Нарешті стало відомо, що "миротворці" Путіна привезли у Нагірний Карабах
Категорія
Світ
Дата публікації

Нарешті стало відомо, що "миротворці" Путіна привезли у Нагірний Карабах

Нарешті стало відомо, що "миротворці" Путіна привезли у Нагірний Карабах
Джерело:  online.ua

Іноземним журналістам вдалося дізнатися, що команда очільника Кремля Володимира Путіна розмістила реактивні системи залпового вогню в наземному коридорі, який вона контролює між Вірменією і Нагірним Карабахом в якості миротворчої місії. Варто звернути увагу на те, що 16 листопада Міністерство оборони РФ офіційно повідомило про розміщення семи тимчасових спостережних постів в Лачинському коридорі, який проходить від Вірменії до Нагірного Карабаху на території Азербайджану, щоб забезпечити безпечний прохід російських миротворців в контрольовані Вірменією частині Нагірного Карабаху.Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на Reuters.

Окрім того, наголошується, що журналісти Reuters помітили в Лачинському коридор дві російські системи залпового вогню "Град". Що важливо розуміти, система може випустити 40 ракет приблизно за 20 секунд. Обидва "Гради" були укомплектовані російськими екіпажами, і військовослужбовці підтвердили журналістам, що вони прибули з Росії.

"У одного з "Градів" був російський військовий номерний знак з регіональним кодом 94, що вказувало на його приналежність до закавказького військовому округу. У іншого "Граду" не було номерного знака, але його супроводжувала військова вантажівка "Камаз" з російськими номерами з того ж військового округу. Журналісти Reuters також помітили в цьому районі російський танк", — йдеться в повідомленні.

Варто звернути увагу на те, що в заяві на сайті Кремля повідомляється, що озброєних миротворців будуть супроводжувати бронетранспортери і інша техніка. Окремої згадки щодо ракетних систем в ній немає. Що важливо розуміти, на сайті Міноборони РФ також немає фотографій з "Градами", з важкої техніки фігурують тільки БТР різних модифікацій.

Не можна не згадати про те, що декілька днівтому, Міністерство оборони України із посиланням на інформацію, отриману в Головному управлінні розвідки, неочікувано для всіх заявило, що люди Володимира Путіна на окупованому Донбасі вербує людей для відправлення в Нагірний Карабах у якості так званих "миротворців".

Раніше ONLINE.UА повідомляв, що вірменський лідер Нікол Пашинян розповів, хто відповідальний за ситуацію в Нагірному Карабасі.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розвиватимуть космічні технології — Міноборони створило нове управління

Міноборони
Джерело:  Суспільне

Міноборони України створило управління космічної політики. Воно має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців космічної галузі для взаємодії з українським військом.

Головні тези:

  • Міноборони України активно розвиває космічні технології шляхом створення управління космічної політики.
  • Управління має об'єднати державні та приватні компанії, а також науковців для спільної роботи з українським військом.
  • Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей та систему оповіщень повітряних тривог до 2030 року.

В Україні з’явилося управління космічної політики

Про це під час форуму Space For Ukraine розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Ми маємо закон про космічну діяльність, який каже, що Міноборони має формувати політику у сфері військового космосу. Це не тільки закупівля інноваційних рішень в інженерів, це не тільки створення ком'юніті для того, щоб найкращі рішення приходили в Україну, а це і ще створення космічних військ.

Катерина Черногоренко

Катерина Черногоренко

Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації

За її словами, оборонне відомство планує стати основним замовником в Україні космічної техніки, продуктів та послуг. А це управління має обʼєднати державні та приватні інституції, науковців космічної галузі для взаємодії із Силами оборони.

Ми хочемо, щоб всі інноватори, всі інженери, які думають над тим як розробити космічні технології знали контакти, розуміли цифрові точки входу, щоб з нами (Міноборони — ред.) взаємодіяти. Управління є координаційним центром, є центром генерації сенсів, є центром генерації політик.

Вона додала, що до 2030 року Україна планує мати національні супутники для оборонних цілей, а також систему оповіщень повітряних тривог та контролю космічного простору.

У січні 2021 року Кабінет міністрів схвалив концепцію загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021―2025 роки. Вона передбачала створення до двох тисяч нових робочих місць у космічній галузі та зростання науково-технічного персоналу у цій сфері.

Категорія
Світ
Дата публікації

США припинили фінансування програми розшуку викрадених Росією українських дітей — Рубіо

U.S.Department of a Treasury
Рубіо

Державний секретар Сполучених Штатів Марко Рубіо заявив, що програму з пошуку дітей, незаконно вивезених з України Росією, не поновлено.

Головні тези:

  • США призупинили фінансування програми розшуку українських дітей, викрадених Росією, що створює загрозу втрати даних про зниклих дітей.
  • Державний секретар Марко Рубіо спростував інформацію про тимчасове скасування рішення припинити ініціативу Conflict Observatory, а отже програма залишається неактивною.
  • США розпочали дослідження російських воєнних злочинів, в тому числі примусову депортацію українських дітей та атаки на цивільну інфраструктуру України.

США призупинили розслідування масових викрадень українських дітей Росією

Про це йшлося на пресконференції посадовця 28 березня.

У середині березня газета The Washington Post писала, що адміністрація президента США Дональда Трампа припинила ініціативу Conflict Observatory, яка відстежувала масову депортацію українських дітей. Її фінансував уряд США та очолювала Гуманітарна дослідницька лабораторія Єльського університету.

Медіа також писали про ризик видалення всіх даних про зниклих дітей. Відповідальна за це компанія Quiet Professionals вирішила не видаляти базу даних обсерваторії, говорили джерела WP.

Днями The Washington Post повідомило, що американська сторона тимчасово скасувала своє рішення припинити ініціативу Conflict Observatory. За даними газети, вона може працювати ще шість тижнів, перш ніж завершить передачу своїх даних Європолу.

Марко Рубіо спростував цю інформацію. Він стверджує, що рішення призупинити ініціативу не скасовували.

Програма не відновлена і не фінансується. Вона була частиною скорочень, які ми застосували. Але ми забезпечили безпеку даних і гарантували, що вони у нас є і можуть бути передані будь-яким відповідним органам. Ми зможемо повідомити про це [рішення] наступного тижня.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Держсекретар США

США почали досліджувати російські воєнні злочини у травні 2022 року. Фахівці підготували 13 публічних звітів про агресію РФ в Україні, а також шість обвинувальних актів МКС проти російських посадовців, включно з Путіним.

Міжнародний кримінальний суд — єдиний у світі, що має право та юрисдикцію переслідувати голів держав за найтяжчі злочини. МКС розслідує примусову депортацію українських дітей та атаки росіян на цивільну інфраструктуру.

17 березня 2023 року він видав ордери на арешт Путіна, уповноваженої з прав дитини у РФ Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у тому, що вони керували депортацією українських дітей до Росії — це воєнний злочин.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?