпечення.

Що відомо про модель Llama

Мета звертає увагу на те, що Llama — це мультимодальна система штучного інтелекту.

Одна з головних її особливостей — вміння обробляти та інтегрувати різні типи даних, включаючи текст, відео, зображення та аудіо, і здатність конвертувати контент між цими форматами.

Окрім того, наголошується, що Llama 4 Maverick і Llama 4 Scout матимуть відкрите програмне забезпечення.

За словами представників компанії, вони вже переглядають Llama 4 Behemoth, який вони вважають “одним з найрозумніших LLM у світі”.

Журналісти дізналися, що команда Марка Цукерберга відклала запуск останньої версії LLM, оскільки під час розробки Llama 4 не виправдала очікувань Meta щодо технічних тестів, зокрема, в міркуваннях і математичних завданнях.

Компанія також була стурбована тим, що Llama 4 була менш здатна, ніж моделі OpenAI, вести голосові розмови, подібні до людських.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?