Окупанти Криму висунули гучні загрози Україні по Азовському морю
Категорія
Світ
Дата публікації

Окупанти Криму висунули гучні загрози Україні по Азовському морю

Окупанти Криму висунули гучні загрози Україні по Азовському морю
Джерело:  online.ua

Україна "грає в войнушку", проводячи масштабні навчання в Азовському морі, але підрозділи Росії, які забезпечують безпеку кордонів і безпеку на морі, готови миттєво дати відповідь на будь-яку провокацію.

З такими погрозами на адресу України виступив "віце-спікер" кримського парламенту окупантів Юхим Фікс в інтерв'ю росЗМІ, повідомляє ONLINE.UA.

Таким чином окупанти відреагували на військові навчання, які будуть проводитися в районі Бердянська і донецької Ялти з 9 по 12 жовтня. Російські окупанти впевнені, що ЗСУ під час навчань вдадуться до "провокацій", тому поспішили пригрозити миттєвою відповіддю.

Нагадаємо, в ході військових навчань в Азовському морі українські військові проведуть артилерійські стрільби та відпрацюють заходи щодо посилення охорони. В РНБО анонсували, що це будуть "серйозні" навчання, спрямовані на відпрацювання стратегії по відбиттю агресії з боку Росії.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у МВС України створили спеціальні підрозділи, які будуть спрямовані в Азовське море для стримування свавілля Росії.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Скільки Росія витратила на війну проти України у 2024 році — дані експертів

окупанти
Джерело:  SIPRI

Військові витрати Росії у 2024 році досягли приблизно 149 млрд дол США, що на 38% більше, ніж роком раніше, і удвічі більше, аніж у 2015 році. Це дорівнює 7,1% ВВП Росії та 19% усіх російських державних витрат.

Головні тези:

  • Військові витрати Росії у 2024 році досягли приблизно 149 млрд дол США.
  • Світові військові витрати у 2024 році досягли 2,718 трлн дол.

Росія витратила на війну проти України майже 150 млрд дол США за рік

Про це йдеться у звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

За оцінкою інституту, загальні військові витрати України зросли на 2,9%, досягнувши 64,7 мільярда доларів, що еквівалентно 43% витрат РФ. Крім цього, минулого року Україна мала найбільше військове навантаження серед усіх країн світу — 34% ВВП.

Росія знову значно збільшила свої військові витрати, збільшивши розрив у витратах з Україною. Наразі Україна спрямовує усі свої податкові надходження на військові потреби. За таких обмежених фіскальних можливостей Україні буде складно продовжувати збільшувати свої військові витрати, — сказав старший науковий співробітник Програми військових витрат та виробництва озброєнь SIPRI Дієго Дапес да Сілва.

Світові військові витрати у 2024 році досягли 2,718 трильйона доларів, що на 9,4 % більше у реальному вираженні, аніж було у 2023 році. Це найстрімкіше річне зростання щонайменше із часів закінчення Холодної війни, зазначили експерти інституту.

Понад 100 країн світу збільшили свої військові витрати у 2024 році. Оскільки уряди усе більше надають пріоритет військовій безпеці, часто коштом інших сфер бюджету, економічні та соціальні компроміси можуть мати значний вплив на суспільство упродовж найближчих років, — вважає дослідник SIPRI Сяо Лян.

У звіті також йдеться, що усі країни НАТО збільшили свої витрати у 2024 році, тоді як у 18 із 32 держав Альянсу оборонні витрати сягнули щонайменше 2% ВВП.

Зазначається, що у 2023 році такий рівень витрат на оборону був лише в 11 країн-членів Альянсу. Загальні військові витрати країн НАТО склали 1,506 трильйона доларів, що дорівнює 55% світових військових витрат.

Категорія
Політика
Дата публікації

Україна та союзники запропонували Трампу власний мирний план

Зеленський
Джерело:  Reuters

Reuters отримало у своє розпорядження документ, у якому зібрані мирні пропозиції Києва та його партнерів для припинення війни Росії проти України. Його уже передали команді президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • США готові визнати контроль Росії над українським Кримом та послабити санкції проти Москви.
  • Однак Київ та його партнери не згодні з цією позицією Штатів.

Що Україна та союзники пропонують США

Припинення вогню:

  1. Взяти на себе зобов'язання щодо повного та безумовного припинення вогню в небі, на суші та на морі.

  2. Обидві сторони негайно розпочинають переговори щодо технічної імплементації за участі США та європейських країн. Це відбувається паралельно з підготовкою порядку денного і модальностей для укладення повноцінної мирної угоди.

  3. Моніторинг режиму припинення вогню на чолі з США та за підтримки третіх країн.

  4. Росія повинна безумовно повернути всіх депортованих і незаконно переміщених українських дітей. Обмін всіх військовополонених (принцип "всіх на всіх"). Росія повинна звільнити всіх цивільних в'язнів.

Гарантії безпеки для України:

  1. Україна отримує надійні гарантії безпеки, в тому числі від США (угода, подібна до статті 5), в той час як серед членів Альянсу немає консенсусу щодо членства в НАТО.

  2. Жодних обмежень для українських Збройних сил.

  3. Державами-гарантами буде спеціальна група європейських країн та охочих неєвропейських країн. Жодних обмежень на присутність, озброєння та операції дружніх іноземних сил на території України.

  4. Україна прагне до вступу в ЄС.

Територія:

  1. Територіальні питання будуть обговорюватися і вирішуватися після повного і безумовного припинення вогню.

  2. Територіальні переговори розпочинаються на основі лінії контролю.

  3. Україна відновлює контроль над Запорізькою атомною електростанцією за участю США, а також над Каховською греблею

  4. Україна отримує безперешкодний прохід по Дніпру та контроль над Кінбурнською косою.

Економіка:

  1. США та Україна реалізують угоду про економічне співробітництво/видобуток корисних копалин.

  2. Україна буде повністю відновлена та отримає фінансову компенсацію, в тому числі коштом російських суверенних активів, які залишатимуться замороженими доти, доки Росія не компенсує збитки, завдані Україні.

  3. Санкції США, запроваджені проти Росії з 2014 року, можуть бути поступово пом'якшені після досягнення стійкого миру і можуть бути поновлені у разі порушення мирної угоди.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?