Нобелівську премію з хімії присудили вченим за розробку кріоелектронної мікроскопії
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Нобелівську премію з хімії присудили вченим за розробку кріоелектронної мікроскопії

Нобелівську премію з хімії присудили вченим за розробку кріоелектронної мікроскопії

4 жовтня Королівська шведська академія наук в Стокгольмі оголосила, що Нобелівську премію з хімії за 2017 рік отримали швейцарець Жак Дюбоше, американець Йоахім Франк та британець Річард Гендерсон.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Радіо Свобода".

Нагорода дісталась вченим за розробку кріоелектронної мікроскопії для визначення структури молекул з високою роздільною здатністю в розчині.

Читайте також: Американський штат Міссурі зацікавився спорудженням трас для надшвидкісних поїздів Hyperloop

Нобелівський тиждень розпочався з вручення премії з медицини 2 жовтня. Її отримали вчені з США Джеффрі Голл, Майкл Росбаш і Майкл Янґ. Вони відкрили молекулярні механізми, які контролюють так звані циркадні ритми – "біологічний годинник" всередині живих організмів, що підлаштовує фізіологічні процеси під час дня.

Як повідомляв ONLINE.UA, Шнобелівську премію з фізики отримав учений, який довів теорію, що коти — рідина.

Категорія
Політика
Дата публікації

Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови — що відомо

Молдова
Джерело:  Reuters

Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив 2 квітня, що російські агенти витратили близько 200 млн євро на спроби купити голоси на президентських виборах і референдумі щодо ЄС минулого року.

Головні тези:

  • Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови для дестабілізації ситуації у країні.
  • Проросійський олігарх Ілан Шор, який перебуває під управлінням санкційної мережі "Євразія", керував зусиллями з підкупу виборців.
  • Молдовський прем'єр-міністр Дорін Речан засудив дії російських агентів та назвав їх спробами втручання у внутрішні справи країни.

Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови

Ці коментарі з'явилися того ж дня, коли Британія ввела санкції проти проросійської неурядової організації "Євразія", назвавши її відповідальною за спроби фальсифікації референдуму в Молдові та дестабілізації демократії в країні.

Агенти Кремля розпочали масову кампанію з підкупу виборців, витративши близько 200 млн євро — майже 1% ВВП Молдови — з метою дестабілізації нашої країни.

Дорін Речан

Дорін Речан

Прем'єр-міністр Молдови

Молдовські правоохоронні органи заявили, що зусиллями з підкупу виборців керував проросійський олігарх-утікач Ілан Шор і його прихильники.

Міністерство закордонних справ Великої Британії заявило, що підсанкційна мережа "Євразія" перебуває під управлінням Шора.

Нагадаємо, Санду переобралась на другий термін із перевагою у понад 10 відсоткових пунктів над висуванцем проросійської Партії соціалістів Александром Стояногло.

Вона перемогла в основному завдяки потужній підтримці діаспори. Підрахунок голосів всередині Молдови підтвердив, що без урахування закордонних виборців переміг би Стояногло.

Категорія
Економіка
Дата публікації

500% мита і не тільки. У США розробили новий план помсти Росії

Росії загрожують ще більші санкції
Джерело:  online.ua

Американські сенатори представили двопартійний законопроєкт щодо введення санкцій проти країни-агресорки Росії на випадок, якщо диктатор Володимир Путін зірве мирні зусилля президента США Дональда Трампа щодо завершення війни проти України.

Головні тези:

  • Серед запропонованих санкцій - 500% мита на імпортні товари з країн, які співпрацюють з Росією у сфері нафти, газу та урану.
  • Американські політики вважають, що Росія - агресор, а війну слід припинити негайно.

Росії загрожують ще більші санкції

Журналісти звертають увагу на те, що над новим санкційним планом працювала половина Сенату США на чолі з республіканцем Ліндсі Гремом та демократом Річардом Блюменталем.

За словами сенаторів, ці обмеження будуть введені в дію, якщо мирні переговори проваляться або угода буде досягнута, але Росія її порушить.

Згідно з останніми даними, насамперед йдеться про 500-відсоткові мита на імпортні товари з країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти РФ.

У Сенаті США домінує думка, що Росія є агресором, і що ця жахлива війна і агресія Путіна повинні припинитися зараз і стримуватися в майбутньому, — наголосили автори нового плану.

За словами сенаторів, санкції проти країни-агресорки РФ передбачатимуть введення тарифів щодо країн, які купують російську нафту, газ, уран та інші продукти.

Вони є жорсткими не просто так, — зазначили американські політики.

До слова, нещодавно американський лідер Дональд Трамп уперше висловив роздратування через затягування диктатором Путіним переговорів щодо припинення вогню.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?