Епідемія COVID-19 в Україні: у МОЗ виступили з важливим попередженням
В Україні нещодавно почалося тестування методом імуноферментного аналізу — для виявлення антитіл до коронавірусу COVID-19. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на виступ міністра охорони здоров'я Максима Степанова.
За його словами, до 30 травня медичні спеціалісти вже провели близько 6 300 таких досліджень.
"При проведенні ІФА-тестування виявляють антитіла у людини коронавірусної інфекції. Тобто тест покаже, чи перехворіла людина на COVID-19 чи ні", - пояснив Степанов.
Наразі кожен ІФА-тест проводять у децентралізованому порядку. Зокрема — у районних та обласних лікарнях, які володіють лабораторіями належного рівня.
Міністр також анонсував включення даних про обсяги ІФА-тестування у загальні дані відомства стосовно епідемії COVID-19. Водночас цю статистику розкриватимуть під час щоденних брифінгів.
Станом на ранок у суботу, 30 травня, в Україні підтвердили вже 23 204 випадки коронавірусу COVID-19. З 22 травня країна перейшла у стан адаптивного карантину — регіони отримали можливість переходити до нових послаблень після поліпшення епідемічної ситуації. Нові етапи також передбачали відновлення роботи громадського транспорту, з 25 травня у великих містах навіть відкрили метро.
Як повідомляв ONLINE.UA, мер Києва Віталій Кличко оголосив про новий потужний спалах інфекції COVID-19 у столиці, який зафіксували напередодні. За даними мерії, протягом останньої доби у Києві підтвердили 55 нових випадків коронавірусу. Він уразив 7 медиків.
Спалах стався у гуртожитку. Заклад закрили, а всіх інфікованих перевели в ізоляцію.
Сенатор Адам Шифф закликав Конгрес розслідувати, чи брав участь президент Дональд Трамп в інсайдерській торгівлі чи маніпулюванні ринком, коли він раптово призупинив широкий набір мит, що призвело до стрімкого зростання цін на акції.
Головні тези:
Сенатор Адам Шифф закликає Конгрес розслідувати можливу участь Дональда Трампа у маніпулюванні ринком.
Можливість інсайдерської торгівлі адміністрацією Трампа стала об’єктом уваги сенаторів та може відзначитися резонансним розслідуванням.
Сенатор Шифф закликав провести розслідування щодо мит Трампа
Я зроблю все, що в моїх силах, щоб з’ясувати це, — каже TIME Шифф, демократ від Каліфорнії. — Сімейні монети-меми та все інше не виходить за межі внутрішньої торгівлі чи збагачення. Сподіваюся, незабаром дізнаюся про це.
Коментарі Шиффа щодо офіційного розслідування, про яке раніше не повідомлялося, надійшли незабаром після того, як індекс S&P 500 піднявся більш ніж на 9% у середу вдень після того, як Трамп оголосив про призупинення мит.
«ЦЕ ЧУДОВИЙ ЧАС ДЛЯ ПОКУПКИ!!!» Трамп опублікував у Truth Social кілька хвилин після відкриття ринку в середу разом із літерами «DJT», що означає як його ініціали, так і стикер його медіакомпанії.
Білий дім не відразу відповів на запит про коментар.
Шифф став першим сенатором, який відкрито закликав Конгрес розслідувати потенційну інсайдерську торгівлю адміністрацією Трампа після різкої відмови президента від запровадження нових мит.
Такі розслідування, як правило, підпадають під компетенцію потужних груп Конгресу, таких як Юридичний комітет Сенату або Фінансовий комітет Сенату. Обидва очолюють республіканці — сенатор Чак Ґраслі від Айови та сенатор Майк Крапо від Айдахо, які переважно уникали конфлікту з Білим домом. Окремі законодавці, такі як Шифф, можуть розслідувати справи за допомогою особистого офісу, хоча такі розслідування не мають повноважень викликати суд.
Сенатор Тіна Сміт з Міннесоти, відповідаючи на запитання TIME, чи слід розслідувати Трампа щодо можливого маніпулювання ринком, сказала: "Це чудове питання. Він, безумовно, мав багато чого отримати. Я про це не думала".
Раніше 9 квітня конгресмен Стівен Хорсфорд, демократ від Невади, був одним із перших, хто засумнівався, чи була пауза в тарифах пов’язана з маніпулюванням ринком, оскільки новина з’явилася в середині гарячих слухань з торговим представником Трампа Джеймісоном Гріром, який рішуче захищав тарифи.
Реакція ринку на рішення Трампа була швидкою та ейфоричною. Акції підскочили більш ніж на 7% за кілька хвилин після оголошення, зрештою зросли більш ніж на 9%. Дохідність облігацій, яка зростала на тлі побоювань економічного спаду, знизилася. Ціни на нафту, які також падали, відновилися.
Сенатор від Каліфорнії довгий час був одним із найзапекліших критиків Трампа. Він був провідним прокурором у першому судовому процесі щодо імпічменту Трампа та центральною фігурою у відповіді Конгресу на розслідування Міністерства юстиції щодо Росії.
Хоча він не ініціював у 2017 році розслідування Конгресом щодо зв’язків Трампа з Росією, Шифф став найгучнішим демократом у комітеті, попереджаючи про пошану Трампа до автократичних лідерів. Пізніше Палата представників під керівництвом республіканців засудила Шиффа за його коментарі під час розслідування.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що прийняття України до Євросоюзу зруйнує Угорщину, тому його країна повинна протистояти цьому.
Головні тези:
Орбан стверджує, що прийняття України до ЄС загрожує Угорщині, тому його країна повинна протистояти цьому процесу.
Деякі угорські партії підтримують членство України в ЄС, вважаючи її частиною європейської держави, а отже підтримуючи бажання Брюсселя.
Орбан підкреслює ризики для економіки та безпеки, які можуть виникнути у зв'язку з членством України в Європейському Союзі.
Орбан пообіцяв боротися проти вступу України до ЄС
За його словами, питання вступу України до ЄС "визначить долю Угорщини на десятиліття".
Ми переконані, і я особисто, що прийняття України зруйнує Угорщину. Деякі угорські партії бачать Угорщину як таку, що розчинилася у великій європейській державі, де рішення, які приймаються у Брюсселі — імперській штаб-квартирі — повинні виконуватися в Угорщині. Тому вони підтримують Україну і її членство, тому що цього хоче Брюссель.
Віктор Орбан
Прем’єр-міністр Угорщини
На його думку, Угорщина повинна протистояти цьому, адже, каже, можуть бути ризики для економіки і безпеки.
Ми повинні боротися, щоб ніхто не міг піддавати небезпеці наші економічні досягнення, щоб ми не несли агропромислові ризики, щоб угорці не стикалися із численними викликами порядку і безпеки, які неминуче супроводжуватимуть членство України в ЄС.
We will not let Brussels force us into accepting Ukraine’s EU membership. This is a huge issue, with widespread implications for our security, economy, and agriculture.