Обезголовити перед виборами: екс-глава "ЦВК ЛНР" поскаржився в Кремль на зачистки
Категорія
Події
Дата публікації

Обезголовити перед виборами: екс-глава "ЦВК ЛНР" поскаржився в Кремль на зачистки

Обезголовити перед виборами: екс-глава "ЦВК ЛНР" поскаржився в Кремль на зачистки
Джерело:  РБК

Колишній глава "ЦВК ЛНР" і члени "виборчої комісії" поскаржилися на погрози з боку керівництва так званої республіки. Вони написали скарги керівнику адміністрації президента Росії Антону Вайно і голові СК РФ Олександру Бастрикіну, передає ONLINE.UA з посиланням на РБК.

За даними джерела, який посилається на входивших в "комісію" Людмилу Черечукіну, Данилу Говердовського, Павла Шупранова, а також колишнього "главу ЦВК" Олександра Шубіна, що нове "керівництво" республіки безпідставно звільнило їх з займаних посад, причому всім незгодним пригрозили зброєю. Відзначається, що до тих, хто відмовився підписувати документи, прийшли кілька озброєних людей і силою відібрали пропуски, посвідчення і печатку "Центрвиборчкому", а потім вивели на вулицю і заборонили повертатися на роботу.

Колишні члени "ЦВК ЛНР" вважають, що таким чином члени адміністрації так званої республіки прагнуть "обезголовити ЛНР" перед виборами, зазначивши, що в даний час "комісію" очолила Олена Кравченко, яка раніше була "депутатом народної ради".

У МЗС РФ підтвердили, що до них надійшли скарги від колишніх членів "ЦВК ЛНР". У російському відомстві зазначили, що всі заклопотаності прийняті до відома. У СК РФ також підтвердили факт отримання скарги, але відзначили, що в компетенцію слідчих "не входить перевірка законності і обгрунтованості рішень, прийнятих органами державної влади та місцевого самоврядування іноземних держав".

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що російська влада має намір замінити ватажка "ДНР" Захарченка на Дениса Пушиліна.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Відродження Північних потоків. У Німеччині вимагають від Мерца втрутитися

Німецька влада обурена спільними планами США та РФ
Джерело:  NTV

 У Німеччині Партія зелених закликає майбутнього канцлера ФРН та лідера консервативного ХДС Фрідріха Мерца оперативно відреагувати на переговори США та Росії щодо відродження російських газогонів.

Головні тези:

  • Очільниця Партії Зелених Франциска Брантнер відреагувала на заяви глави МЗС РФ Сергія Лаврова.
  • Вона хоче, щоб Мерц розставив всі крапки над “і” у цьому питанні.

Німецька влада обурена спільними планами США та РФ

Нещодавно скандальний російський дипломат Сергій Лавров офіційно підтвердив, що Кремль та Білий дім проводять перемовини щодо "Північних потоків".

На цю заяву відреагувала очільниця Партії Зелених Франциска Брантнер.

Якщо Лавров зараз говорить про те, що США і Росія ведуть переговори про введення в експлуатацію "Північного потоку-2", майбутній канцлер повинен безпомилково дати зрозуміти, що це не в інтересах ні Німеччини, ні Європи, — наголосила німецька політикиня.

На цьому тлі вона згадала про ухвалений минулого тижня пакет для оборони та інфраструктури.

За словами Брантнер, вона та її однопартійці не голосували за мільярди, витрачені на німецьку обороноздатність, щоб майбутній федеральний уряд міг “знову наповнити російську військову скарбничку газовими грошима”.

До слова, нещодавно стало відомо, що німецький друг Путіна Маттіас Варніг з часів роботи в таємній поліції Штазі лобіює у США перезапуск "Північного потоку-2".

Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський пояснив позицію України щодо підписання угоди про надра зі США

Зеленський

Президент України Володимир Зеленський подивиться текст угоди про корисні копалини після того, як його проаналізують юристи щодо наявності там законодавчих загроз. Про це голова держави повідомив під час свого брифінгу.

Головні тези:

  • Президент Зеленський планує проаналізувати угоду про надра зі США після її ретельної перевірки юристами.
  • Україна готова до компромісів, проте не буде приймати угоду, яка загрожує вступу до ЄС.
  • Зеленський наголосив, що Україна не підпише угоду про корисні копалини, якщо вона містить законодавчі загрози.

Зеленський висловив ставлення до угоди про надра зі США

Раніше фахівці заявили, що американський варіант угоди є "кроком назад".

Я ще не читав, а депутати вже все знають, що буде в угоді, — заявив Зеленський.

Також президент прокоментував "червоні лінії", які стосуються американсько-української угоди.

Якщо будуть якісь ризикові речі для нас, то, безумовно, я буду все це комунікувати без будь-яких секретів з нашим суспільством‎.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Зеленський вважає, що головні компромісні аспекти (те, на що Україна готова піти) були окреслені в рамковій угоді.

Ми не будемо сприймати борги — це для мене абсолютно зрозумілі речі, я їх не бачу. Принаймні, ми говоримо про минуле. Якщо будуть якісь перспективи, нові пакети підтримки, тоді Сполучені Штати Америки, напевно, можуть ставити ті чи інші умови.

Президент Володимир Зеленський також запевнив, що Україна не підпише зі США угоду про надра, якщо вона буде загрожувати вступу нашої держави до ЄС.

Президент повідомив, що офіційно українська сторона отримала від США варіант угоди про корисні копалини сьогодні.

Офіційно, знов-таки, і це важливо, українська сторона, а саме Кабінет міністрів України, а саме мій офіс, ми офіційно сьогодні нотою отримали варіант або пропозиції США.

Він додав, що якийсь час назад варіант угоди отримала віцепрем'єрка Юлія Свириденко у двосторонньому контакті з міністром фінансів США Бессентом, але треба порівняти, чи це та сама угода.

Я їй поставив деякі запитання. Вона сказала — дуже складно коментувати, це зовсім інший документ, там багато всього, про що не йшлося, а також з'явилися деякі речі, які раніше сторони вже відкидали.

Він підкреслив, що необхідно отримати "конкретну рецензію юристів на найвищому рівні".

Нехай вони порівняють всі ці угоди, їх вже дуже багато, і я буду сприймати угоду, яку офіційно отримала наша сторона.

Водночас він запевнив, що Україна не підпише угоду, якщо вона буде загрожувати вступу до ЄС.

В Конституції України чітко зрозуміло, що наш курс — до ЄС… Є дуже важливі реформи, є відповідні кроки. Ніщо, що може загрожувати… вступу України до ЄС, не може бути сприйнято.

Він додав, що розгляне угоду, "коли там не буде відповідних законодавчих загроз".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?