Благовіщення Пресвятої Богородиці - церковне свято, яке відзначають щороку 7 квітня. У 2019 Благовіщення святкуватимуть у неділю. За давнім повір'ям, вважається, що саме в цей день Пресвятій Діві Марії явився Архангел Гавриїл із звісткою про те, що через дев'ять місяців вона народить Сина Божого - Ісуса Христа.
Православні віруючі вважають Благовіщення великим святом і відзначають його з ІІІ століття. 7 квітня згадують пророцтво, що свідчить про народження Сина Божого. Свято є з'єднанням божественної волі і людської свободи.
Благовіщення має три символи: промінь світла, по якому спускався Святий Дух; прядка, біля якої сиділа Марія в момент явища Архангела Гавриїла; пальмова гілка, що символізує висоту почуттів і думок.
Традиції Благовіщення
У день Благовіщення православні віруючі йдуть до церкви. 7 квітня в храмах печуть і освячують проскурки. Вранці в неділю вирушайте на літургію, купляйте проскурку по одній на кожного члени сім'ї і з'їжте їх натщесерце: вважається, що проскурки мають цілющі властивості. Крихти від святого хліба прийнято давати домашнім тваринам і додавати в корм худобі, тоді вони будуть здоровими і плідними, а урожай - багатим.
Також Благовіщення вважається жіночим святом, тому багато хто йде в храм помолитися Пресвятій Богородиці за вдале заміжжя і щасливе життя.
Наші предки в цей день відпускали птахів на волю. Для цього заздалегідь спеціально ловили будь-яких пернатих і садили їх у клітки. На Благовіщення збиралися компаніями і випускали. Ці птахи символізували звільнення від гріхів і святість помислів у велике свято.
Зазвичай Благовіщення припадає на Великий піст, тому бенкетувати в цей день не вийде. Але тим, хто поститься дозволяється на свято їсти рибу і випити трохи червоного вина.
Благовіщення 2019: що не можна робити
На Благовіщення, як і в інше церковне свято, не можна займатися важкою роботою, шити, в'язати і забивати худобу. Жінкам радять в першу половину дня не готувати і не займатися домашніми справами.
Якщо на Благовіщення припадає поїздка, її краще відкласти. Не можна також надягати новий одяг, адже вважається, що він прослужить мало і незабаром порветься.
Наші предки в цей день не стригли, і навіть намагалися не розчісувати волосся, щоб не заплутати свою долю. На Благовіщення також не варто позичати або віддавати комусь що-небудь - це може «винести» з вашого будинку удачу, здоров'я і достаток.
Прикмети на Благовіщення
У народі вважається, що саме на Благовіщення 7 квітня весна остаточно закріпила свої позиції, і тепер на вулиці ставатиме тільки тепліше. Наші предки дивилися, яка погода на Благовіщення - таку варто очікувати і на Великдень.
Гарна погода на Благовіщення віщувала багатий урожай. А якщо в цей день піде сніг - літо буде зовсім неврожайним. Якщо в свято буде гроза, то варто чекати теплого літа і достатку грибів восени. А ось сонячне небо обіцяє постійні грози влітку.
У стародавні часи вірили, якщо на Благовіщення загадати бажання, то воно обов'язково збудеться. Ми можемо не вірити в повір'я, але чому б зайвий раз не подумати про свої мрії, раптом збудуться.
Раніше ONLINE.UA підібрав оригінальні привітання на Благовіщення.