13 січня в Словаччині у президентському палаці відбулася церемонія нагородження переможців математичної олімпіади. Під час заходу Симон Оманік, учасник з українською символікою на одязі, публічно відмовився потиснути руку президенту Словаччини Петеру Пеллегріні.
Головні тези:
Учасник математичної олімпіади в Словаччині відмовився тиснути руку президенту через його політичні погляди.
Школяр демонстративно виступив проти президента Словаччини, обвинувачуючи його у маніпуляціях і обмані громадян.
Дії учасника викликали суперечки та обговорення в суспільстві та засобах масової інформації.
Президент Словаччини Петер Пеллегріні відомий своєю позицією щодо стосунків з Росією та відмовою вступу України до НАТО.
Школяр Симон Оманік відмовився тиснути руку Пеллегріні
Як зазначається, нагороди старшокласникам вручав міністр освіти Томаш Друкер. Симон Оманік, який отримав бронзову медаль на Центральноєвропейській математичній олімпіаді, прикрасив свій костюм жовто-блакитною стрічкою.
Коли президент Пеллегріні простягнув руку, щоб привітати школяра з досягненням, той демонстративно відмовився. Після цього Оманік, Друкер та Пеллегріні зробили спільне фото.
У коментарі словацькому виданню Dennik N Симон пояснив свій вчинок. Він заявив, що Пеллегріні здобув перемогу на виборах, «обманюючи людей і маніпулюючи темою війни в Україні». За словами хлопця, це стало причиною його протесту.
Петер Пеллегріні: що відомо
Петер Пеллегріні — лідер лівої партії «Голос», у 2014—2016 роках був головою парламенту Словаччини, з 2016 до 2018 був заступником прем'єр-міністра Роберта Фіцо з інвестицій та інформатизації.
З 2018 року до 20 березня 2020 року — прем'єр-міністр Словаччини. Політик поділяє позицію Фіцо щодо стандартизації відносин з Росією. Вважає санкції проти РФ здебільшого неефективними.
Виступає проти вступу України до НАТО.
Нещодавно, президент Словаччини Пеллегріні відмовився приїхати в Україну через припинення транзиту російського газу.
13 січня в Москві було вбито чемпіона Росії з гирьового спорту та співробітника ФСБ Володимира Фещенка. Інцидент стався в центрі столиці, ймовірно, через сварку.
Головні тези:
У Москві вбили співробітника ФСБ Володимира Фещенка через побутовий конфлікт, підозрюваного вже затримано.
Внаслідок вибуху в Росії опинився в критичному стані командир батареї капітан Наґайко, причетного до воєнних злочинів проти України.
Наґайко брав участь у ракетних ударах по цивільних і військових об'єктах в Україні, у результаті одного такого удару загинуло 59 цивільних українців.
Стан капітана Наґайка критичний, йому зроблено трепанацію черепа, але шанси на виживання майже немає.
Події в Росії свідчать про напружену ситуацію в країні та загострені відносини з Україною.
У Москві ліквідували співробітника ФСБ
Як зазначають росЗМІ, вбивство сталося в одній із будівель Міністерства оборони РФ.
За попередньою інформацією, постріл, що влучив Фещенку в голову, міг бути випадковим. Основною версією слідства є необережне поводження зі зброєю під час конфлікту.
За даними, убивство стало наслідком побутового конфлікту з військовослужбовцем. Підозрюваного вже затримано, щодо нього порушено кримінальну справу.
У Росії підірвали воєнного злочинця Наґайка
Розвідка повідомила, що 3 січня в населеному пункті Шуя Івановської області Росії стався вибух, унаслідок якого у критичному стані опинився командир батареї дивізіону 112-ї ракетної бригади 1-ї танкової армії Західного військового округу ЗС РФ капітан Наґайко.
За даними ГУР, Наґайко безпосередньо брав участь у повномасштабній війні проти України. Та більше того він причетний до ударів балістичними ракетами "Іскандер" по цивільних і військових об’єктах у Сумській та Харківській областях.
Зокрема підрозділ Наґайка вчинив воєнний злочин у селі Гроза Купʼянського району — 5 жовтня 2023 року завдав ракетного удару по кафе під час поминок. Тоді загинуло 59 цивільних українців, серед них — восьмирічний хлопчик.
Унаслідок вибуху, що стався в його військовій частині, Наґайко отримав множинні уламкові поранення, зокрема мозку, через що йому зробили трепанацію черепа.
Стан 29-річного офіцера критичний, і в російській ракетній бригаді побутує думка, що шансів на виживання у нього майже немає.