Коли запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного — дані Міноборони
Категорія
Україна
Дата публікації

Коли запрацює електронний кабінет військовозобов’язаного — дані Міноборони

Міноборони
Джерело:  Радіо Свобода

Міноборони запускає електронний кабінет військовозобов’язаного. Він запрацює 18 травня. 

Запуск роботи кабінету військовозобов’язаного

Заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко в ефірі Радіо Свобода розповіла про нововведення.

18 травня Міністерство оборони запускає, як і визначено чинним законом, електронний кабінет військовозобов’язаного… Зараз цей застосунок буквально створюється, і ми отримуємо всі необхідні документи, щоб він був доступний всім нашим громадянам.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України

Вона пояснила, щоб оновити дані в е-кабінеті, потрібно буде завантажити мобільний застосунок, авторизуватися і заповнити необхідні «поля».

Отже, з 18 травня у військовозобов’язаних буде обов’язок зареєструвати свої дані, а саме – номер телефону, електронну пошту та фактичну адресу проживання в трьох доступних форматах:

  • в ТЦК та СП,

  • через ЦНАП

  • через електронний кабінет військовозобов’язаного.

Це буде мобільний застосунок, його можна буде завантажити в App Store і в Google Play Market… Ми працюємо над тим, щоб в застосунку була доступна ця дуже проста і зручна функція – авторизуватися, заповнити ці три «поля» і отримати одразу інформацію з бази військовозобов’язаних «Оберіг» для того, щоб передивитися, які дані є по тобі в реєстрі, — сказала заступниця міністра.

Черногоренко запевнила, що для того, аби оновити дані, достатньо буде скористатися застосунком, не відвідуючи ТЦК. Оновити дані можна буде й із з-закордону.

Після оновлення даних якщо це буде потрібно, ТЦК зв’яжеться із військовозобов’язаним.

Ми вважаємо, що кількість військовозобов’язаних, які будуть користуватися цим функціоналом може досягати 70-80%, тому що це буде дуже зручно, — додала вона.

Категорія
Світ
Дата публікації

Категорична вимога США. Рубіо звернувся до країн НАТО

Рубіо

Держсекретар США Марко Рубіо наполягає, що усі держави-союзниці мають взяти зобов’язання підняти оборонні витрати до 5% від ВВП. Про це він заявив на спільному брифінгу з генеральним секретарем НАТО перед початком зустрічі міністрів Альянсу у Брюсселі.

Головні тези:

  • Марко Рубіо вимагає від країн НАТО підняти оборонні витрати до 5% від ВВП, підкреслюючи необхідність посилення оборонної готовності.
  • США наголошують на реалістичності шляху досягнення вимог та відзначають загрози, які вимагають збільшення оборонних витрат.
  • Рубіо підкреслив необхідність реагування на російську агресію та потребу переозброєння для забезпечення безпеки.

Рубіо звернувся до країн НАТО з категоричною вимогою

Рубіо наголосив, що вважає держави-члени НАТО спроможними це зробити. Він також підкреслив, що не вважає достатніми виправдання про те, що певні держави не мають на це грошей у бюджеті.

Це — зібрання не просто партнерів та союзників, а дуже просунутих економік, багатих країн, які можуть зробити більше… Можу запевнити, у нас теж є національні потреби, але ми надаємо пріоритет обороні та розраховуємо що наші партнери зроблять те саме.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Держсекретар США

Марко Рубіо заявив, що ця вимога з боку США є категоричною.

Він також запевнив, що нові вимоги щодо оборонних витрат стосуються не лише європейських держав, а й самих США.

Ми хочемо поїхати звідси з розумінням, що є реалістичний шлях, що кожен з членів візьме зобов’язання і втілить його, щодо досягнення показника у 5% (від ВВП на оборону). І це включає також США, які мають підвищити свою частку (оборонних витрат), оскільки загрози дійсно настільки серйозні.

Він також нагадав про російську агресію, яка має, на його думку, стати достатнім сигналом для інших держав про потребу переозброєння.

Події останніх років нагадують, що посилення необхідне.

Рубіо використав цю нагоду для того, щоб наголосити, що його держава має намір лишатися в Альянсі.

Президент США чітко дав зрозуміти, що він підтримує НАТО, і ми плануємо лишатися в НАТО, — сказав він, додавши, що вважає "істерією" протилежну думку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?