Австралійські павуки сплели кілометри павутини для порятунку від повені
Категорія
Світ
Дата публікації

Австралійські павуки сплели кілометри павутини для порятунку від повені

Австралійські павуки сплели кілометри павутини для порятунку від повені
Джерело:  online.ua

Австралійські павуки намагалися врятуватися від сезонних повеней та сплели павутину, загальна площа якої буквально вкрила квадратні кілометри землі.

Джерело: 9news

За оприлюдненими подробицями, цікавий інцидент стався у штаті Вікторія, де в середині червня тисячі павуків вкрили своєю павутиною траву, дерева, околиці доріг та дрібні рукотворні об’єкти.

Таким чином павуки намагалися зібратися вище свого звичного місця виживання та врятуватися від сезонних повеней. Принаймні в одному місці у штаті павутиння, сформоване з дрібних ланцюжків, сягнуло за безперервною довжиною кілометр.

“Це неймовірно. Коли вони покривають дорожні знаки і все навколо, виглядає крипових. На фотографіях цього не видно, але павуки всюди. Тисячі й тисячі павуків”, - цитують медіа жительку міста Сейл Джену Бітсон.

Старший куратор з ентомології в Мельбурнському музеї, доктор Кен Рокен звернув увагу на традиційність подібних явищ для континенту. Таке відбувається здебільшого після надзвичайних злив.

Згідно з його поясненням, павуки можуть створювати дуже легкі нитки для переміщення на великі відстані через повітря. Пориви вітру можуть піднімати їх уверх, а сам павук таким чином може в цілому перелетіти на десятки кілометрів.

Утім, в наявній ситуації павуки не намагалися, судячи з усього, втекти на багато кілометрів від великої води. Вони разом з потомством намагалися лише дістатися більш високих локацій, аби уникнути затоплення.

За згаданим вище механізмом павуки перелітали на найближчі височини. Коли вони намагалися це зробити масово, з’явилася єдина велика павутина, яка й вкрила цілі пагорби трави чи дерева у Вікторії.

Доктор Рокен додав, що людині ці павуки не загрожують. Серед тих, хто причетний до створення гігантського павутиння, немає смертоносних різновидів, а в цілому павучі ікла цих особин дуже малі та навіть не здатні пробити людську шкіру.

Передбачається, що вже упродовж кількох днів павутина в австралійському штаті зникне.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра України — інсайдери дізналися про жорсткі умови США

надра
Джерело:  The New York Times

Україна і США відновили переговори про угоду щодо українських корисних копалин. 11 квітня делегація України прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів.

Головні тези:

  • США висувають жорсткі умови в угоді про надра України, вимагаючи велику частку в природних ресурсах країни, пишуть інсайдери.
  • Українська делегація прибула до Вашингтона для нового раунду переговорів, які стали першими після представлення переглянутого проєкту угоди.
  • Згідно з новою версією угоди, Україні доведеться відраховувати половину доходів від видобутку ресурсів у спеціальний фонд, контрольований США.

США висувають жорсткі умови в угоді про надра України

США планують отримати велику частку в природних ресурсах України в результаті цієї угоди.

Цей візит став останнім поворотом у багатомісячній епопеї, в якій Київ і Вашингтон торгуються з приводу угоди, яку президент Трамп розглядає як спосіб „повернути“ колишню допомогу США Україні, і яка, як сподівається президент Володимир Зеленський, допоможе забезпечити гарантії оборони для його країни, — повідомляє NYT.

Переговори між двома делегаціями стануть першими після того, як Білий дім представив переглянутий проєкт угоди про корисні копалини, в якому було знову озвучено жорсткі вимоги, що їх відкинув офіційний Київ раніше, і це фактично повернуло переговори до початкового стану.

Як розповіли NYT офіційні особи в Києві, переговори у Вашингтоні, які, як очікують, триватимуть два дні, будуть здебільшого технічними і не передбачають участі вищих посадовців України та США.

Українську делегацію очолив заступник міністра економіки Тарас Качка, який відповідає за торгівлю, і до неї входять представники Мінекономіки та Мін'юсту. Білий дім не став надавати виданню подробиць про переговори.

Новий варіант угоди, з яким ознайомилася NYT, повертається до початкової вимоги президента Трампа — щодо того, щоб «Україна повернула США мільярди, отримані нею у вигляді військової та фінансової допомоги» після початку повномасштабного вторгнення РФ три роки тому.

Як і в попередніх пропозиціях США, у Вашингтоні хочуть, щоб Україна відраховувала половину своїх доходів від проєктів з видобутку природних ресурсів, включно з найважливішими мінералами, нафтою і газом, а також супутньої інфраструктури (зокрема порти та трубопроводи) в інвестиційний фонд, контрольований Вашингтоном.

У Білому домі також бажають, щоб прибуток із цього фонду реінвестували в українські проєкти з видобутку природних ресурсів, хоча точна частка такого прибутку залишається незрозумілою.

За інформацією NYT, у новій версії угоди відсутня згадка про гарантії безпеки для України — положення, на якому довго наполягав Київ і яке йому вдалося включити в проєкт минулого місяця, але якому довго опирався Вашингтон.

Крім того, нова версія містить більш жорсткі умови, ніж попередні проєкти: Вашингтон хоче вимагати весь прибуток від вищевказаного фонду доти, доки Київ не виплатить принаймні еквівалент американської допомоги, отриманої під час війни — плюс 4% річних.

Сполучені Штати також хочуть зберегти за собою «право першої пропозиції» щодо нових проєктів і право накладати вето на продаж українських ресурсів третім країнам. У перший рік дії угоди Україні хочуть заборонити пропонувати третім сторонам будь-які інвестиційні проєкти на більш вигідних фінансових або економічних умовах, ніж ті, які в перспективі будуть запропоновані Вашингтону, пише видання.

Фонд контролюватиметься Корпорацією міжнародного фінансування і розвитку — урядовою агенцією США, що відповідає за інвестування в компанії та проєкти за кордоном. Агентство призначатиме трьох членів ради директорів — тоді як Україна матиме лише двох — і контролюватиме кожен проєкт, у який інвестують кошти фонду.

Народний депутат із фракції “Голос” Ярослав Железняк прокоментував статтю NYT і закликав українців ставитися до інформації «з певним сумнівом».

Щось мені здається, у NYT якась дуже застаріла версія угоди (схожа на ту, що ми розбирали ще від 23 березня), і вони на ній видали сьогодні цю новину… Тому б ставився б до цього з певним сумнівом.

Ярослав Железняк

Ярослав Железняк

Нардеп України

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?