З початку вересня у Китаї вступили обмеження щодо поставок дронів та комплектуючих до них за межі країни, що може значно вплинути на ситуацію у розв'язані Росією злочинній війні проти України, у які обидві сторони активно використовують БпЛА, вироблені в Китаї.
Джерело: The New York Times
Що відомо про використання Росією та Україною китайських БпЛА у війні
Автори матеріалу посилаються на інформацію від аналітиків Королівського інституту об’єднаних служб, британського аналітичного центру безпеки, відповідно до якої, Україна щомісяця витрачає по 10 тис БпЛА на фронті.
Найбільш вживаними є бюджетні китайські БпЛА DJI , EHang і Autel.
Їхні дрони дуже популярні серед фотографів-любителів та прихильників активного відпочинку.
Однак українські військові перетворюють ці БплА у якості ефективної зброї, прив'язуючи до них вибухівку і спрямовуючі на позиції злочинної армії РФ.
Популярні і китайські FPV-дрони, що керуються за допомогою окулярів віртуальної реальності.
У матеріалі видання зазначається, що Пекін використовує цей прихований вплив на сторони конфлікту в Україні.
Однак через запроваджені у Китаї на початку вересня експортні обмеження ситуація із поставками БпЛА значно погіршилась.
Тепер Україна вимушена шукати нові джерела поставок.
Чи відмовляють китайські компанії Україні у поставках БпЛА
Наразі компанії з Китаю не відмовляються від продажу дронів Україні, однак у переважній кількості випадків вимагають створення складної мережі посередників, схожих на ті, що використовувались Росією для обходу західних санкцій.
Засновник компанії Reactive Drone з Дніпра Олексій Колесник сказав журналістам, що поки отримує компоненти з Китаю через особисті зв’язки з китайськими заводами.
Однак він зауважив, що нові експортні правила можуть ускладнити отримання камер нічного бачення, необхідних для нових безпілотників.
Згідно з офіційними даними митниці, за останній час Україна, попри обмеження, отримала мільйони китайських безпілотників і комплектуючих, і більшість надійшла від європейських посередників.
Також поки Україні вдається знаходить запчастини для своїх передових безпілотників у Європі, Сполучених Штатах та інших країнах, таких як Тайвань.
Читайте також:
ЗСУ здійснили технологічну революцію на фронті і змінили правила війни — WSJ;
ЗСУ відбили 19 атак армії РФ та завдали 13 ударів по ворожих позиціях — зведення Генштабу;
Армії РФ в цьому році вдалось окупувати мізерні за площею території України — The New York Times