Київ відреагував на гучний скандал в ЄС, пов'язаний з Україною
Категорія
Україна
Дата публікації

Київ відреагував на гучний скандал в ЄС, пов'язаний з Україною

Київ відреагував на гучний скандал в ЄС, пов'язаний з Україною
Джерело:  online.ua

В ефірі італійського державного телеканалу RAI1 ведучий заявив, що Україна - це "маленька Росія", чим викликав скандал. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на відповідь диппредставництва Києва у Facebook.

За словами дипломатів, порівняння - некоректне й образливе. Вони звернулися через інцидент до редакції телеканалу із закликом запобігти подібним висловам в ефірі у майбутньому.

"Зважаючи на те, що досі від каналу RAI не було отримано жодної відповіді, ухвалено рішення надати таким дипломатичним крокам публічності й викласти лист на офіційній сторінці посольства", - пояснили оприлюднення листа у посольстві.

Наразі відомо, що скандал почався з телевікторини. Учасникам необхідно було відгадати п'ять слів, відомих виразів, які починалися б зі слова "маленька". Одним з них було "Росія" та ведучий зазначив - так називають Україну.

Як повідомляв ONLINE.UA, у 2019 році скандальний міністр внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні, якого пов'язують з кремлівськими політиками, звинуватив українців у підготовці замаху на нього. Топ-посадовець стверджував, що певне "українське угрупування" намагалося його вбити та посилався на дані спецслужб.

Категорія
Світ
Дата публікації

Росія збільшила виробництво балістичних ракет — допомагає КНДР

ракета
Джерело:  Еспресо

Військовий експерт Defence Express Іван Киричевський зазначив, що північнокорейська оборонна промисловість функціонує як філія російської.

Головні тези:

  • Росія збільшила виробництво балістичних ракет “Іскандер” за участю Північної Кореї.
  • Співпраця оборонних промисловостей Росії та КНДР веде до зростання підсилень на світовому військовому ринку.
  • Американський ВПК відстає у виготовленні перехоплювальних ракет для “Іскандерів”, порівняно з російськими виробниками.

Військова промисловість КНДР стала філією російського ВПК

Наразі Росія виробляє більше балістичних ракет "Іскандер" на рік, ніж американський ВПК встигає виготовити перехоплювальних ракет для цих "Іскандерів". Умовно кажучи, росіяни виготовляють 750 ракет, а американці - 650.

Також є неприємний нюанс: США залежать від Китаю у постачанні рідкісноземельних металів для цих ракет. Тому питання, скільки ракет американська оборонка зможе виготовити цього року.

За словами військового експерта, наразі немає відкритих даних щодо північнокорейських ракет, але вже є підтвердження, що північнокорейська оборонна промисловість працює як філіал російської.

Тобто Північна Корея виготовляє свої ракети за матеріалами, технологіями та кресленнями, які отримує від Росії. Чому в офіційних звітах підписують "Іскандер - KN-23"? Тому що це один і той самий виріб, виготовлений в різних куточках світу. У Росії це ближче до Уралу, у Північній Кореї - на півострові. Тобто це одна і та сама ракета, на жаль.

До слова, Президент Володимир Зеленський повідомив, що за попередньою інформацією Росія застосувала північнокорейську балістичну ракету під час атаки на Київ 24 квітня.

Категорія
Світ
Дата публікації

Чому Австралія затримує надання Україні танків Abrams — дані ЗМІ

США блокують надання допомоги Україні
Джерело:  ABC

Як вдалося дізнатися ABC, офіційна Канберра не передає Україні обіцяні танки M1A1 Abrams у межах пакету військової допомоги на суму 245 млн доларів через 

жорстку позицію команди президента США Дональда Трампа з цього приводу.

Головні тези:

  • Ще у 2024 році Австралія пообіцяла надати Україні 49 танків Abrams.
  • Однак Білий дім заважає реалізації цього плану.

США блокують надання допомоги Україні

Журналісти звертають увагу на те, що парк Австралії з 59 списаних танків M1A1 Abrams був придбаний близько 20 років тому.

Попри це, його жодного разу не розгорнули в зоні бойових дій.

Уже незабаром в Австралію надійдуть нові бойові танки M1A2, які мають 120-міліметрову гармату.

Згідно з даними ЗМІ, уперше проблеми з наданням танків виникли ще у березні, коли американський лідер Дональд Трамп тимчасово заблокував військову допомогу Україні.

Окрім того, вказано, що наразі процес ще більше ускладнюється через те, що формальний дозвіл, який має бути наданий США перед тим, як танки можуть бути передані іншій країні, досі Австралії не надали.

Ми починаємо сумніватися, чи справді українці хочуть ці машини — дах танка є найслабшим місцем Abrams, а це війна безпілотників, — повідомив журналістам один з інсайдерів.

За словами спікера Міноборони Австралії, його країна у жодному разі не відмовляється від реалізації плану постачання M1A1 Abrams у 2025 році.

Процес експорту M1A1 триває, — стверджує він.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?