Постпреди всіх країн-членів при Євросоюзі приїхали у Київ
Категорія
Світ
Дата публікації

Постпреди всіх країн-членів при Євросоюзі приїхали у Київ

Постпреди всіх країн-членів при Євросоюзі приїхали у Київ
Джерело:  online.ua

Усі постійні представники країн-членів Євросоюзу здійснили спільний візит до України 30 березня.

Джерело: віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина

Постпреди всіх країн-членів при Євросоюзі приїхали у Київ

Дипломати, які перебувають у складі Комітету з питань політики та безпеки (PSC), прибули в Україну в четвер, щоб виявити єдність ЄС та подальшу рішучу підтримку.
Комітет відповідає за спільну зовнішню та безпекову політику ЄС, а також за загальну безпекову та оборонну політику.
Цей візит був символічно запланований на 400 день після початку повномасштабного вторгнення в Україну.
Перед прибуттям в Україну дипломати провели два дні разом із Місією ЄС з військової допомоги Україні (EUMAM) та поспілкувалися з українськими військовослужбовцями після військових навчань ЄС у Німеччині та Польщі.

За інформацією від різних джерел ЄвроПравди, у четвер були організовані зустрічі з народними депутатами, міністром оборони Олексієм Рєзніковим, віце-прем'єром Ольгою Стефанішиною, заступником міністра закордонних справ Євгеном Перебійносом, заступником глави Офісу президента Романом Машовцем, а також відвідування Бородянки.

Що відомо про візит постпредов

Це перше відвідування України всіма 27 послами країн-членів Євросоюзу з початку повномасштабного вторгнення Росії. До 24 лютого 2022 року таких візитів у повному складі не було.

Виїзні зустрічі Комітету є рідкісними подіями. У п'ятницю міністр Ольга Стефанишина опублікувала фотографії після зустрічі та зазначила, що були обговорені питання щодо важливості своєчасної військової допомоги Україні та стратегічної співпраці у розвитку європейської оборони.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Кім Чен Ин похизувався новим есмінцем і пригрозив США

есмінець
Джерело:  Reuters

26 квітня Північна Корея спустила на воду новий "багатоцільовий есмінець". У церемонії взяв участь диктатор КНДР Кім Чен Ин.

Головні тези:

  • Військовий корабель вагою 5 тисяч тонн побудували протягом 400 днів.
  • Кім Чен Ин у своїй промові пригрозив США поновити стратегічне стримування.

У КНДР погрожують США на тлі спуску на воду нового есмінця

Так, державні медіа з посиланням на секретаря правлячої Трудової партії Чо Чон Рена написали, що військовий корабель вагою 5 тисяч тонн було оснащено "найпотужнішою зброєю", його побудували "протягом 400 з гаком днів із використанням наших власних сил і технологій".

Диктатор Кім у своїй промові на церемонії заявив, що військовий корабель передадуть ВМС і він стане до ладу на початку 2026 року. Також він пригрозив США.

Якщо США продовжать відновлювати свою політику протестів із застосуванням військової сили, у нас не залишиться іншого вибору, окрім як поновити її у здійсненні стратегічного стримування.

Віцеадмірал Пак Кван Соп заявив, що спуск корабля на воду, який відбувся в п'ятницю на військовій суднобудівній верфі в Нампхо, ознаменував нову еру "будівництва флоту в стилі Великого Кім Чен Ина".

Медіа пишуть, що представлене судно було віднесено до класу "Чхве Хен", названого на честь антияпонського революційно борця Чхве Хена.

Кім також заявив, що потужні можливості попереджувального нападу є найбільш "переконливим засобом стримування війни", і що масштаби таких атак не мають обмежень.

Зараз ситуація з безпекою в нашій країні дуже серйозна, - сказав він, пообіцявши побудувати флот для операцій у відкритому морі.

Нагадаємо, минулого місяця Північна Корея вперше здійснила запуск балістичних ракет після приходу президента США Дональда Трампа до влади. Bloomberg писало, що Пхеньян не виявляє жодних ознак відмови від ракетних випробувань.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?