МОН рекомендує вишам перейти на очне навчання з 1 вересня
Категорія
Україна
Дата публікації

МОН рекомендує вишам перейти на очне навчання з 1 вересня

МОН рекомендує вишам перейти на очне навчання з 1 вересня
Джерело:  online.ua

Міністерство освіти і науки України рекомендує університетам та коледжам навчальний 2023 рік від вересня розпочати оффлайн, тобто перейти на очний формат навчання та упродовж літа облаштувати укриття.

Джерело: заступник міністра Михайло Винницький

МОН рекомендує вишам перейти на очне навчання з 1 вересня

Рішення про очне навчання у вишах та коледжах ухвалюють через низькі показники дистанційного формату та "безперечне зниження якості освіти".

Водночас, як зазначають у МОН, якщо заклади освіти розташовані близько до зони ведення бойових дій, там відновити повноцінний процес неможливо.

Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олег Шаров пояснив, що таке рішення мають ухвалити саме виші та ОВА.

Міністерство освіти і науки тільки надає рекомендації щодо освітнього процесу, саме рішення мають прийняти заклади освіти та погодити це з військовими адміністраціями, - пояснив Шаров.

За його словами, рекомендації МОН проходять через фільтр закладів освіти, їх оцінки безпеки. І в разі прийняття рішення про поновлення аудиторного навчання, це обов'язково погоджується з обласними військовими адміністраціями.

Чи можна перейти на очний формат навчання у всіх областях

Так, він повідомив, що неможливо поновити очне навчання у Запоріжжі та Харкові.

Водночас там разом з ОВА шукають вирішення цих питань. Можливо, навчальний процес налагодять за межами тих міст, де небезпечно, чи використовуючи штатні укриття.

Упродовж липня-серпня 2023 року Міністерство пропонує керівництву навчальних закладів вжити заходів для облаштування укриттів.

Якщо гуртожиток використовується для поселення учасників освітнього процесу, то це можливо тоді, коли там є укриття. Укриття може бути не обов'язково в гуртожитку, а в навчальному корпусі, який розташований поруч. Військова адміністрація дає дозвіл на використання укриттів. Якщо вже військова адміністрація дала дозвіл, то адміністрування їх процесу, відкриття, закриття — це вже питання адміністрації закладу освіти, - зазначив Олег Шаров.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Україна та союзники запропонували Трампу власний мирний план

Зеленський
Джерело:  Reuters

Reuters отримало у своє розпорядження документ, у якому зібрані мирні пропозиції Києва та його партнерів для припинення війни Росії проти України. Його уже передали команді президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • США готові визнати контроль Росії над українським Кримом та послабити санкції проти Москви.
  • Однак Київ та його партнери не згодні з цією позицією Штатів.

Що Україна та союзники пропонують США

Припинення вогню:

  1. Взяти на себе зобов'язання щодо повного та безумовного припинення вогню в небі, на суші та на морі.

  2. Обидві сторони негайно розпочинають переговори щодо технічної імплементації за участі США та європейських країн. Це відбувається паралельно з підготовкою порядку денного і модальностей для укладення повноцінної мирної угоди.

  3. Моніторинг режиму припинення вогню на чолі з США та за підтримки третіх країн.

  4. Росія повинна безумовно повернути всіх депортованих і незаконно переміщених українських дітей. Обмін всіх військовополонених (принцип "всіх на всіх"). Росія повинна звільнити всіх цивільних в'язнів.

Гарантії безпеки для України:

  1. Україна отримує надійні гарантії безпеки, в тому числі від США (угода, подібна до статті 5), в той час як серед членів Альянсу немає консенсусу щодо членства в НАТО.

  2. Жодних обмежень для українських Збройних сил.

  3. Державами-гарантами буде спеціальна група європейських країн та охочих неєвропейських країн. Жодних обмежень на присутність, озброєння та операції дружніх іноземних сил на території України.

  4. Україна прагне до вступу в ЄС.

Територія:

  1. Територіальні питання будуть обговорюватися і вирішуватися після повного і безумовного припинення вогню.

  2. Територіальні переговори розпочинаються на основі лінії контролю.

  3. Україна відновлює контроль над Запорізькою атомною електростанцією за участю США, а також над Каховською греблею

  4. Україна отримує безперешкодний прохід по Дніпру та контроль над Кінбурнською косою.

Економіка:

  1. США та Україна реалізують угоду про економічне співробітництво/видобуток корисних копалин.

  2. Україна буде повністю відновлена та отримає фінансову компенсацію, в тому числі коштом російських суверенних активів, які залишатимуться замороженими доти, доки Росія не компенсує збитки, завдані Україні.

  3. Санкції США, запроваджені проти Росії з 2014 року, можуть бути поступово пом'якшені після досягнення стійкого миру і можуть бути поновлені у разі порушення мирної угоди.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?