Льодовик Туейтса у Антарктиді, який ще називають "льодовиком Судного дня" у процесі подальшого танення може потрапити до океану і спровокувати стрімкий рівень підйому води у світовому океані.
Джерело: Cires
Світу загрожує катастрофічна повінь
За даними останніх досліджень, якщо льодовик потрапить до океану, рівень води зросте на 65 см, тоді як з 1900 року рівень моря піднявся на 20 см, що спричинило повені, забруднення солоною водою та втрату довкілля як для людей, так і для інших організмів.
Це також може викликати ланцюгову реакцію і потрапляння до океану інших льодовиків.
Якщо інші льодовики також впадуть у воду, рівень моря підніметься на кілька метрів, що призведе до затоплення багатьох великих міст світу, включаючи Шанхай, Нью-Йорк, Маямі, Токіо та Мумбаї. Прибережні регіони також поглине вода, у тому числі такі острівні держави як Кірібаті, Тувалу та Мальдіви.
Розміри льодовика Туейтса можна порівняти з територією Великої Британії.
Фото - Pixabay.com
Його стримує плаваюча платформа льоду, звана крижаним шельфом. Але вчені підтвердили, що шельф швидко дестабілізується. За словами Ерін Петтіт, спеціалістки Університету штату Орегон, східний крижаний шельф має тріщини та може зруйнуватися протягом десяти років.
Загроза глобального потепління в Україні
Згідно з прогнозом аналітиків зі Світового банку, в залежності від обсягів викидів парникових газів Україну може очікувати два сценарії наслідків глобального потепління.
За даними дослідження, вже до кінця цього століття на півдні України буде приблизно 100 тропічних ночей і до 135 літніх днів на рік.
Тривалі посухи призведуть до занепаду лісів та почастішання лісових пожеж. Значно скоротиться територія, придатна для вирощування ялинки, бука, сосни та дуба.
Аналітики підкреслюють, що зміна клімату більше вплине на одні області, а ніж на інші.
Найбільш високі температури будуть спостерігатись на території Харківської, Кіровоградської, Львівської Луганської та Житомирської областей.
Читайте також:
G20 ухвалила фінальне рішення щодо боротьби зі зміною клімату
ООН попередила про стрімке погіршення ситуації з кліматом.
Міндовкілля застерігло про загрозу опустелювання й погодних катаклізмів в Україні.