Влада України, Британії, Канади та Швеції вимагають від Ірану погодитись на арбітражний розгляд спору, пов’язаного зі збиттям над його територією пасажирського літака "Міжнародних авіаліній України" — катастрофи, яка сталася ще 3 роки тому.
Джерело: спільна заява Міжнародної групи з координації та допомоги жертвам рейсу PS752
У Ірану вимагають згоди на арбітраж у справі про катастрофу МАУ
Як зазначається у заяві, арбітражний спір ініціюється відповідно до статті 14 Конвенції про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації, 1971 року а літак було збито "двома ракетами класу "земля-повітря", запущеними незаконно та навмисно членами підрозділу протиповітряної оборони Корпусу вартових Ісламської революції Ірану".
Автори звернення звертають увагу на те, що Координаційна група буде робити усе можливе для притягнення Ірану до міжнародної відповідальності за його численні порушення міжнародно-правових зобов’язань за кількома договорами.
Сьогоднішній крок є частиною комплексної стратегії, спрямованої на забезпечення прозорості та справедливості для жертв трагедії та їхніх родин, – мовиться у заяві України, Британії, Канади та Швеції.
За словами представників українського МЗС, Конвенція про боротьбу з незаконними актами, спрямованими проти безпеки цивільної авіації, відома як Монреальська конвенція, вимагає від держав "забороняти, запобігати та карати за певні правопорушення проти цивільної авіації, включно з незаконним та навмисним знищенням повітряного судна, що перебуває в експлуатації".
Читайте також: