В МВС запровадили перевірку COVID-сертифікатів за QR-кодом, яку здійснюватимуть працівники поліції на місцях. З цією метою вже розробили відповідне програмне забезпечення. Технічна сторона питання наразі перебуває на стадії впровадження. На планшети працівників поліції вже почали інтегрувати згадане ПЗ, щоб вони могли сканувати сертифікат із додатку “Дія” або роздрукований якомога оперативніше.
Джерело: пресслужба МВС
У відомстві переконують, що процес налагодження нової процедри триватиме декілька днів, після чого перевірка проходитиме приблизно так само швидко, як це зараз відбувається з водійськими посвідченнями.
“У випадку, якщо в Україні введуть повний локдаун, то обмежень для вакцинованих осіб буде менше".
Кількість хворих на COVID-19 різко зросла
Зазначимо, згідно з сьогоднішніми даними, кількість хворих на коронавірус в Україні різко зросла.
Станом на ранок в Україні зафіксували 6 552 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19 (з них дітей – 574, медпрацівників – 165). Загальна кількість хворих уже налічує 2 мільйони 401 тисячу осіб.
За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Дніпропетровській (595), Харківській (547), Донецькій (528), Запорізькій (500), областях та м. Київ (461).
Наразі чимало областей претендують на те, щоб опинитися в "помаранчевій" і "червоній" зоні. В осінній період особливо актуалізувалась можливість запровадження локдауну. Якщо це і відбудеться, вакциновані громадяни будуть значно менш обмежені в своїх можливостях щодо контакту з іншими.
“Для внутрішнього користування в Україні діють два сертифіката — зелений і жовтий. Їх можна згенерувати в додатку Дія. Також вакциновані українці можуть оформити міжнародне свідоцтво про вакцинацію, його потрібно буде пред’являти під час поїздок” – зазначили в МВС.
Щоб скористатись цими перевагами, потрібно мати при собі COVID-сертифікат із QR-кодом, щоб правоохоронці могли перевірити дійсність цього документа.
Зазначимо, іноземні вчені продовжують збирати нові дані про вплив коронавірусу на тіло і мозок людини. Уже зараз науковці не приховують, що схвильовані довгостроковим впливом COVID-19 на біологічні процеси, такі як старіння. Насамперед, йдеться про старіння мозку.
Читайте також:
Лікар Комаровський застеріг від застосування йодної сітки
Головний санлікар України назвав атипові симптоми штаму Дельта
У МОЗ озвучили прогноз щодо нового піку захворюваності на коронавірус