2024 рік може виявитись спекотнішим за попередній — кліматологи
Категорія
Світ
Дата публікації

2024 рік може виявитись спекотнішим за попередній — кліматологи

Спека
Джерело:  Sky News

Кліматологи підтвердили, що 2023 рік виявився найспекотнішим за всю історію спостережень, однак цей рік може стати ще більш спекотним. 

Що відомо про аномальне зростання температури повітря на планеті

За інформацією науковців, глобальна середня температура повітря на планеті протягом минулого року становила 14,98 градусів за Цельсієм.

Це перевищило показники, зафіксовані у 2016 році, коли середня температура досягла 14,81 градуса.

За словами керівника Служби кліматичних змін Карло Буонтемпо, таке стале зростання показників глобальної температури на планеті є свідченням того, наскільки ми вплинули на зміну клімату у порівнянні із тим, яким він був протягом усього розвитку людства.

При цьому вчені дотримуються думки, що нинішній рік може оновити температурні рекорди.

Кліматологи наголошують, що масштабні викиди парникових газів в атмосферу сприяли зростанню глобальної температури.

Окрім цього минулого року почався цикл Ель-Ніньо, під час якого тепло океанічних течій, особливо центрально-східної екваторіальної частини Тихого океану, виділяється в атмосферу..

Ми очікуємо, що сильний Ель-Ніньо в Тихому океані впливатиме на глобальну температуру до 2024 року. З цієї причини ми прогнозуємо, що 2024 рік стане ще одним рекордним роком, з можливістю тимчасово перевищити 1,5C вперший раз, - зазначив кліматолог Нік Данстоун.

Що відомо про температурні рекорди в Україні та наслідки аномальних змін клімату

Липень 2023 року став найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень. Також вчені вважають, що він може бути найтеплішим за останні 120 тисяч років на планеті.

Середня температура повітря цього літа в Києві склала 21,6 градуса тепла, що на 1,2 градуса перевищило кліматичну норму та забезпечило шосту позицію серед найтепліших у столиці з 1881 року. За літо встановлено 13 температурних рекордів, один із них у червні, решта - у серпні.

Середньорічна температура в Києві в 2022 році склала 9,7 градуса тепла, що на 0,7 градуса вище за кліматичну норму. Він зайняв сьомий рядок у рейтингу найтепліших з 1881 року.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року в Україні встановилася аномально тепла погода, яка відповідає кліматичній нормі березня, та було оновлено декілька температурних рекордів.

За прогнозом Укргідрометцентру, у січні 2024 року середня місячна температура прогнозується в межах 0-4 градусів морозу, на Закарпатті, в Криму, Одеській та Херсонській областях 0-2 градусів тепла. Це на 1,5-2,0 градусів вище за норму.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

"Сезон кліщів" в Україні. Хто в зоні ризику

Що важливо знати про кліщів
Джерело:  МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я попереджає, що в Україні розпочався так званий "сезон кліщів". На цьому тлі команда відомства озвучила кілька важливих порад та пояснила, яка у кліщів “улюблена” група крові.

Головні тези:

  • Найчастіше кліщі проявляють інтерес до другої групи крові – А (II). 
  • Найменший інтерес кліщі виявляли до крові третьої групи – В (III).

Що важливо знати про кліщів

У МОЗ звертають увагу на те, що сезон активності кліщів триватиме майже до кінця осені.

Загалом існує два небезпечних пік їхньої активності — травень-червень, а також — вересень-жовтень.

“Зловити” кліща можна не лише в лісі, а й на міських газонах, у парках чи навіть на власному подвір’ї. Попри поширений міф, вони не стрибають на людину з дерева, не женуться за нею — проте можуть залізти на тіло, коли людина відпочиватиме.

Способи вберегтися від укусу кліща:

  1. Утримайтеся від прогулянок лісом. Пам’ятайте передусім про мінну небезпеку.

  2. Завжди тримайтеся ближче до центру стежок та не заходьте у траву обабіч.

  3. Якщо плануєте гуляти там, де росте трава, подбайте про безпечний одяг: щільно прилягає до тіла, світлий із довгими рукавами та штанинами. Бажано також знехтувати стилем і заправити штани у шкарпетки.

  4. Не сидіть та не лежіть на траві.

  5. Оберіть і застосовуйте репеленти — засоби, що відлякують комах.

  6. Кожні дві години прогулянки оглядайте себе та своїх близьких.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?