На Донбасі перед кортежем ватажка ДНР прогриміли два вибухи - росЗМІ
На окупованій території Донбасу було вчинено замах на ватажка бойовиків так званої ДНР Олександра Захарченка – перед проїздом його кортежу спрацювали два вибухових пристрої.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на РИА Новости.
Як розповіли росіяни, вибухи прогриміли на єдиній дорозі до Савур-Могили незадовго до проїзду Захарченка.
Також повідомляється, що міни спрацювали за кілька хвилин до появи ватажка ДНР.
Постраждалих немає, ділянка траси, де сталися вибухи, перекрита.
Російські ЗМІ зазначають, що Захарченко прямував до Савур-Могили у компанії з іншим ватажком бойовиків, Денисом Пушиліним, а також низкою "міністрів" фейкової "республіки".
Бойовики планували провести на Савур-Могилі урочистості до Дня перемоги.
Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив у межах реінтеграційних заходів вдалося посприяти поверненню 9 дітей з тимчасово окупованої території України, ще двох — з території РФ.
Головні тези:
Омбудсман України успішно посприяв поверненню 11 дітей з тимчасово окупованих територій і Росії.
Діти та їхні родини перебували під тиском окупаційного режиму, що створювало серйозні ризики для їхнього добробуту.
Спільними зусиллями Омбудсмана та міжнародних партнерів було забезпечено повернення та возз'єднання родин в Україні.
В Україну повернулося 11 дітей з ТОТ і Росії
Офіс Омбудсмана у взаємодії з міжнародними партнерами та партнерськими організаціями здійснив необхідні заходи заради возз’єднання дітей з їхніми родинами, включно з підтримкою в організаційних та правових питаннях.
Вік дітей — від 2 до 17 років. Перебуваючи на ТОТ, родини жили під постійним тиском окупаційного режиму через свою проукраїнську позицію, зазнавали переслідувань, залякування та позбавлення базових прав, що створювало серйозні ризики для їхніх дітей.
Серед повернутих з окупації — вагітна жінка з маленькою дитиною. Окупаційна влада систематично залякувала сім’ю та відмовляла у медичній допомозі через відсутність російських документів. Після повернення на підконтрольну Уряду України територію жінка нарешті отримала всю необхідну медичну допомогу. І вже за кілька днів після повернення вона народила дівчинку.
Повернення дітей в Україну
Також повернули 11-річного хлопчика, батько якого перебував у російському полоні. Хлопчик разом зі своєю мамою весь цей час перебував на ТОТ. Тому вони намагалися поводитись дуже обережно, адже остерігались будь-якої уваги від органів влади окупанта.
Після звільнення чоловіка з полону, жінка звернулась до Офісу Омбудсмана з проханням допомогти виїхати з ТОТ. В результаті — родина на підконтрольній території Україні і зовсім скоро возз'єднається.
Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні.
Дмитро Лубінець
Омбудсман України
Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA.
3 квітня угорський уряд ініціюватиме вихід країни з Міжнародного кримінального суду. Про це заявив керівник Офісу прем'єр-міністра Гергелі Гульяс.
Головні тези:
Угорський уряд планує вийти з Міжнародного кримінального суду 3 квітня, залишаючись в особливій правовій ситуації.
Рішення про вихід з МКС було ухвалено під впливом звинувачення прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
Відсутність офіційних повідомлень від Угорщини щодо планів вийти з МКС спровокувала реакцію Єврокомісії.
Угорщина виходить з МКС: що відомо
Гульяс заявив, що уряд ініціює цю процедуру відповідно до конституційної та міжнародно-правової бази.
За його словами, МКС був "респектабельною ініціативою", але останнім часом "він став політичним органом, прикладом чого є звинувачення прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу".
Уряд вважає все це неприйнятним, тому вирішив не брати участі в роботі Міжнародного кримінального суду.
Варто зауважити, що оголошення про вихід Угорщини з МКС відбувається на фоні візиту Беньяміна Нетаньягу до країни.
Як пояснив Гульяс, Угорщина опинилася в особливій ситуації, оскільки, на відміну від інших країн-членів МКС, парламент ніколи не оприлюднював статут суду, тому він не є частиною внутрішнього законодавства.
Тому наша чітка правова позиція полягає в тому, що ніхто не може бути заарештований на підставі Статуту МКС в Угорщині, а також не може бути розпочато жодного провадження проти будь-кого.
Раніше Szabad Europa інформувала, що угорський міністр юстиції Бенце Тужон на закритій зустрічі з послами заявив — держава вийде з МКС.
За словами співрозмовників, після заяви президента США Дональда Трампа, що він введе санкції проти суду через ордер на арешт прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, "угорський уряд сприйняв це як зелене світло".
У Єврокомісії відреагували на цю інформацію, сказавши, що не отримували від Угорщини офіційних повідомлень про наміри вийти з МКС.