18 листопада колишній тренер збірної України з футболу Андрій Шевченко офіційно заявив, що вирішив покинути Національний олімпійський комітет України. За словами футболіста, таке рішення він був вимушений ухвалити через незгоду з результатами виборів нового складу комітету.
Шевченко заявив про вихід зі складу НОК на знак протесту
Я вважаю почесною роботу в Національному олімпійському комітеті, розумію важливість його розвитку. Водночас я не можу залишитися в НОК за такого складу. Ми платимо за свою свободу безмежно високу ціну життями найкращих з українців. Мусимо бути гідними їх, - наголосив колишній тренер збірної України.
Що відомо проскандал навколо НОК
17 листопада під час ХХХVII звітно-виборної асамблеї Національного олімпійського комітету новим президентом НОК обрали чинного міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта.
На асамблеї також обрали нових членів НОК на період 2022-2026 років, зокрема Нестора Шуфрича, Григорія Суркіса, Олександра Усика, Андрія Шевченка, Марину Бех-Романчук, Лілію Подкопаєву.
Російська Федерація завжди б'є лише по військових об'єктах, так було і під час обстрілу Кривого Рогу. Таку цинічну заяву зробив речник Кремля Дмитро Пєсков.
Головні тези:
Російський режим знову виявив свою цинічність, відхрестившись від смертоносного удару по мирному населенню Кривого Рогу.
Питання про перемир'я та зупинення військових дій залишаються відкритими, поки Росія систематично порушує угоди.
Необхідно підтримувати тиск на Росію та забезпечувати міжнародну підтримку для досягнення миру та стабільності в регіоні.
Пєсков зробив цинічну заяву щодо удару РФ по Кривому Рогу
Під час спілкування з журналістами у Пєскова запитали про те, чи могла російська розвідка помилитись з даними під час ракетного удару по Кривому Рогу. Адже вже відомо, що там загинули 20 людей, 9 з яких — діти.
На що Пєсков порадив вірити лише заявам російського Міноборони, адже Росія нібито не б'є по українських цивільних об'єктах.
Тут я пропоную орієнтуватися цілком і повністю на заяву нашого міністерства оборони. Наші військові б'ють виключно по військових або навколовоєнних цілях. Жодних ударів по соціальних об'єктах не завдавалося.
Варто зауважити, що відразу після масованого обстрілу Кривого Рогу 4 квітня росіяни вигадали своє виправдання вбивству українських дітей. Тоді вони заявили, що били ракетою у фугасному спорядженні по нараді українських військових у ресторані поблизу.
Також у Пєскова запитали про те, чи підтримує Росія та її нелегітимний президент Володимир Путін перемир'я з Україною. Речник Кремля відповів, що Путін підтримує цю ідею, але "для цього потрібно вирішити низку питань, а поки вони висять у повітрі".
Варто зауважити, що раніше в Кремлі заявляли, що енергетичне перемир'я з Україною нібито діє з 18 березня. Потім з’явилася інформація, що за посередництва США Україна і Росія погодилися на припинення ударів по енергетичній і портовій інфраструктурі. "Перемир'я" набуло чинності 25 березня.
Однак попри такі заяви росіяни вже декілька разів порушували його.