Росія намагається поглинути частину східної України і інтегрувати окупований Донбас, де команда російського президента Володимира Путіна проводить незаконні вибори і паспортизацію. В ЄС стурбовані тим, що відбувається - Брюссель обговорює заходи допомоги Україні.
Джерело: Bloomberg
На цьому тижні, за інформацією джерела, Брюссель надав державам-членам ЄС внутрішні документи, в яких йдеться про намір Росії поступово поглинути частину Східної України, потенційні кроки ЄС для запобігання цьому сценарію і перспективи вступу України в НАТО. Відзначається, що Європейська служба зовнішніх зв'язків повинна підготувати звіт з цього питання.
Брюссель пропонує блоку варіанти дії, направлені на підвищення стійкості України до російської агресії. Серед них:
посилення підтримки в боротьбі з гібридними погрозами, включаючи протидію кіберзагрозам і дезінформації;
сприяння українській програмі вакцинації від коронавіруса, "особливо вразливих груп, щоб уникнути подальшого ослаблення країни через тривалі медико-санітарні та соціально-економічні кризи";
підвищення енергетичної безпеки для зниження залежності від Росії;
посилення заходів щодо відмови у визнанні російських паспортів, виданих жителям Криму і деяких районів Донбасу;
розгляд питання про дозвіл Україні брати участь в деяких проектах ЄС в області безпеки.
В ЄС, як пише джерело, є також внутрішня записка, згідно з якою питання України обговорювалося в Брюсселі постпредами країн Євросоюзу в комітеті з економічної політики і безпеки. Зазначено, що під час обговорення вони висловили різні думки.
"Одна група в цілому підтримала терміни і зміст варіантів. Інша сказала, що в пропозиціях недостатньо уваги приділяється реформам, які Україна повинна здійснити сама, - наприклад, заходи по боротьбі з корупцією, - і що державам-членам слід більше поговорити, перш ніж вивчати питання співпраці, пов'язані з програмами безпеки блоку ", - повідомляє джерело.
Санкції Євросоюзу проти Росії
У поширеному документі про інтеграцію Донбасу Росією також критикуються країни ЄС, за те, що не пішли так далеко, як США в санкціях проти Росії. При цьому вказано, що введення нових європейських санкцій буде залежати від "подальшого серйозного погіршення ситуації щодо суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України".
Як відомо, Євросоюз також вирішив не загострювати дипломатичний конфлікт з Росією і не висилати російських дипломатів з країн блоку на підтримку Чехії. У Брюсселі своє рішення пояснили небажанням збільшувати напруженість у відносинах з командою Путіна.
Читайте також:
Міністр оборони озвучив ризики нападу Росії на Україну в будь-який момент
В ЄС заявили про арсенал невикористаних засобів тиску на Росію
У Путіна загрожують Раді Європи після прийнятого рішення по Криму на користь України