Може бути корисним для серця. Вчені назвали несподівану властивість алкоголю
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Може бути корисним для серця. Вчені назвали несподівану властивість алкоголю

Може бути корисним для серця. Вчені назвали несподівану властивість алкоголю
Джерело:  online.ua

Кардіологи детально вивчили дані 50 тисяч людей і виявили, що помірні дози алкоголю знижують рівень стресу, а відтак, позитивно впливають на стан серцево-судинної системи.

Джерело: Time

Вчені назвали несподівану властивість алкоголю

Група дослідників проаналізувала знімки мозку понад 1000 учасників, команда виявила, що у тих, хто вживає помірні дози алкоголю, спостерігається постійне зниження активності мигдалеподібного тіла.

Цей фактор виявився ключовим, адже його пов'язують зі зниженням серцево-судинних захворювань на 22%.

Ті учасники дослідження, які споживали в міру алкоголь, і мали в анамнезі тривожність, показали ще більш вражаючі результати. У них зниження частоти серцево-судинних захворювань становило цілих 40%.

Водночас вчені застерегли від вживання алкоголю в спробі уникнути інфаркту.

Я знаю, що багато людей почують це і скажуть: "Ну, я нервую. Ось чому я п'ю – бо, в цьому є користь". Але правда в тому, що безпечної кількості алкоголю не існує, – зазначив автор дослідження Ахмед Тавакол.

Тавакол натомість рекомендує регулярну фізичну активність для зниження рівня стресу. За його словами, вони не зменшують активність мигдалеподібного тіла, але покращують роботу префронтальної кори, що теж допомагає знизити ризики захворювань серця і судин.

Що краще: випити чи з’їсти солоденьке

І солодке, і алкоголь впливає на весь організм: вони порушують природні процеси, ефект їхнього впливу накопичується і може призвести до проблем зі здоров’ям.

При цьому у цукру дозволена доза є – це 25 – 36 грамів для дорослої людини на день, а безпечної дози алкоголю не існує. Крім того, від солодкого відмовитись легше, ніж від алкоголю – у цукру немає синдрому відміни.

Виходить, що для здоров’я краще вибрати домашній десерт із низьким вмістом цукру чи порцію алкоголю без сиропів, соків та інших добавок.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Викрадення Росією українських дітей. США ухвалили фінальне рішення

діти
Джерело:  Reuters

Державний департамент США офіційно підтвердив, що надасть короткострокове фінансування ініціативи з документування даних про викрадених Росією українських дітей. Після цього ініціативу планують остаточно заблокувати.

Головні тези:

  • Рішення про закриття програми “Обсерваторія конфлікту в Україні” ухвалено в межах політики президента США Дональда Трампа.
  • Online.UA створило документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яка розкриває проблему викрадень українських дітей.

США поступово скорочують допомогу Україні

Про рішення влади повідомив речник американського дипломатичного відомства.

Що важливо розуміти, йдеться про ініціативу під керівництвом Лабораторії гуманітарних досліджень Єльського університету, що допомогла відстежити тисячі українських дітей, яких викрала країна-агресорка Росія.

Згідно з останніми даними, фінансування вирішили надати на короткий період, поки виконавці програми "Обсерваторія конфліктів" забезпечують належну передачу критично важливих даних про дітей відповідним органам влади.

Спікер дипломатичного відомства звертає увагу на те, що це "частина стандартної процедури закриття програм, що припиняють свою діяльність".

Варто зазначити, що закриття програми під назвою "Обсерваторія конфлікту в Україні" було ухвалене після того, як Трамп розпорядився провести широку перевірку, щоб запобігти тому, що, за його словами, є марним витрачанням коштів американських платників податків.

Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?