У Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів звернули увагу на надзвичайно деструктивні тенденції щодо клімату й природних показників в Україні.
Джерело: Міндовкілля
За офіційними даними експертів відомства, зміни клімату на місцевому рівні зумовлені перш за все деградацією земель та опустелюванню. Це своєю чергою провокує втрату біорізноманіття, нестачу водних ресурсів, голод і міграції населення.
“Україна посідає 9 місце у світі за площею орних земель, які займають майже 33 млн га. Понад 60% орних земель в Україні вкриті чорноземами”, - нагадали у міністерстві.
Також посадовці зауважили кілька важливих статистичних моментів:
розораність українських земель на 54% (що призводить до розвитку деградаційних процесів);
згубний вплив водної ерозії на 13 мільйонах гектарів сільськогосподарських ділянок;
вітрову ерозію на понад 6 мільйонах гектарах земель;
пилові бурі, які охоплюють близько 20 мільйонів гектарів.
“За свідченням вчених, через кліматичні зміни Україна переходить у зону надвисоких температур і погодних катаклізмів. І вже у найближчі 30-40 років країні загрожує опустелювання великих територій”, - заявили в міністерстві.
Голова відомства Роман Абрамовський звернув увагу на необхідність потужної боротьби з опустелюванням, що повинно стати буквально пріоритетним напрямом державної екологічної політики.
Зокрема, для протистояння катаклізмам посадовці затвердили Національний план дій щодо боротьби з деградацією земель та опустелюванням до 2025 року, а також створили Координаційну раду з питань боротьби з деградацією земель та опустелюванням.
“Наша держава приєдналася до процесу встановлення та реалізації добровільних національних завдань щодо досягнення нейтрального рівня деградації земель. Така робота проводиться у рамках впровадження Цілей Сталого Розвитку та Конвенції ООН про боротьбу з опустелюванням. Аби досягти нейтрального рівня деградації земель, маємо втілювати заходи зі стабілізації підвищення вмісту гумусу в ґрунтах”, - резюмував сам міністр.
Читайте також:
Зеленський висловився про страхи через старт земельної реформи в Україні;
Науковці б'ють на сполох через "новий стандарт" у рівні СО2 у повітрі.