Лідери країн "Великої двадцятки" під час саміту в Італії підписали спільне комюніке після завершення масштабних перемовин. Вони дійшли висновку, що потрібно суттєво скоротити викиди в атмосферу заради обмеження глобального потепління на рівні 1,5 градуса за Цельсієм.
Джерело: заява G20
Лідери G20 підтримали спільний документ щодо зміни клімату
Учасники масштабного саміту звертають увагу міжнародної спільноти на те, що підвищення температури на 1,5 градуса за Цельсієм значно безпечніше для клімату, ніж на 2 градуси.
Окрім того, лідери "Великої двадцятки" пообіцяли надати національні плани щодо відновлення та стійкості екології. Влада країн повинна виділити "амбітну частку фінансових ресурсів" на пом'якшення та адаптацію до зміни клімату, а також уникнення шкоди клімату й навколишньому середовищу.
Також представники G20 підтвердили зобов'язання щодо виділення 100 мільярдів доларів для допомоги країнам, що розвиваються, у сфері "кліматичного" фінансування.
"Ми зобов'язуємось зменшити інтенсивність викидів як частину зусиль, спрямованих на пом'якшення наслідків в енергетичному секторі для виконання часових рамок, які відповідають Паризькій кліматичній угоді", - йдеться в комюніке.
Що цікаво, генсек ООН Антоніу Гутерреш після завершення саміту зізнався, що покидає його з "нездійсненими сподіваннями". Однак, за словами політика, вони досі не поховані, тож він покладає великі надії на саміт ООН у Глазго.
Експерти звертають увагу на те, що в комюніке лідери "двадцятки" не дають чіткої відповіді щодо скорочення парникових випадів для досягнення потепління на рівні не більше як 1,5 градуса. Ба більше, в документі відсутні згадки про досягнення "чистого нуля" до 2050 року – це скорочення викидів парникових газів настільки, наскільки це можливо.
Читайте також:
Байден публічно озвучив нові звинувачення команді Путіна
ООН попередила про стрімке погіршення ситуації з кліматом.
Міндовкілля застерігло про загрозу опустелювання й погодних катаклізмів в Україні.