Багато говорять: у "Слузі народу" розкритикували нардепів
Лідер парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія розповів про необхідність переглянути керівництво комітетів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на УНІАН.
Журналісти нагадали посадовцю, що нардеп Богдан Яременко попри заяву про звільнення все ще керує комітетом з міжнародної політики. За словами Арахамії, необхідна ротація, але для її проведення потрібно організувати голосування.
Очільник фракції стверджує, що у комітетах є депутати, які ігнорують засідання комітетів та називають себе "великими працівниками".
"Я вважаю, що такі люди, які багато говорять, але не багато працюють, де вони повинні знаходитися? У Комітеті свободи слова... Людина завжди щось розказує всім людям, але не працює, то це ж означає, що він любить просто свободу слова", - віджартувався політик.
Арахамія підкреслив, відповідні питання можуть бути вирішені вже у п'ятницю, 15 листопада.
Як повідомляв ONLINE.UA, Давид Арахамія також відреагував на гучний скандал, пов'язаний з Богданом Яременком. Його упіймали на листуванні з, можливо, повією. Лідер фракції пояснив резонанс та жорсткі наслідки не стільки листуванням, а подальшими заявами нардепа.
Регулятори Європейського Союзу готують великі штрафні санкції проти платформи X Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.
Головні тези:
ЄС готує штрафні санкції проти соцмережі Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.
Прийняття санкцій може посилити напруженість між ЄС та США через покарання такого високопосадовця, як Ілон Маск.
Очікується, що штрафи стануть першими в рамках нового закону ЄС, призначеного для контролю відношень соціальних медіакомпаній.
Соцмережа Х потрапить під штрафні санкції ЄС
Зазначається, що покарання одного з найближчих радників президента США Дональда Трампа, ймовірно, посилить напруженість між ЄС і Вашингтоном.
За словами співрозмовників видання, покарання включатимуть штраф, що може перевищити 1 млрд дол і вимогу внести зміни до платформи.
Очікується, що вони будуть оголошені влітку цього року і стануть першими в рамках нового закону ЄС, покликаного змусити соціальні медіакомпанії контролювати свої сервіси.
Європейські органи зважують, наскільки великий штраф накласти на компанію X, враховуючи ризики подальшого протистояння з Трампом на тлі ширших трансатлантичних суперечок про торгівлю, тарифи та війну в Україні.
Повідомляється, що після вступу на посаду Трампа європейські регулятори уповільнили розслідування щодо X, щоб оцінити потенційні наслідки. Однак нещодавно, коли торгова напруженість із Сполученими Штатами посилилася, ЄС вирішив не зволікати.
На тлі введення Трампом нових тарифів, офіційні особи ЄС заявили, що їхнє розслідування щодо X просувається незалежно від переговорів щодо мит.
Розслідування почалося у 2023 році, і регулятори минулого року винесли попереднє рішення про те, що соцмережа X порушила закон.
Офіційні особи в Брюсселі очікують, що Маск, який критикував європейську політику як форму цензури, боротиметься з будь-яким регулюванням соцмережі.
Видання припускає, що європейське технологічне регулювання могло зіграти певну роль у розмірі мит, які Трамп оголосив цього тижня проти Європейського Союзу. У лютому Білий дім опублікував меморандум із попередженням про те, що Закон про цифрові ринки та Закон про цифрові послуги ретельно перевіряються на предмет несправедливого націлювання на американські компанії.
Європейська комісія 17 січня заявила, що розширює розслідування з питання, чи порушила соціальна мережа Х на чолі з Ілоном Маском правила ЄС щодо модерації контенту.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня офіційно оголосив про запровадження масштабних митних тарифів проти торгівельних партнерів Сполучених Штатів, які він назвав «Днем визволення» Америки.
Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що адміністрація президента Дональда Трампа очікує від Росії готовності до припинення війни, яка має стати відомою «через тижні, а не місяці». Зараз же російська сторона порушує перемир’я.
Головні тези:
Марко Рубіо вимагає від Росії ухвалити рішення про припинення війни проти України в найближчі тижні.
Україна та РФ обговорили заходи з метою заборони ударів по енергетичних об'єктах в рамках перемир'я.
Російські війська вчинили масовану атаку на газовидобувні потужності Нафтогазу у ніч проти 28 березня.
Рубіо вимагає від РФ ухвалення рішення щодо закінчення війни проти України
Про це він сказав журналістам після зустрічі міністрів країн НАТО.
Якщо буде тактика очікування й затягування, ми не будемо зацікавлені в цьому. І президент Трамп не потрапить у пастку нескінченних переговорів.
Марко Рубіо
Держсекретар США
За словами Рубіо, «скоро, не через пів року, а через тижні» Росія має ухвалити рішення припинити війну. Якщо ж вона цього не зробить, то США мають переоцінити свою тактику.
Він також додав, що росіяни не погодилися на повне припинення вогню, натомість висунувши ідеї часткового перемир’я, але і їх уже кілька разів порушували.
Це про дії. […] Якщо ви не зацікавлені в мирі, тоді ви затягуєте процес, ви придумуєте якісь виправдання... Ми не будемо затягувати це.
США, Україна та РФ опублікували підсумки переговорів на технічному рівні протягом 23-25 березня в Саудівській Аравії. Всі сторони домовилися розробити заходи щодо реалізації угоди про заборону ударів по енергетичних об’єктах росії та України.
Українська сторона передала представникам США список енергетичних об’єктів, по яких Росія не повинна завдавати ударів. Тим часом у Кремлі опублікували перелік російських та українських об’єктів, які, за домовленістю сторін, не можна обстрілювати впродовж 30-денного перемир’я.
Уже наступного дня, 26 березня, Міністерство оборони Росії звинуватило Україну в порушенні домовленостей про взаємне припинення вогню по енергетичних обʼєктах. Генеральний штаб ЗСУ заявив, що це неправда. А під час масованої атаки в ніч проти 28 березня російські війська пошкодили газовидобувні потужності «Нафтогазу».