Повернення до каральної ЕСТ. Психічно хворих росіян лікуватимуть електрошоком
Категорія
Світ
Дата публікації

Повернення до каральної ЕСТ. Психічно хворих росіян лікуватимуть електрошоком

ЕСТ
Джерело:  online.ua

У Росії знову лікуватимуть психічні розлади електрошоком. З 1 січня 2025 року набувають чинності нові клінічні рекомендації щодо лікування дорослих зі «специфічними розладами особистості», які замінюють редакцію 2021 року.

Головні тези:

  • Повернення до електросудомної терапії в Росії: у 2025 році діятимуть нові клінічні рекомендації щодо лікування психічних розладів.
  • Негуманний та застарілий метод лікування: ризики та наслідки від електросудомної терапії.
  • Британські дослідники закликають припинити використання ЕСТ для лікування депресії через великий ризик пошкодження мозку.

У Росії знову використовуватимуть методи каральної психіатрії

Основні нововведення зводяться до додавання нових діагностичних тестів, посилення ролі психотерапії та перегляду медикаментозного лікування зі скороченням списку препаратів (може спричинити обмеження варіантів терапії).

Разом з переглядом медикаментозного лікування найбільші побоювання викликає включення електросудомної терапії (ЕСТ) до списку «рекомендованих методів» лікування.

ЕСТ — застарілий, негуманний та неефективний метод лікування. Відомо, що письменник Ернест Хемінгуей, який проходив ЕСТ, пізніше наклав на себе руки, пов'язуючи це з наслідками терапії.

У СРСР ЕСТ застосовувалася зокрема у межах «каральної психіатрії».

Також із критеріїв оцінки якості надання медичної допомоги виключається оцінка усунення гострих психотичних симптомів, що загрожує недостатньою увагою до гострих станів пацієнтів.

Зазначимо, що до «специфічних розладів особистості» належать, наприклад, параноїдний, шизоїдний, дисоціальний, емоційно нестійкий, істеричний, тривожний розлад.

Електросудомна терапія: що відомо

Електросудомна терапія (ЕСТ), яку також називають електрошоковою (ЕШТ) або електроконвульсивною, — це метод лікування психічних розладів, що базується на викликанні у пацієнта судомних нападів за допомогою подразнення головного мозку електричним струмом.

Британські дослідники вважають, що використання ЕСТ для лікування людей із депресією слід негайно припинити, оскільки існує великий ризик нанесення шкоди мозку.

Про це йдеться в публікації в науковому виданні Ethical Human Psychology and Psychiatry.

Дослідники провели аналіз дієвості електросудомної терапії в лікуванні депресивного розладу в 11 різних оприлюднених дослідженнях. З’ясувалося, що в більшості з них не дотримано вимог клінічних випробувань: зокрема, результати тлумачилися вибірково або не були достатньо обґрунтовані. Крім того, п’ять досліджень взагалі не виявили зрушень при використанні ЕСТ.

Водночас учені показали негативний вплив від електросудомної терапії в лікуванні депресивного розладу, як-от ризик постійної втрати пам’яті та невисокий рівень смертності. На їхню думку, це вказує на необхідність зупинення використання ЕСТ.

Нині ЕСТ заборонена або дуже обмежена в застосуванні у ряді цивілізованих країн:

  • США законодавчо накладає заборону на застосування психохірургії та електрошоку до дітей.

  • В Італії заборонено застосування ЕСТ до дітей, вагітних жінок і літніх людей.

  • В Австралії, де від «терапії глибокого сну» — комбінації електрошоку і наркотиків — загинуло мінімум 48 чоловік, вона була заборонена.

Зменшити кількість людей, постраждалих від електрошокової терапії вдалося завдяки ухваленню законів, що вимагають інформованої згоди на лікування.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Підприємців, які повідомляють про корупцію і зловживання, переслідують, – Олег Мітрохін

Підприємців, які повідомляють про корупцію і зловживання, переслідують, – Олег Мітрохін
Джерело:  KP.UA

Українські волонтери й бізнесмени, що викривають сумнівні схеми постачань для армії, ризикують стати об’єктами кримінальних справ. Про це заявив власник компанії «МІК», підприємець і волонтер Олег Мітрохін, коментуючи історію Олександра Соколовського, котрий відкрито говорив про неякісну форму на ринку та потрапив під слідство ДБР. 

«Я бачив безліч прикладів, коли підприємці, які відкрито критикують непрозорі постачання, стають мішенню для “замовних” кримінальних проваджень, — зазначає Мітрохін. — Правоохоронці мають інструменти впливу, що дозволяють ініціювати обшуки та вилучення, паралізуючи роботу компаній».

Олег Мітрохін

Олег Мітрохін

Власник компанії МІК

На думку бізнесмена, така практика відлякує чесних постачальників, які могли б забезпечувати військових якісною продукцією, і створює сприятливі умови для появи «сірого» ринку. Щоб вирішити проблему, Мітрохін пропонує встановити дієвий контроль за діями правоохоронців і дотримуватися механізму господарської відповідальності, не переносячи конфлікти в кримінальну площину без реальних доказів.

«Перемога у війні проти зовнішнього агресора неможлива без економічної міцності та внутрішнього порядку, де бізнес і держава працюють пліч-о-пліч, а не воюють один з одним. Ми всі чекаємо на рішучу позицію держави, яка викорінить тих шкідників, які руйнують національну економіку і національну безпеку», - резюмує Мітрохін.

Олег Мітрохін — бізнесмен, власник компанії МІК. Компанія МІК — провідний український виробник спецодягу для різних галузей, зокрема для промисловості, будівництва та сфери безпеки. 

Категорія
Політика
Дата публікації

Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови — що відомо

Молдова
Джерело:  Reuters

Прем'єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив 2 квітня, що російські агенти витратили близько 200 млн євро на спроби купити голоси на президентських виборах і референдумі щодо ЄС минулого року.

Головні тези:

  • Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови для дестабілізації ситуації у країні.
  • Проросійський олігарх Ілан Шор, який перебуває під управлінням санкційної мережі "Євразія", керував зусиллями з підкупу виборців.
  • Молдовський прем'єр-міністр Дорін Речан засудив дії російських агентів та назвав їх спробами втручання у внутрішні справи країни.

Росія витратила 200 млн євро на підкуп виборців Молдови

Ці коментарі з'явилися того ж дня, коли Британія ввела санкції проти проросійської неурядової організації "Євразія", назвавши її відповідальною за спроби фальсифікації референдуму в Молдові та дестабілізації демократії в країні.

Агенти Кремля розпочали масову кампанію з підкупу виборців, витративши близько 200 млн євро — майже 1% ВВП Молдови — з метою дестабілізації нашої країни.

Дорін Речан

Дорін Речан

Прем'єр-міністр Молдови

Молдовські правоохоронні органи заявили, що зусиллями з підкупу виборців керував проросійський олігарх-утікач Ілан Шор і його прихильники.

Міністерство закордонних справ Великої Британії заявило, що підсанкційна мережа "Євразія" перебуває під управлінням Шора.

Нагадаємо, Санду переобралась на другий термін із перевагою у понад 10 відсоткових пунктів над висуванцем проросійської Партії соціалістів Александром Стояногло.

Вона перемогла в основному завдяки потужній підтримці діаспори. Підрахунок голосів всередині Молдови підтвердив, що без урахування закордонних виборців переміг би Стояногло.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?