Міністерство хорони здоров'я планує провести в Україні бустерну вакцинацію громадян проти коронавірусу, проте для цього є низка передумов. Яких саме, розповів глава МОЗ Віктор Ляшко журналістам у кулуарах Верховної Ради у п’ятницю, 5 листопада.
Джерело: Інтерфакс-Україна
За словами міністра, третю дозу вакцини українцям почнуть вводити після того, як буде щеплено половину населення країни.
Щойно перетнемо позначку в 50% вакцинованого населення в Україні, ми повернемося до питання бустерної дози, або повторної, дворазової вакцинації проти коронавірусної хвороби", - пояснив Ляшко.
Проте, за його словам, наразі лише у Києві вдалося провакцинувати принаймні однією дозою 55% мешканців, чого не скажеш про решту регіонів України.
До прикладу, у Полтавській, Київській та Дніпропетровській областях ін’єкції із вакциною отримали лишень понад 40% громадян.
Щеплення серед урядовців
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час "Години запитань до уряду" у парламенті запевнив, що всі вакцини, які є в Україні - надійні та безпечні.
А коли його спитали, чи сам він пройшов імунізацію, прем'єр відповів, що вже отримав навіть два щеплення.
Я вакцинувався у червні цьогоріч у межах вакцинації організованих колективів разом із працівниками Кабінету Міністрів і Секретаріату Кабінету Міністрів. Маю внутрішній та міжнародний сертифікати. Моя родина також щеплена — різними вакцинами", - розповів Шмигаль.
На його думку, решті співвітчизників, із нардепам включно, варто наслідувати його приклад задля захисту від ковіду.
За інформацією, яку оприлюднив Шмигаль раніше, у регіонах України у наявності є 9 мільйонів доз вакцини. Глава уряду пообіцяв, що до кінця року до України привезуть ще майже 19 мільйонів доз.
Для кого в Україні вакцинація проти коронавірусу є обов'язковою
Додамо, що Кабмін своєю постановою наказав відсторонювати від роботи держслужбовців, освітян та працівників інших категорій за відмову вакцинуватися. Нещеплених представників цих професій не пустять до трудової діяльності з 8 листопада і заробітну платню при цьому не збережуть.
Зокрема, обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:
центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.
Співробітники, щеплені однією дозою, зможуть зберегти свої робочі місця.
Читайте також: