Верховна Рада України 8 січня прийняла за основу законопроєкт, який дозволить родинам загиблих добровольців отримувати одноразову грошову допомогу (ОГД) нарівні з сім'ями полеглих військовослужбовців
Головні тези:
Верховна Рада України прийняла законопроєкт про виплату одноразової грошової допомоги родинам загиблих добровольців нарівні з сім'ями полеглих військовослужбовців.
Одноразова грошова допомога родинам загиблих цивільних осіб, які брали участь у відсічі збройної агресії РФ проти України, буде виплачуватися у розмірі 15 мільйонів гривень.
Для отримання допомоги родичі мають звернутися протягом 3-х років з дати смерті загиблого, вказаної у свідоцтві про смерть.
Суми допомоги можуть змінюватися щорічно, а виплата 15 мільйонів гривень раніше була передбачена сім'ям загиблих військовослужбовців та поліцейських.
На виплату грошової допомоги мають право різні члени сім'ї загиблого, включаючи дітей, вдову (вдівця), батьків, онуків, утриманців та осіб, що проживали з загиблим однією сім'єю.
Рада прийняла за основу законопроєкт щодо виплат родинам загиблих добровольців
Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт, який дозволить забезпечити виплату ОГД родинам загиблих цивільних осіб — добровольців на рівні з сім'ями полеглих військовослужбовців.
Про це повідомила міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова.
“За” проголосували 266 народних депутатів України.
А тим родинам, яким Мінветеранів вже було виплачено ОГД відповідно до частини сьомої статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", буде здійснено таку виплату з урахуванням раніше виплаченої суми.
Маємо забезпечити справедливий підхід у виплаті одноразової грошової допомоги родинам полеглих цивільних Захисників і Захисниць, які пліч-о-пліч з військовослужбовцями, поліцейськими, працівниками органів і підрозділів цивільного захисту стали на захист суверенітету і територіальної цілісності України. Дякую Комітету на усім народним депутатам за підтримку важливого законопроєкту.
Яка сума одноразової грошової допомоги передбачена родинам загиблих у 2024 році
Наразі існує дві суми, які держава виплачує родинам загиблих захисників — це 15 мільйонів та 2,15 мільйона гривень.
За словами юристки Анни Пашкіної, виплата у розмірі 15 мільйонів гривень передбачена сімʼям загиблих військовослужбовців і поліцейських. Для її отримання обов’язково необхідно мати витяг з наказу військової частини та особової справи загиблої людини.
У разі загибелі добровольця, який не був оформлений в жодній із військових структур, його родина має право допомогу у розмірі 750 прожиткових мінімумів. У 2024 році — це 2 150 000 гривень. Однак з року в рік вона може змінюватися.
За отриманням допомоги родичі мають звернутися протягом 3-х років з дати смерті військового, зазначеної у свідоцтві про смерть.
На виплату одноразової грошової допомоги мають право такі члени родини:
діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблої людини та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких людину за її життя позбавили батьківських прав;
вдова (вдівець);
батьки (усиновлювачі) загиблої людини, якщо вони не були позбавлені стосовно неї батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час її загибелі;
онуки загиблої людини, якщо на момент її загибелі їхні батьки були мертві;
жінка або чоловік, які проживали із загиблою людиною однією сім’єю, але не перебували у шлюбі — за умови, що цей факт встановлений рішенням суду, яке набрало законної сили;
Так звана влада самопроголошеного Придністров'я визнала, що газу в регіоні вистачить трохи більше ніж на три тижні. Водночас зросло навантаження на електромережі. Проте Придністров'я не поспішає звинувачувати у своїх негараздах Росію, а шантажує Молдову.
Головні тези:
У Придністров'ї наближається криза з газом через припинення постачання із Росії.
Регіон стикається із нестачею газу, що приводить до збільшення навантаження на електромережі.
Придністров'я відмовляється від пропозицій по закупівлі газу в Європі та сподівається на відновлення постачання з боку Росії.
Ситуація загострилась, промислові підприємства зупинили роботу, а регіон стикнувся з відключенням тепла, води та електрики.
Газ у Придністров'ї повністю закінчиться вже у січні
Про це говорили на засіданні "радбезу" самопроголошеної ПМР.
Раніше повідомлялося, що газу вистачить до 10 січня на півночі регіону та до 20 січня — на півдні.
Зміни розрахунків пояснили тим, що спочатку орієнтувалися на показники, отримані в період енергетичної кризи 2009 року.
Через збільшення навантаження на електромережі в самопроголошеному Придністров'ї відбуваються віялові відключення електрики тривалістю до восьми годин на добу.
Також на засіданні місцевого "радбезу" зазначили, що циркуляція у системах газового та теплового постачання зберігається, що дасть змогу швидко відновити постачання у разі зміни обставин.
Економічна ситуація в Придністров'ї
Так званий очільник Придністров'я Вадим Красносільський 9 грудня 2024 року підписав указ про запровадження надзвичайного економічного стану через загрозу припинення постачання до регіону російського газу через Україну.
З 1 січня у так званому Придністров'ї припинили постачання тепла та гарячої води для побутових споживачів і підприємств. Це сталося через припинення постачання російського газу.
2 січня стало відомо, що там зупинили роботу всіх промислових підприємств, за винятком продовольчих.
3 січня у регіоні запровадили віялові вимкнення світла. Також є ймовірність відключення води.
6 січня в Єврокомісії заявили, що працюють над енергозабезпеченням Молдови. Там закликали Придністров'я прийняти допомогу Кишинева.