Бойовики так званої ДНР Михайла Товстих-Гіві, який був убитий 8 лютого в Донецьку, могли ліквідувати не з реактивного вогнемет "Джміль", а з допомогою бомби, закладений всередині його кабінету.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сепаратистські ЗМІ.
Читайте також: Гіві вбили росіяни, наступним буде Стрєлков: названі дві основні версії
Повідомляється, що в ході розслідування "верхівки ДНР" спливла ще одна версія, яка буде розглядати поряд з пострілом із зброї з вулиці: мова йде про підрив якогось вибухового кошти.
Як повідомляв ONLINE.UA на росТБ оганьбились із "замовниками" вбивства Гіві: за версією росіян, з ліквідацією бойовика пов'язаний радник глави МВС Зорян Шкіряк. При цьому про Шкіряка росіяни говорили як про двох різних людей.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні з’явились понад 150 виробників FPV-дронів. Майже половина озброєння на фронті — українського виробництва.
Головні тези:
- Україна має понад 150 виробників FPV-дронів, що дозволяє країні бути лідером у виробництві цих пристроїв.
- За даними радника президента, 85% усіх вогневих уражень на фронті у результаті діяльності дронів, що підкреслює важливість цих технологій у сучасних війнах.
- Українські виробники в змозі виробляти до 4000 FPV-дронів на добу, що свідчить про високий потенціал країни у цій галузі.
Україна здатна виробляти 5 млн дронів на рік
Про це повідомив радник президента України зі стратегічних питань Олександр Камишін у розмові із Сергієм Жаданом "Сценарій параду на Червоній площі" на Радіо Хартія.
У нас фактично перша світова дронова війна, — зазначив Камишін.
За його словами, 85% від усіх вогневих уражень на фронті є наслідком роботи дронів.
Камишін також підтвердив, що за роки вторгнення Україні вдалося обігнати Росію за темпами виробництва безпілотників.
За його словами, один з вітчизняних виробників здатен продукувати по 4000 FPV-дронів на добу.
У країні понад 150 виробників (FPV-дронів), — додав Камишін.
Він також зауважив, що потенційно Україна спроможна виготовляти 5 млн FPV-дронів на рік.
Наближаємося, що половина того, чим ми воюємо на фронті — вироблене в Україні.

Олександр Камишін
Радник президента України зі стратегічних питань
За його словами, торік через брак фінансування українські виробники виробили понад 2 мільйонів одиниць дронів.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації
Венс впевнений у дієвості "енергетичного перемир'я" на тлі ударів РФ по газовидобутку України

Віцепрезидент США Джей Ді Венс запевнив, що енергетичне перемир'я між Росією та Україною набуло чинності. Однак цього тижня росіяни завдали удару по газовидобувній інфраструктурі, попри попередні домовленості
Головні тези:
- Енергетичне перемир'я між Росією та Україною набирає чинності, проте російські удари по газовидобувній інфраструктурі порушують угоду.
- Російська атака по газовидобувній інфраструктурі спричинила значні матеріальні збитки та пошкодження громадських будівель.
- США і низка міжнародних партнерів ведуть перемовини з метою урегулювання війни, проте напади Росії постійно загрожують мирному врегулюванню.
Венс вірить у “енергетичне перемир’я” між Україною і Росією
Про це він заявив під час брифінгу на космічній базі Пітуффік у Гренландії.
Відповідаючи на запитання про те, чи погодилися США на умови, озвучені Кремлем для досягнення миру в Чорному морі, включно з можливим зняттям санкцій з російських банків, Венс підкреслив, що в інформаційному просторі шириться безліч фейків.
Деякі з них не зовсім зрозумілі щодо того, про що взагалі йдеться. Але президент (Трамп — ред.) сказав, і я думаю, що він має рацію, що ми відчуваємо себе дуже добре щодо того, що відбувається. Ми довіряємо, але перевіряємо — ми переконуємося, що те, що ми бачимо від однієї сторони, виконується іншою стороною, і навпаки.

Джей Ді Венс
Віцепрезидент США
Венс також зауважив, що ця війна почалася за адміністрації президента Джо Байдена, призвівши до значних людських жертв і руйнувань. Водночас він вважає, що завдяки зусиллям президента Трампа США мають можливість досягти мирного врегулювання.
Президент боротиметься за це щодня, і, звісно, ми будемо тримати вас у курсі подій, оскільки ми продовжуємо досягати прогресу. Якщо ви подивитеся на те, про що ми говорили, то очевидно, що у нас є перемир'я щодо енергетичної інфраструктури. У нас є перемир'я щодо торгівлі в Чорному морі, яке, на мою думку, майже завершене. Як тільки ми досягнемо цього, ми будемо працювати над наступним етапом припинення вогню.
Проте Росія продовжує атакувати енергетичні та газові об’єкти України.
Так, у ніч із 27 на 28 березня Росія завдала удару дронами по Полтавській громаді України, націлившись на склади Українського газовидобування", заявив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Полтавської ОВА Володимир Когут.
За його словами, у цих приміщеннях зберігалися запчастини, засоби для ремонту та інші прилади, необхідні для відновлення енергетичних свердловин із видобутку нафти й газу.
Там були складські приміщення підприємства "Укргазвидобування", де зберігалися матеріали й запчастини до бурових установок та інші компоненти для переробки нафти й газу. Атака була здійснена 13 безпілотниками типу "шахед", які летіли роєм в одну точку. Частину з них збили сили ППО, але уламки падали на територію. Пошкоджень зазнали не лише об’єкти "Укргазвидобування", а й інші підприємства, розташовані поблизу, — від вибухової хвилі та уламків.
Також він зазначив, що внаслідок вибухів постраждала і громадська забудова: у деяких будинках зірвало дахи, побило вікна, а також пошкоджено фасади.