ОБСЄ завжди уважно спостерігає за політичною ситуацію в Українї та намагається давати адекватну оцінку діям та ідеям офіційного Києва. Цього разу організація жорстко розкритикувала ініційований Мінкультом законопроект про дезінформацію в ЗМІ, який, як відомо, передбачає покарання для журналістів. Варто звернути увагу на те, що ОБСЄ не вперше просить Кабмін уважно проаналізувати
проект закону та не ухвалювати рішень, які викликають чимало питань у міжнародної спільноти та громадян України. Про це повідомив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір, передає ONLINE.UA з посиланням на сайт організації.
Дезір підкреслює, що деякі аспекти законопроекту повинні бути уважно переглянуті.
"Необхідно, щоб цей законопроект був приведений у відповідність з міжнародними стандартами, зобов'язаннями ОБСЄ та кращими практиками в галузі свободи вираження думок і свободи інформації, щоб уникнути будь-якого негативного впливу на свободу ЗМІ в країні", - кажуть в ОБСЄ.
Окрім того, зазначається, що хоча конкретні ситуації, що зачіпають національну безпеку, можуть виправдовувати введення обмежень права на свободу слова, ці заходи повинні бути чітко визначені.
"Правовий аналіз також викликає стурбованість з приводу можливості накладення штрафу на певні засоби масової інформації шляхом заборони їх поширення. Введення загальної заборони, що зачіпає весь зміст конкретного засобу масової інформації, протягом невизначеного періоду і заснованого на дуже широко сформульованому обгрунтуванні, являє собою надмірну і непропорційну міру в світлі фундаментального права на свободу вираження поглядів", - йдеться в повідомленні.
В ОБСЄ наголосили, що закон не може виконувати функцію залякування українських медіа та окремих журналістів.
"Я закликаю владу прийняти ці рекомендації перед прийняттям закону, щоб полегшити регулювання свободи ЗМІ в Україні", - підкреслив Дезір.
Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно очільник ОБСЄ відвідав Донбас та прокоментував ситуацію, яка наразі склалася на Сході України.