Подавіться своїми ракетами. Кулеба назвав 5 головних поразок Росії
Категорія
Політика
Дата публікації

Подавіться своїми ракетами. Кулеба назвав 5 головних поразок Росії

Подавіться своїми ракетами. Кулеба назвав 5 головних поразок Росії
Джерело:  online.ua

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба опублікував п’ять головних поразок Росії з дня повномасштабного вторгнення в Україну.

Джерело: Дмитро Кулеба у Facebook

5 поразок Росії у війні проти України

Голова МЗС Дмитро Кулеба заявив, що сьогодні, в перший день весни, Путін зазнав п’ятої поразки за час повномасштабної війни. За словами міністра, зимовий терор Росії провалився – українці пережили зиму.

Ми вистояли найважчу в своїй історії зиму. Нам було холодно і темно, але ми були незламні.

Також Кулеба підкреслив, що поруч з Україною завжди були європейські партнери, які теж пережили зиму без російського газу.

Переміг і ЄС, який всупереч московському реготу також не замерз без російського газу. Росії одна порада: задихніться своїм газом і подавіться своїми ракетами, – сказав міністр

Кулеба виділив й інші поразки Росії:

  • Перша поразка Путіна була у перші хвилини війни, коли йому не вдалося “паралізувати” українців страхом,

  • Друга — коли зірвався російський бліцкриг і Україна не впала за три дні,

  • Третя – на дипломатичному фронті: світова коаліція за Україну, резолюції, ізоляція, потоки зброї, санкцій, енергетичної, фінансової та гуманітарної допомоги Україні,

  • Четверта поразка – втрата Росією великої частини окупованих територій України внаслідок ефективних контрнаступів ЗСУ.

До остаточної перемоги ще важкий шлях. Але ми з вами вже знаємо як перемагати. Маємо щодня працювати на неї та вірити в Україну, – сказав Кулеба

Перемоги України за рік війни

До цього заступниця голови Міноборони Ганна Маляр озвучила 10 основних перемог України за рік російсько-української війни.

Серед них:

  • успішна оборона Києва, Чернігова, Сум та Харкова,

  • масовий рух опору на окупованих територіях,

  • деокупація Київщини, Чернігівщини та Сумщини,

  • знищення крейсера “Москва”,

  • вигнання російських окупантів з острова Зміїний,

  • знищення російської логістики на півдні та сході України,

  • звільнення Харківщини,

  • вигнання окупантів з частини Херсонщини,

  • успішні дії української системи ППО,

  • стримування російського наступу на сході України.

Ганна Маляр підкреслила, що стримування російської агресії триває і по сьогоднішній день. Країна пам’ятає про велику ціну, яку український народ сплачує за свободу.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?