Міндовкілля застерігло про загрозу опустелювання й погодних катаклізмів в Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Міндовкілля застерігло про загрозу опустелювання й погодних катаклізмів в Україні

Міндовкілля застерігло про загрозу опустелювання й погодних катаклізмів в Україні
Джерело:  online.ua

У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів звернули увагу на надзвичайно деструктивні тенденції щодо клімату й природних показників в Україні.

Джерело: Міндовкілля

За офіційними даними експертів відомства, зміни клімату на місцевому рівні зумовлені перш за все деградацією земель та опустелюванню. Це своєю чергою провокує втрату біорізноманіття, нестачу водних ресурсів, голод і міграції населення.

“Україна посідає 9 місце у світі за площею орних земель, які займають майже 33 млн га. Понад 60% орних земель в Україні вкриті чорноземами”, - нагадали у міністерстві.

Також посадовці зауважили кілька важливих статистичних моментів:

  • розораність українських земель на 54% (що призводить до розвитку деградаційних процесів);

  • згубний вплив водної ерозії на 13 мільйонах гектарів сільськогосподарських ділянок;

  • вітрову ерозію на понад 6 мільйонах гектарах земель;

  • пилові бурі, які охоплюють близько 20 мільйонів гектарів.

“За свідченням вчених, через кліматичні зміни Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. І вже у найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій”, - заявили в міністерстві.

Голова відомства Роман Абрамовський звернув увагу на необхідність потужної боротьби з опустелюванням, що повинно стати буквально пріоритетним напрямом державної екологічної політики.

Зокрема, для протистояння катаклізмам посадовці затвердили Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням до 2025 року, а також створили Координаційну раду з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням.

“Наша держава приєдналася до процесу встановлення та реалізації добровільних національних завдань щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель. Така робота проводиться у рамках впровадження Цілей Сталого Розвитку та Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням. Аби досягти нейтрального рівня деградації земель, маємо втілювати заходи зі стабілізації підвищення вмісту гумусу в ґрунтах”, - резюмував сам міністр.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Адміністрація Байдена лютувала й панікувала через потоплення крейсера "Москва"

Байден
Джерело:  The New York Times

14 квітня 2022 року українські військові неочікувано для всіх потопили ракетний крейсер "Москва" - флагман російського флоту. Лише зараз стало відомо, що ця подія насправді шокувала та налякала команду експрезидента США Джо Байдена.

Головні тези:

  • Знищення флагмана російського флоту призвело до напружених відносин між Україною та США.
  • Білий дім не знав, як Росія відреагує на таке публічне приниження .

Байден боявся реакції Путіна

Як вдалося дізнатися журналістам, у середині квітня 2022 року американські та українські військово-морські офіцери проводили рутинну розвідку.

Саме тоді на екранах своїх радарів вони помітили щось несподіване.

Тоді американці сказали: "О, це "Москва", а українці одразу відповіли: "Боже мій. Дуже дякую. До побачення".

Фактично Україна знищила російський флагман, не порадившись зі своїми американськими союзниками.

Американці були розлючені, бо українці не попередили про це; здивовані, що Україна мала ракети, здатні досягти корабля; і панікували, бо адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям атакувати такий потужний символ російської могутності.

Потоплення крейсера “Москва”

Варто зазначити, що у перші роки війни відносини між Україною та США також ускладнювали напружені стосунки між тодішнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і його американським колегою, генералом Марком А. Міллі, головою Об’єднаного комітету начальників штабів США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?