Катастрофа MH17: родичі загиблих висунули бойовикам жорстку вимогу
Категорія
Світ
Дата публікації

Катастрофа MH17: родичі загиблих висунули бойовикам жорстку вимогу

Катастрофа MH17: родичі загиблих висунули бойовикам жорстку вимогу
Джерело:  online.ua

9 березня в Нідерландах нарешті розпочався довгоочікуваний розгляд справи по резонансній катастрофі малайзійського Boeing-777 рейсу МН17, збитого в 2014 році на Донбасі. Як відомо, в результаті трагедії загинули 298 осіб. Частина родичів загиблих уже озвучила свої вимоги проросійським бойовиками на Донбасі - вони хочуть отримати фінансову компенсацію. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на "Європейську правду".

На початку слухань у суді виступив головуючий суддя Хендрік Стейнхаюс та заявив, що до суду надійшли заяви із вимогами про фінансову компенсацію.

"84 родичі загиблих повідомили про вимоги щодо компенсації", - наголосив він.

Варто звернути увагу на те, що суддя не розкрив деталі щодо заявлених вимог про компенсацію, ці дані будуть оприлюднені згодом. За його словами, заяви про компенсацію мають бути належним чином обґрунтовані. Окрім того, зазначається, що 49 родичів загиблих мають намір виступити в ході слухань.

На жаль, поки не вдалося дізнатися, громадяни яких країн заявили про свою вимогу щодо компенсації. Наразі відомо, що до Нідерландів прибули представники загиблих з різних держав, включаючи одну з найвіддаленіших – Австралію. У катастрофі Boeing-777 рейсу MH-17 загинуло 298 людей, 196 з яких були громадянами Нідерландів. Варто зазначити, що на судове засідання по MH17 не прийшов жоден з підозрюваних, але один з них найняв команду адвокатів.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Захарова шокувала цинічною заявою  щодо катастрофи MH17.

Категорія
Україна
Дата публікації

Між ЗСУ та армією РФ відбулося 100 бойових зіткнень від початку доби

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Російські загарбники продовжують штурмувати позиції українських захисників. Загалом від початку доби відбулося 100 бойових зіткнень.

Головні тези:

  • На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 40 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій.
  • На Курському напрямку українські оборонці відбили вісім атак росіян, ще чотири бойових зіткнення триває досі.

Актуальна ситуація на фронті 30 квітня

Оперативна інформація станом на 16.00 30.04.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ.

  • На Куп’янському напрямку ворог здійснив чотири штурмові дії в бік Петропавлівки, Новоосинового та Загризового.

  • На Лиманському напрямку загарбницька армія атакувала 21 раз поблизу населених пунктів Новосергіївка, Надія, Твердохлібове, Рідкодуб, Нове, Новий Мир, Колодязі та в напрямку Греківки. Дотепер тривають шість бойових зіткнень.

  • На Краматорському напрямку українські захисники зупинили 15 спроб окупантів просунутися вперед в районах Курдюмівки, Андріївки та в районі Часового Яру. Ще шість бойових зіткнень тривають.

  • На Торецькому напрямку противник п’ять разів атакував поблизу Дружби, Дачного, Диліївки та в районі Торецька, два боєзіткнення не завершились..

  • На Покровському напрямку з початку доби окупанти здійснили 40 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій у районах населених пунктів Стара Миколаївка, Калинове, Єлизаветівка, Лисівка, Котлине, Надіївка, Новоолександрівка, Котлярівка, Троїцьке, Богданівка, Андріївка та в напрямку Зорі, Покровська, Новосергіївки, Нової Полтавки. Сили оборони стримують натиск противника та зупинили 33 атаки, сім бойових зіткнень досі тривають. Авіаційних ударів зазнали Русин Яр, Малинівка, Гродівка, Миролюбівка, Лисівка, Сухий Яр, Покровськ.

  • Сьогодні на Новопавлівському напрямку ворог 10 разів атакував поблизу Костянтинополя, Привільного, Вільного Поля та в напрямку Одрадного і Багатиря. Три бойових зіткнення продовжується досі. Новопіль був атакований некерованими авіаційними ракетами.

  • На Гуляйпільському напрямку противник завдавав авіаційних ударів по Гуляйполю.

  • На Оріхівському напрямку ворог чотири рази атакував позиції наших захисників в районах Степового, Лобкового та Кам’янського.

  • На Придніпровському напрямку ворог провів одну безрезультатну атаку. Авіаудару зазнало Томарине.

  • На Курському напрямку українські оборонці відбили вісім атак росіян, ще чотири бойових зіткнення триває досі. Противник від початку доби завдав трьох авіаційних ударів, загалом скинув по позиціях наших військ та населених пунктах п’ять керованих авіаційних бомб та здійснив 157 артилерійських обстрілів, зокрема п’ять — із реактивних систем залпового вогню.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Що зажадали США від України перед підписанням

угода
Джерело:  FT

Україна та Сполучені Штати зіштовхнулися з перешкодами "в останні хвилини" для підписання угоди про рідкісноземельні мінерали: виникла суперечка щодо раніше досягнутих домовленостей.

Головні тези:

  • США хочуть, аби Україна підписала і рамкову угоду, і детальний документ про створення фонду.
  • Україна не може підписати обидва документи 30 квітня, оскільки угода про фонд має бути ратифікована парламентом країни, перш ніж її можна буде підписати.

Що хочуть США від України перед підписанням угоди про надра

У матеріалі Financial Times йдеться, що проблеми виникли вже тоді, коли перша віцепрем'єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко летіла до Вашингтона — команда американського колеги Скотта Бессента передала їй, що вона повинна "бути готова підписати всі угоди або повернутися додому".

США хочуть, аби Україна підписала і рамкову угоду, і детальний документ про створення фонду, який дозволить завершити угоду про копалини загалом, кажуть українські співрозмовники.

Українці заявили, що рахунок США був неточним, і що вони не могли підписати обидва документи в середу, оскільки угода про фонд має бути ратифікована парламентом країни, перш ніж її можна буде підписати.

За словами джерела видання, сьогодні, 30 квітня, перемовини щодо підписання не завершилися, бо Київ прагнув переглянути умови, узгоджені на вихідних. Водночас чиновники Штатів стурбовані, бо вважають, що це зменшить прозорість. Однак документ ще можуть підписати, якщо українська сторона повернеться до початкових умов.

Український чиновник, який брав участь у перемовинах, висловив розчарування американською стороною й висловив припущення, що вона "нічим не буде задоволеною".

Він додав, що шанси укласти угоду трохи кращі, за 50/50.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?