Ми не дозволимо. У Польщі озвучили нове попередження на тлі конфлікту з Україною
Категорія
Економіка
Дата публікації

Ми не дозволимо. У Польщі озвучили нове попередження на тлі конфлікту з Україною

Ми не дозволимо. У Польщі озвучили нове попередження на тлі конфлікту з Україною
Джерело:  online.ua

За словами прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, незалежно від рішення Євросоюзу щодо українського агроімпорту офіційна Варшава не дозволить "затопити себе українським збіжжям". 

Джерело: Матеуш Моравецький

Моравецький заявив, що Польща не відриє кордони для українського зерна

Що важливо розуміти, уже 15 вересня закінчується термін заборони ЄС на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п'яти сусідніх з Україною країн.

Офіційна Варшава наразі робить все можливе, щоб добитися продовження цієї заборони, а якщо цього не станеться, то погрожує ввести одностороннє ембарго.

Польща не дозволить затопити нас українським збіжжям. Незалежно від того, яким буде рішення посадовців Брюсселя, ми не відкриємо наші кордони, – заявив Матеуш Моравецький.

Він також нагадав українцям та міжнародній спільноті, що після повномасштабного вторгнення РФ на територію нашої країни, поляки зробили все можливе, щоб врятувати своїх сусідів та допомогти їм.

Однак, мовляв, Польща не буде жертвувати своїми інтересами заради України.

Коли доводиться боротися за польські інтереси, лише уряд "Права і справедливості" гарантує, що інтереси наших фермерів будуть захищені... Ми кажемо "ні" зриву польського аграрного ринку та завданню шкоди споживачам і виробникам. Саме наша жорстка позиція зупинила імпорт українського зерна на спільний ринок ЄС, – заявив прем’єр-міністр у своєму новому передвиборчому ролику.

Що відомо про конфлікт між Польщею та Україною

12 вересня офіційна Варшава має намір ухвалити резолюцію із закликом до Єврокомісії продовжити заборону на імпорт українського збіжжя після 15 вересня.

За словами української влади, одностороннє продовження заборони порушить правила спільного ринку та Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Це правило буде порушувати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Але найголовніше: цей крок буде суперечити принципу солідарності, на якому базується Європейський Союз, – заявив глава МЗС Дмитро Кулеба.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови — що відомо

Молдова
Джерело:  Reuters

Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив 2 квітня, що російські агенти витратили близько 200 млн євро на спроби купити голоси на президентських виборах і референдумі щодо ЄС минулого року.

Головні тези:

  • Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови для дестабілізації ситуації у країні.
  • Проросійський олігарх Ілан Шор, який перебуває під управлінням санкційної мережі "Євразія", керував зусиллями з підкупу виборців.
  • Молдовський прем'єр-міністр Дорін Речан засудив дії російських агентів та назвав їх спробами втручання у внутрішні справи країни.

Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови

Ці коментарі з'явилися того ж дня, коли Британія ввела санкції проти проросійської неурядової організації "Євразія", назвавши її відповідальною за спроби фальсифікації референдуму в Молдові та дестабілізації демократії в країні.

Агенти Кремля розпочали масову кампанію з підкупу виборців, витративши близько 200 млн євро — майже 1% ВВП Молдови — з метою дестабілізації нашої країни.

Дорін Речан

Дорін Речан

Прем'єр-міністр Молдови

Молдовські правоохоронні органи заявили, що зусиллями з підкупу виборців керував проросійський олігарх-утікач Ілан Шор і його прихильники.

Міністерство закордонних справ Великої Британії заявило, що підсанкційна мережа "Євразія" перебуває під управлінням Шора.

Нагадаємо, Санду переобралась на другий термін із перевагою у понад 10 відсоткових пунктів над висуванцем проросійської Партії соціалістів Александром Стояногло.

Вона перемогла в основному завдяки потужній підтримці діаспори. Підрахунок голосів всередині Молдови підтвердив, що без урахування закордонних виборців переміг би Стояногло.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?