СБУ заочно оголосила підозру начальнику військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту Збройних сил РФ, генерал-лейтенанту Ігорю Кіріллову. Саме він був відповідальний за застосування окупантами хімічної зброї проти ЗСУ на східному та південному фронтах
Головні тези:
- Російські війська використовують хімічну зброю проти українських бійців, порушуючи Конвенцію про заборону хімічної зброї.
- Понад 4 800 випадків застосування окупантами заборонених хімічних боєприпасів зафіксовано з початку повномасштабного вторгнення РФ.
- Більше 2 000 українських військовослужбовців постраждали від хімічних уражень та були госпіталізовані.
- Служба Безпеки України документує використання заборонених боєприпасів російськими військами, подаючи докази до міжнародних організацій.
- Генерал-лейтенант Ігор Кіріллов отримав підозру за статтею про воєнні злочини за використання хімічної зброї проти ЗСУ.
Що відомо про застосовування РФ хімічної зброї проти українських бійців
Як зазначається, з початку повномасштабного вторгнення РФ зафіксовано понад 4 800 випадків використання окупантами заборонених хімічних боєприпасів.
Зокрема, застосовувалися гранати "К-1" з отруйними речовинами CS і CN.
Згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї від 1993 року, використання цих речовин є забороненим.
Отруйні речовини вражають слизові оболонки, очі та дихальні шляхи, змушуючи українських військових залишати свої позиції під ворожим обстрілом.
Понад 2 000 українських військовослужбовців з хімічними ураженнями були госпіталізовані до медичних закладів України.
СБУ задокументувала випадки використання заборонених боєприпасів. Зразки гранат і ґрунту були передані до Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ). Результати аналізів у двох незалежних лабораторіях підтвердили факт застосування заборонених речовин.
Що відомо про підозру генералу РФ Кіріллову
На підставі цих доказів Кіріллову висунули підозру за статтею про воєнні злочини, вчинені за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України).
Розслідування триває, щоб задокументувати нові факти порушення міжнародного гуманітарного права.