Ізраїль почав використовувати штучний інтелект для планування авіаударів
Категорія
Світ
Дата публікації

Ізраїль почав використовувати штучний інтелект для планування авіаударів

Ізраїль почав використовувати штучний інтелект для планування авіаударів
Джерело:  online.ua

Армія оборони Ізраїлю застосовує систему штучного інтелекту для швидшого вибору цілей при ударах із повітря. Військові ЦАХАЛу запевняють, що результати роботи ШІ контролюють люди-оператори й саме вони, а не машина, утверджують кожну окрему ціль для атаки.

Джерело: Bloomberg

Ізраїль почав використовувати штучний інтелект для планування авіаударів

У статті сказано, що системи штучного інтелекту Ізраїль впроваджує у свої військові операції "непомітно".

Офіційні особи кажуть, що ШІ обробляє величезний масив даних, після чого генерує рекомендації щодо цілей для повітряних атак.

Інша модель ШІ під назвою Fire Factory використовує дані про цілі, схвалені військовими, для вирішення логістичних проблем. Fire Factory займається розрахунком навантаження боєприпасів, визначенням пріоритетів і навіть пропонує графік дій.

Остаточні рішення і в першій, і в другій ШІ системі ухвалюють люди.

Журналісти зазначили, що подробиці використання штучного інтелекту армією залишаються значною мірою засекреченими, проте заяви ізраїльських військових чиновників свідчать, що ЦАХАЛ уже застосовував ці системи в бойових умовах.

Те, що раніше займало години, тепер займає хвилини, з ще кількома хвилинами для перевірки людиною", – сказав під час виступу у штаб-квартирі ЦАХАЛу в Тель-Авіві полковник Урі, який очолює армійський підрозділ цифрової трансформації. "З такою ж кількістю людей ми робимо набагато більше, – зазначив він.

В агентстві вказали , що в подібного застосування ШІ є як прихильники, так і критики. Прихильники впевнені, що передові алгоритми можуть перевершити людські можливості й можуть допомогти військовим мінімізувати втрати, в тому числі серед цивільних.

Критики побоюються, що швидке використання штучного інтелекту випереджає дослідження його внутрішньої роботи. Іноді навіть експертам важко зрозуміти, як саме алгоритм ШІ дійшов свого висновку.

Якщо в розрахунках ШІ є помилка і якщо ШІ незрозумілим, то кого ми звинувачуватимемо в цій помилці? – запитав Таль Мімран, викладач міжнародного права в Єврейському університеті в Єрусалимі та колишній юрисконсульт армії.

Крім того, противники не виключають, що розробка напівавтономних систем може призвести до того, що хтось розробить повністю автоматизовану машину для вбивств, де люди взагалі будуть відсторонені від ухвалення рішень.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

У НАТО попереджають про нові плани Путіна щодо ядерної зброї

Путін
Джерело:  Welt am Sonntag

Як стверджує генсек НАТО Марк Рютте, команда російського диктатора Володимира Путіна розглядає сценарій розміщення ядерної зброї в космосі. Він також наголосив, що це вкрай “тривожний” розвиток подій.

Головні тези:

  • Росія може використати ядерну зброю проти супутників. 
  • Наразі країни НАТО активно адаптуються до нових викликів у космосі. 

Що знову замислила Росія

У НАТО бояться того, що країна-агресорка РФ активно готується до війни в космосі й спробує використати ядерну зброю проти супутників.

Згідно з останніми даними, можливості Москви в космосі застарілі і не дотягують до рівня західних країн.

Тому розробка ядерної зброї в космосі — це спосіб для Росії покращити свої можливості. Це викликає велике занепокоєння.

Марк Рютте

Марк Рютте

Генсек НАТО

Він звертає увагу на те, що це було б порушенням Договору про космос 1967 року.

Не можна також ігнорувати той факт, що протягом останнього часу космос стає дедалі більш переповненим, небезпечним і непередбачуваним.

Ми знаємо, що конкуренція в космосі жорстока і стає дедалі запеклішою. І не лише в комерційному плані. Це впливає на всю нашу безпеку, — попереджає Марк Рютте.

На цьому тлі генсек НАТО вперше оголосив про посилення супутникового спостереження за Арктикою через підозрілі дії Росії та Китаю.

Супутники можуть допомогти нам відстежувати пересування на суші і на морі, а також забезпечити нашим військам надійний і безпечний зв'язок.

Марк Рютте

Марк Рютте

Генсек НАТО

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?