Брудне міське повітря вбило понад 1,8 мільйона людей у всьому світі лише у 2019 році.
Джерело: Phys.org
Смог призводить до смерті від низки хвороб
Нове моделювальне дослідження показало, що 86% людей, які живуть у містах по всьому світу – загалом 2,5 млрд людей – зазнають впливу дрібнодисперсних частинок на рівні, що перевищує рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я 2005 року.
Згідно з дослідженням, у 2019 році забруднення міського повітря призвело до 1,8 млн зайвих смертей.
Дрібні шкідливі частинки діаметром 2,5 мікрометра або менше, є провідним екологічним фактором ризику захворювань. Вдихання цих часток збільшує ризик передчасної смерті від серцево-судинних захворювань, респіраторних захворювань, раку легенів та інфекцій нижніх дихальних шляхів.
Більшість міського населення світу все ще живе в районах із шкідливими для здоров’я рівнями забруднення.
Щоб уникнути великого навантаження на здоров’я населення, спричиненого забрудненням повітря, знадобляться стратегії, які не тільки зменшують викиди, але й покращують загальне здоров’я населення, щоб зменшити вразливість, – сказала Вероніка Саузерленд з Університету Джорджа Вашингтона у Вашингтоні, округ Колумбія, провідний автор дослідження.
Фото - pixabay.com
Дослідники виявили, що середня концентрація шкідливих часток у всіх міських районах у всьому світі, становила 35 мікрограмів на кубічний метр у 2019 році, що перевищує рекомендації ВООЗ у сім разів.
Команда підрахувала, що у 2019 році 61 з кожних 100 тис смертей у міських районах була пов’язана з дрібними частками.
У Південно-Східній Азії спостерігалося збільшення середньозваженої концентрації шкідливих часток на 27% у період з 2000 по 2019 рік. За ці роки кількість смертей від них зросла на 33% з 63 до 84 на 100 тис людей.
У африканських містах концентрація шкідливих речовин знизилися на 18%, у європейських містах – на 21%, а в містах Північної та Південної Америки – на 29%. Однак це не не призвело до зниження рівня смертності.
Це означає, що інші демографічні фактори, такі як старіння населення та поганий загальний стан здоров’я, є впливовими чинниками смертності, пов’язаної із забрудненням середовища.
Читайте також:
Онлайн-сервіси забруднюють повітря. Екологи закликають вимикати камеру;
Далай-лама звернувся до всіх людей з важливим закликом у День Землі;