Відзначається, що член ініціативної групи родичів загиблих розповів, що був оглянутий морг і холодокомбінат, де, за деякими даними, могли тримати тіла жертв, - всього знайшли 64 трупи, серед яких 41 тіло неповнолітніх.
"Там близько 20 дорослих, решта діти. Тіла не ховали - ми оглянули кожен кабінет, підвал, горище, гаражі. Деякі тіла просто в коробках", - йдеться в повідомленні.
При цьому, внаслідок інциденту також постраждало 67 осіб, 12 з яких були госпіталізовані.
Верховна Рада України 8 січня прийняла за основу законопроєкт, який дозволить родинам загиблих добровольців отримувати одноразову грошову допомогу (ОГД) нарівні з сім'ями полеглих військовослужбовців
Головні тези:
Верховна Рада України прийняла законопроєкт про виплату одноразової грошової допомоги родинам загиблих добровольців нарівні з сім'ями полеглих військовослужбовців.
Одноразова грошова допомога родинам загиблих цивільних осіб, які брали участь у відсічі збройної агресії РФ проти України, буде виплачуватися у розмірі 15 мільйонів гривень.
Для отримання допомоги родичі мають звернутися протягом 3-х років з дати смерті загиблого, вказаної у свідоцтві про смерть.
Суми допомоги можуть змінюватися щорічно, а виплата 15 мільйонів гривень раніше була передбачена сім'ям загиблих військовослужбовців та поліцейських.
На виплату грошової допомоги мають право різні члени сім'ї загиблого, включаючи дітей, вдову (вдівця), батьків, онуків, утриманців та осіб, що проживали з загиблим однією сім'єю.
Рада прийняла за основу законопроєкт щодо виплат родинам загиблих добровольців
Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт, який дозволить забезпечити виплату ОГД родинам загиблих цивільних осіб — добровольців на рівні з сім'ями полеглих військовослужбовців.
Про це повідомила міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова.
“За” проголосували 266 народних депутатів України.
А тим родинам, яким Мінветеранів вже було виплачено ОГД відповідно до частини сьомої статті 15 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", буде здійснено таку виплату з урахуванням раніше виплаченої суми.
Маємо забезпечити справедливий підхід у виплаті одноразової грошової допомоги родинам полеглих цивільних Захисників і Захисниць, які пліч-о-пліч з військовослужбовцями, поліцейськими, працівниками органів і підрозділів цивільного захисту стали на захист суверенітету і територіальної цілісності України. Дякую Комітету на усім народним депутатам за підтримку важливого законопроєкту.
Яка сума одноразової грошової допомоги передбачена родинам загиблих у 2024 році
Наразі існує дві суми, які держава виплачує родинам загиблих захисників — це 15 мільйонів та 2,15 мільйона гривень.
За словами юристки Анни Пашкіної, виплата у розмірі 15 мільйонів гривень передбачена сімʼям загиблих військовослужбовців і поліцейських. Для її отримання обов’язково необхідно мати витяг з наказу військової частини та особової справи загиблої людини.
У разі загибелі добровольця, який не був оформлений в жодній із військових структур, його родина має право допомогу у розмірі 750 прожиткових мінімумів. У 2024 році — це 2 150 000 гривень. Однак з року в рік вона може змінюватися.
За отриманням допомоги родичі мають звернутися протягом 3-х років з дати смерті військового, зазначеної у свідоцтві про смерть.
На виплату одноразової грошової допомоги мають право такі члени родини:
діти, у тому числі усиновлені, зачаті за життя загиблої людини та народжені після її смерті, а також діти, стосовно яких людину за її життя позбавили батьківських прав;
вдова (вдівець);
батьки (усиновлювачі) загиблої людини, якщо вони не були позбавлені стосовно неї батьківських прав або їхні батьківські права були поновлені на час її загибелі;
онуки загиблої людини, якщо на момент її загибелі їхні батьки були мертві;
жінка або чоловік, які проживали із загиблою людиною однією сім’єю, але не перебували у шлюбі — за умови, що цей факт встановлений рішенням суду, яке набрало законної сили;
Інформаційна агенція Bloomberg поспілкувалася з експертами, щоб зрозуміти, що конкретно буде відбуватися з економікою Росії, поки вона продовжує загарбницьку війну проти України.
Головні тези:
Економічна ситуація в Росії погіршується через те, що Путін не хоче припиняти війну проти України.
Падіння цін на нафту може стати болючим ударом для Кремля та його воєнної машини.
Путін загнав економіку РФ у глухий кут
З заявою з цього приводу виступив Олег В'югін, економіст і колишній високопоставлений чиновник Центробанку.
На його переконання, відносно непоганий період для економіки РФ уже закінчився.
Не можна також ігнорувати той факт, що країна-агресорка стикається з санкціями, ослабленою валютою, незрозумілими перспективами цін на нафту, страхом втратити підтримку з боку Китаю.
Як зазначає Сергій Дмитрієв, фахівець з інформаційних технологій, високі відсоткові ставки не змогли стримати зростання цін, що більш ніж удвічі перевищує цільовий показник.
За його словами, рекордні витрати за позиками вже стали відчутними для країни-агресорки.
Що буде далі
Як уже згадувалося раніше, Центробанк прогнозує інфляцію на рівні 4,5-5% до кінця року, а ключову ставку в середньому на рівні 17-20%.
Софія Донець, економістка компанії T-Investments, прогнозує, що для Росії це буде рік затягування пасків.
На переконання "Промсвязьбанку", швидке закінчення війни може сприяти зміцненню рубля, поверненню іноземних інвесторів і експортної виручки.
Однак якщо диктатор Путін не буде з цим поспішати, то інфляція і жорстка політика збережуться, що буде новим ударом для економіки РФ.