Уряд зобов’язується ухвалити плани з часткової або повної приватизації державних ПриватБанку та Ощадбанку. Кабмін має розробити дорожню карту переходу банків у приватну власність. Метою таких заходів є зниження частки держави в банках.
Джерело: меморандум з МВФ
Оновлені засади, передбачають зменшення участі держави з поточних 50,4% чистих активів до менше 25% до 2025 року.
"Для подальшого зниження частки держави в банках ми забезпечимо розробку та ухвалення Приватбанком та Ощадбанком до кінця 2021 року в співпраці з Міністерством фінансів дорожньої карти, яка (і) визначатиме кроки, необхідні для виведення кожного з цих банків на ринок для часткової або повної приватизації та просуватиме нашу мету залучення авторитетних міжнародних інвесторів", - йдеться в тексті меморандуму.
Дорожня карта визначатиме кроки, необхідні для виведення кожного з цих банків на ринок для часткової або повної приватизації та просуватиме залучення авторитетних міжнародних інвесторів; визначатиме законодавчі зміни, які можуть знадобитися для здійснення представлених варіантів роздержавлення.
"Ці плани будуть ухвалені Кабінетом міністрів до кінця січня 2022 року (структурний маяк)", - зазначається в меморандумі.
Нагадаємо, вчора Україна отримала другий транш від МВФ. Напередодні, 22 листопада фонд прийняв рішення щодо виділення Україні другого траншу, а також продовжив програму Stand-вy.
Згодом відомство опублікувало перелік вимог до українського уряду, реалізація яких дасть можливість продовжити кредитну програму з країною про транш у 700 млн доларів. Основними вимогами, які в МФВ назвали "структурними маяками" реалізації меморандуму стали призначення глави САП до грудня та заходи щодо підтримки деяких верств населення під час прогнозованого підвищення цін на газ.
Читайте також:
J.P. Morgan приголомшив новим прогнозом щодо росту ВВП України
Міжнародний валютний фонд раптово погіршив прогноз зростання ВВП України
ЄС готує новий транш для України попри неузгодженість співпраці з МВФ