Місія ООН потрапила під обстріл на Запоріжжі під час "різдвяного перемирʼя"
Категорія
Україна
Дата публікації

Місія ООН потрапила під обстріл на Запоріжжі під час "різдвяного перемирʼя"

Місія ООН потрапила під обстріл на Запоріжжі під час "різдвяного перемирʼя"
Джерело:  online.ua

7 січня, під час так званого російського "різдвяного перемирʼя", під обстріл армії РФ в Оріхові Запорізької області потрапила гуманітарна місія ООН.

Джерело: Telegram голови обласної військової адміністрації Олександра Старуха

Росія обстріляла місію ООН

Як повідомляє Запорізька ОВА, 7 січня в Оріхові перебувала делегація ООН, зокрема й керівниця гуманітарної місії в Україні Деніз Браун.

Було домовлено, щоб не було обстрілів. Але, на жаль, сторона агресора, яка обіцяла не стріляти, сьогодні зранку обстрілювала навіть гуманітарну місію ООН, яка привезла гуманітарну допомогу до Оріхова — наше місто, яке піддається постійним атакам, — наголосив Старух.

Також, попри оголошене росією "перемир'я", окупанти надвечір Різдва обстріляли околиці міста Запоріжжя.

Наразі всі деталі ракетної атаки з‘ясовуються. Але одне ми зараз знаємо точно: росія — країна-терорист, — написав виконувач обов'язків мера Анатолій Куртєв.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Путін може отримати 240 мільярдів євро — до чого тут Орбан

Путін
Джерело:  Spiegel

Шеф естонської дипломатії Маргус Цахкна публічно попередив Україну та її союзників, що російський диктатор Володимир Путін може отримати назад заморожені активи РФ у розмірі понад 240 мільярдів євро. Це станеться, якщо прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокує продовження санкцій ЄС проти країни-агресорки.

Головні тези:

  • Євросоюз має гарантувати, що кошти не потраплять у руки Путіна навіть у разі відсутності одностайності у блоці.
  • Шеф МЗС Естонії пропонує позбавити Угорщину права голосу, поки ще є час.

Путін може отримати сотні мільярдів на продовження війни

Глава МЗС Естонії звертає увагу на те, що рішення про продовження санкцій потрібно повторно ухвалювати кожні пів року.

Ні для кого не секрет, що кожного разу необхідна згода команди угорського лідера Віктора Орбана, яка відома своєю проросійською позицією.

Якщо вони це заблокують у червні, то не тільки санкції закінчаться, а й нам доведеться передати 240 мільярдів євро Путіну. Як глави держав і урядів мають намір пояснити громадянам Європи, що вони передають Путіну гроші, які він має намір використати не тільки проти України, а й проти нас?

Маргус Цахкна

Маргус Цахкна

Глава МЗС Естонії

За словами естонського дипломата, у разі такої загрози офіційний Брюссель повинен буду конфіскувати російські активи — юридична можливість для цього є.

Цахкна наголосив: саме Євросоюз повинен гарантувати, що навіть якщо не буде одностайного рішення, кошти Путіну не повернуть.

Не можна вимагати гроші від наших платників податків на підтримку України, а не від Росії, яка є агресором, — підкреслив шеф естонської дипломатії.

На цьому тлі глава МЗС Естонії запропонував позбавити Орбана права голосу, щоб не допустити розколу всередині ЄС.

Категорія
Світ
Дата публікації

Росія здійснює теракти в Європі за допомогою секс-іграшок

Що відомо про діяльність ГРУ у Європі
Джерело:  Reuters

Як вдалося дізнатися Reuters від своїх інсайдерів, російські спецслужби влаштували низку вибухів у країнах Європи, використовуючи для цього секс-іграшки.

Головні тези:

  • Теракти відбувалися на кур'єрських складах у Великій Британії, Німеччині та Польщі.
  • Це були наслідки злочинної діяльності Головного управління розвідки Росії.

Що відомо про діяльність ГРУ у Європі

Згідно з даними журналістів, влітку 2024 року на кур'єрських складах у Великій Британії, Німеччині та Польщі вибухнули три посилки.

Окрім того, вказано, що ще одну посилку з вибухівкою, яка не спрацювала, також виявили на складі у Варшаві.

За словами анонімних джерел, подушки, упаковані в посилки з косметикою і секс-іграшками, містили приховані саморобні запалювальні пристрої, виготовлені з коктейлю хімічних речовин, включаючи високореактивний магній.

Хімікати підпалювалися заздалегідь встановленими детонаторами, пристосованими до дешевих китайських електронних гаджетів, які використовуються для відстеження таких речей, як загублені ключі, а ефект посилювався тюбиками з косметикою, які виглядали як косметичні засоби, але насправді містили гель, виготовлений з легкозаймистих сполук, включаючи нітрометан.

Що важливо розуміти, провадження у цій справі стосується злочинної діяльності, інспірованої російським ГРУ (Головне управління розвідки Росії, — ред).

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?