Кличко звернувся до команди Меркель з неоднозначною пропозицією
Категорія
Політика
Дата публікації

Кличко звернувся до команди Меркель з неоднозначною пропозицією

Кличко звернувся до команди Меркель з неоднозначною пропозицією
Джерело:  online.ua

Мер української столиці, очільник партії "УДАР" Віталій Кличко виступив у ФРН перед німецькою молоддю в Ганновері, куди його запросили як почесного гостя виборчої кампанії правлячої партії Християнсько-демократичний союз.

Джерело: пресслужба Кличка, DW

Кличко порадив команді Меркель, як уникнути програшу на виборах

Варто зверунти увагу на те, що вперше Віталій Кличко виступив на виборчому заході правлячої партії на виборах до Бундестагу. Це відбулося у день, коли ХДС приймала главу партії і кандидата в канцлери Арміна Лашета.

"Незадовго до виборів, що заплановані на 26 вересня, партія Лашета втратила багаторічне лідерство і ризикує програти - в опитуваннях консерватори відстають від соціал-демократів на 2-5%. Участь іноземних політиків у виборчих заходах – рідкість у Німеччині, тим більше українських. Проте Кличко має хороші зв'язки з ХДС, він довго жив в Гамбурзі і не раз бував на з'їздах партії канцлерки Ангели Меркель", - йдеться в повідомленні.

За словами німецьких журналістів, цього разу мера Києва запросили насамперед як колишнього відомого боксера, який повинен допомогти кандидату в канцлери отримати підтримку серед німецької молоді.

На трибуні Кличко і Лашет по черзі виступили перед кількома десятками молодих партійців ХДС.

"Мер Києва проголосив коротку промову німецькою і відповів на питання ведучої. Перебуваючи на виборчому заході, Кличко тримав себе нейтрально, жодного разу не закликав голосувати за ХДС і не став прямо агітувати за Лашета, лише згадав, як у Німеччині тренер радив йому зібрати команду "найкращих". Ця згадка була, мабуть, єдиним реверансом у бік Лашета, який за день до цього представив свою "команду майбутнього", - пише видання.

Ведуча поцікавилася у Віталія Кличка, що він думає про можливий прихід до влади в Німеччині лівих, чого ХДС щосили закликає виборців не допустити.

Український політик ухилився від відповіді, назвавши питання "філософським". Відповідаючи на головне питання заходу, що б він як колишній боксер порадив ХДС у фіналі виборчої кампанії, мер Києва сказав, що любить приказки (чим викликав хвилю сміху серед присутніх) і дав пораду.

 "Найкращий захист - це напад", - озвучив свою пропозицію команді Меркель Віталій Кличко.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Зеленський ухвалив санкції РНБО проти тіньового флоту РФ та викрадачів української культурної спадщини

Офіс Президента України
Зеленський

Президент Володимир Зеленський ввів у дію санкції Ради нацбезпеки та оборони від 5 лютого щодо 57 капітанів тіньового флоту РФ та 55 викрадачів української культурної спадщини.

Головні тези:

  • Україна ввела санкції проти 57 капітанів тіньового флоту РФ, які здійснювали експорт російської нафти в обхід цінової стелі, спонукуючи партнерів до подібних дій.
  • Зеленський також ввів санкції проти 55 викрадачів української культурної спадщини, забороняючи їм участь у міжнародних культурних заходах.
  • Очікуваний вплив санкцій — ускладнення операційної діяльності тіньового флоту та блокування активів осіб, що порушують культурну спадщину України.
  • Серед осіб під санкціями також високопосадовці російського Міністерства культури та Державної охорони культурної спадщини, які причетні до незаконних археологічних дій на тимчасово окупованих територіях.
  • Заходи уперше дозволять привернути увагу світової спільноти до порушень культурної ідентичності України та зменшити можливості російського тіньового флоту та викрадачів культурних цінностей.

Зеленський ухвалив санкції РНБО — які саме

Про це йдеться в указах Зеленського № 67 і № 68 від 5 лютого, опублікованих на сайті президента.

Під санкції України потрапили 56 громадян РФ і один Ірану, які є капітанами суден російського тіньового флоту, а також залучені в експорті російської нафти в обхід цінової стелі шляхом здійснення перевалок нафти у морі та застосування інших протиправних заходів.

До санкційного пакета зокрема увійшли капітани танкерів:

  • Liberty Микола Цома,

  • Bolero Григорій Мотайленко,

  • Cassiopeia Олександр Юрпалов,

  • Callisto Олександр Фількін.

Всі ці танкери перебувають під санкціями США, Великої Британії та ЄС, а їхнім оператором є підсанкційна компанія "Совкомфлот", яка теж перебуває під санкціями США та Британії.

Також санкції введені щодо:

  • Євгена Безрукова, капітана танкера Moti, оператором якого є компанія Gatik Ship Management, один з найбільших судновласників тіньового флоту,

  • Ігоря Кучерова, капітана танкера Fjord Seal, оператором якого є компанія Prominent Shipmanagement Limited (зареєстрована у Гонконгу),

  • громадянина Ірану Алі Мохсені, капітана танкера Daksha, оператором якого є компанія Oceanlink Maritime DMCC (зареєстрована в ОАЕ).

Очікуваний вплив санкцій — синхронізація з санкціями, вже запровадженими партнерами, та спонукання партнерів до запровадження нових санкцій, що дозволить обмежити можливості тіньового флоту залучати досвідчених капітанів, оскільки вони наражатимуться на ризик блокування їх активів та заборони на в’їзд до низки країн. Це підвищить витрати тіньового флоту та ускладнить його операційну діяльність.

Таким чином, капітани тіньового флоту вперше понесуть індивідуальну відповідальність за сприяння РФ в обході стелі цін на нафту, а санкції змусять тих, хто працює на танкерний флот агресора, платити за це особисту ціну, і ускладнить для РФ пошук нових капітанів для своїх суден.

Також запроваджуються санкції проти осіб, відповідальних за знищення української культурної ідентичності шляхом проведення незаконних археологічних розкопок на території тимчасово окупованого Криму і вивезення культурних цінностей з території України.

Зокрема, під них потрапили:

  • перший заступник міністра культури РФ Сергій Обривалін,

  • заступник міністра Володимир Осінцев,

  • голова Департаменту державної охорони культурної спадщини Мінкульту РФ Роман Рибало,

  • директор підсанкційного Інституту археології російської Академії Наук Микола Макаров, які видавали дозволи на проведення незаконних археологічних розкопок в Криму.

Також санкції запроваджені щодо:

  • президента Спілки музеїв Росії, гендиректора підсанкційного "Державного Ермітажу" Михайла Піотровського,

  • директорки підсанкційного "Державного музею образотворчих мистецтв ім.Пушкіна" Єлизавети Лихачової,

  • керівника археологічних експедицій Сергія Соловйова, який був безпосередньо залучений у незаконних розкопках на території Херсонесу Таврійського, пам’ятки ЮНЕСКО.

Серед осіб з подвійним громадянством (усього 18 осіб) санкції введені, зокрема, щодо:

  • першої заступниці "міністра культури Республіки Крим" Ольги Бурової, призначеної на цю посаду окупаційною адміністрацією,

  • директора Мелітопольського краєзнавчого музею Євгена Горлачова, який передав окупантам інформацію про місце зберігання "Скіфського золота" і отримав за це від окупаційної влади орден,

  • завідувачки відділу історії та археології стародавнього і середньовічного Криму підсанкційного "Кримського федерального університету ім.Вернадського" Ельзари Хайредінової, яка очолює незаконну археологічну експедицію на окупованій території Криму.

Незаконно зареєстровані на окупованих територіях за законодавством РФ музеї, які функціонують на базі експропрійованих культурних цінностей: "Державний історико-археологічний музей-заповідник "Херсонес Таврійський", "Східно-Кримський історико-культурний музей-заповідник", "Центральний музей Тавриди".

Очікуваний вплив санкцій: блокування активів осіб, причетних до викрадення культурної спадщини України; привернення уваги країн-партнерів до проведення державою-агресором незаконних археологічних розкопок на ТОТ, спонукання їх до запровадження власних санкцій, які позбавлять даних осіб можливості брати участь у міжнародних культурних заходах та просувати там свої пропагандистські наративи.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?